Споделена история от Спорт и красота

Килограмите
Здравейте! Момиче на 17 години съм, висока около 160, 53 кг. Знам, че винаги може и по-зле, и че не съм в кой знае колко трагично положение, но не се харесвам. Не харесвам тялото си. Искам да отслабна още. Имам малко коремче, дупе.. абе като цяло изобщо не се харесвам. Отпусната съм. Искам да променя това и за сега най-удачна ми се вижда 90 дневната диета. Тъй като имам проблем със стомаха, заради нередовно хранене, мисля че така ще мога да си оправя и хранителния режим. Няма да мога да я изкарам цялата, но пък мисля и че няма нужда... за 90 дни хората свалят по 20, 25 кг.. а аз нямам нужда от толкова. Искам съветите ви, колко дни да я направя, някой правил ли я е за по-малко дни и колко е свалил?

Коментари

1.   И забелязала ли си след тази '' диета'' как хората после качват двойно повече кила???? Организма става скъперник и си прави запаси от мазнини като гладува.
Най-добре отиди на фитнес и стегни това което не ти харесва. Или можеш да тичаш ако не ти се ходи във фитнеса. Спорт и само спорт. Аз съм със същите килограми и със същата височина на 15 съм хаха! Но спортувам и се стягам :Р

2.   Каква диета??? Трябва да качиш 7 кг и да си 60.
Без никакви диети, храни се редовно (Поне 5 пъти на ден), без газирано и сладко и спортувай.

3.   Правила съм тази диета и напълнях.Много е трудна за пазене.Опитай с разделно хранене по книгата "Сила за живот"!Съвсем не е толкова трудна и тялото не се чувства лишено от нищо.Поддържаш страхотно здраве и форма.Тялото е в пълна хармония.

4.   Ако искаш да си увредиш стомаха перманентно пробвай тази диета. Тя е заклеймена като една от най-вредните и въобще не е полезна. Това да ядеш един ден само въглехидрати, друг ден само протеини, а на 5тия ден въобще да не ядеш е много грешно. Отслабва се с движение, упоритост и правилен хранителен режим, съобразен с нуждите ти.(може да се консултираш с диетолог) Освен това, от 90 дневната диета следва т.нар. йо-йо ефект, от който може да качиш двойно колкото си свалила. Общо взето започни да тренираш, намали въглехидратите, увеличи протеините и ще има ефект.

5.   Давай, давай явно искаш да станеш 40кг скелет някоя гадна болест
Харесвам по-слаби, ама чак пък под 55кг вече си е отблъскващо..

6.   Създай си режим с изчислени калории. Направи си регистрация в BB-Team и дневник там. Отиди на диетолог.
Няма смисъл от 90-дневната. Всичко е в калориите.

7.   Мила,миналата година по това време бях 53 килограма,160-точно като теб.Нямах особено движение,освен часовете по физкултура и понякога тичах. Храних се предимно с 1-2 ябълки на ден,3в1,бейк ролс,солети,вафли,шоколад. Имах слаби крака , но огормен според моите виждания корем.Имаше дни изкарвах ги само на кафета.И пак не отслабвах.След това септември 2014 реших да отида на фитнес и се влюбих в него.Мога да ти кажа че минах през различни килограми - от 46 до 54 .. В момента отново съм 53 , но съвсем по различна.Отделно си правех и тренировки вкъщи,хапвайки си от всичко.Мога да ти препоръчам нисковъглехидратна диета и много движение. Тя ще ти помогне да свалиш излишните мазнини.За нея и примерни менюта можеш да прочетеш в Гугъл,ще се ориентираш.Ако все пак нямаш намерение да посещаваш фитнес зала мога да ти препоръчам 2 тренировки за корем и крака по тае - бо в ютуб,който повярвай ми ще ти помогнат много,особено ако нямаш голямо движение - https://www.youtube.com/watch?v=oD_J4NSuSMs и https://www.youtube.com/watch?v=Q21_bt-MKFI . Надявам се да съм ти била полезна. Ако не се чувстваш добре в кожата си промени това.Тренирай и се храни умно. Успех!! :))