Споделена история от Спорт и красота

Целулит, ефикасни упражнения
Здравейте,
момиче на 15 съм и наскоро забелязах, че имам целулит. Искам да си стегна бедрата и дупето до 4 месеца, защото лятото ще ходя на екскурзия. Искам да знам 60 клека на ден достатъчни ли са? Ако не, то колко трябва да правя. Целулита не е много, имам съвсем леки вдлъбнатинки, не се забелязва много, но аз си ги виждам и искам да ги премахна. Освен клекове, друго трябва ли да правя, кажете.. като имате предвид, че изключвам факта да се ограничавам с храни, моля дайте някакъв ефикасен съвет. Бих искала и да ми препоръчате нещо за стягане на корема.
Ще бъда благодарна да публикувате моя проблем.
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Така.. 60 клека биха могли да помогнат в рамките на 4 месеца и щом целулита е малък, но препоръчвам да почнеш да правиш някакво женско кардио и би могло да помогне повече спрямо това. Виж в този сайт - bb-team. org - има упражнения, ако не искаш кардио, сформирай си сама едно такова с 4 упражнения и ще е според мен ефикасно. Е понеже съм момче на същата възраст, та аз като леко кардио правя по 300 клека, но все пак ти преценяваш по колко пъти да правиш тези упражнения, пък и няма нужда да се претоварваш с толкова, като мене понеже съм ненормален малко и наблягам хубаво на нещата.. И/или се огледай някъде за помощ спрямо това по колко пъти да ги правиш. За сладкото и т. н. мисля, че под ограничения това имаш предвид. За корем също може да правиш по някое упражнение, но по-важно е да се храниш добре, за да не се трупат мазнини по корема - лимонът може да помогне за стягане или лимонов сок :).

2.   https://www.youtube.com/watch?v=fcN37TxBE_s&index=9&list=WL препоръчвам ти любимото ми кардио. Иначе ако искаш да наблегнеш само на краката и дупето това е идеално,много съм доволна. https://www.youtube.com/watch?v=mGvzVjuY8SY И аз се надявам и работя по въпроса да се стегна за лятото,че зимата се отпускаме.Надявам се за екскурзията да си в отлична форма и да успяваш да я поддържаш.Късмет!
-момиче,16