Споделена история от Спорт и красота

Моля за съвет!!! :)
Здравейте приятели! :) <3
Първо моля без хейт, като "дебела си", "това са много килограми за твоята възраст" и така нататък! :)
На 14 години съм и тежа 82 кг. От миналото лято се опитвам да отслабна, но просто не се получава. Имаше един период от 1 месец, в който се хранех здравословно.. без тестени и сладки изделия, без газирани напитки и без пържено. И тренирах през ден вкъщи. След този 1 месец спрях отново със здравословно и започнах със бързите храни - баничките, дюнерите, кроасаните и прочие. Преди седмица отново "Хайде на здравословното и този път без оправдания".. първият ден направих и тренировка.. на другият ден не можах да стана.. отказах се и не знам просто не мога.. нямам воля.. Няма кой да ме подкрепя явно.. не знам и аз! От април месец съм решена да започна! Искам да тренирам! Искам да ходя на фитнес, но като ги видя онези нацепените там и се отказвам.. всичките са все мускулести мъже и слаби момичета по на 24-25.. и ме е срам. Получавам много обиди от хора от училище. Всеки ден някой ще ми каже нещо което ще ме нагруби доста или че съм надебеляла.. Имам желание, но просто не ми се получават нещата.. :(

Коментари

1.   Консултирай се с лекар-диетолог, но при теб няма да се получи само със спиране на нездравословната храна, а ТРЯБВА да паднеш на 1400 НОРМАЛНИ калории на ден и ще си отслабнеш заради растежа, но ти не успяваш дори да спреш фаст фуда и искаш съвет за отслабване? Шегуваш ли се?
Един дюнер има 700 калории, - ти кой знае какво още ядеш на ден - поглъщаш към 3500 и нагооооре калории, за да си на този хал.
Съвет - СПРИ всички нездравословни храни СЛАДКО И ГАЗИРАНО, СОКОВЕ СЪЩО и почни да се храниш 3 пъти на ден - за закуска една ябълка и сандвич с черен хляб си носи, за обяд- готвено БЕЗ хляб или салата, за вечеря готвено, но ако родителите ти също са дебели - ходи на диетолог да ти направи специално меню, защото проблемът е от вкъщи обикновено.

2.   На някой хора им е много, много по-трудно да отслабнат.Най-важното е да го направиш част от живота си и да си наясно че ще отнеме много време.Недей да се ограничаваш драстично понеже рано или късно ще се откажеш и ще има обратен ефект.Няма от какво да те е срам.Колкото и тъпо да звучи повечето хора скрито се възхищават на теб, че опитваш да отслабнеш.Повечето пъти причината да те гледат не е защото те мислят за смешна а защото им напомняш на тях в началото.Няма човек който да не се е отказвал.Това е напълно нормално.Просто гледай да не е перманентно.

3.   Разгледай http://fitnesinstruktor.com/ и раздела ''Отзиви'' и виж какви хранителни режими е приготвяла Руми на тези дами.
И аз работих с нея, сама вкъщи, но не исках да качва мои снимки. Тежах 74 килограма и в момента съм 51.
Има заплащане обаче, консултирай се с родителите си първо, защото на тях би трябвало да им пука, че си с наднормено тегло, защото все пак можеш да хванеш редица болести..
Пиши на Руми и тя ще ти каже какво да правиш :)
Успех!