Споделена история от Спорт и красота

Как да сваля повече килограми?
Здравейте‚ имам сериозен проблем с теглото си. Много се ядосвам и не ми издържат нервите. Знам че аз съм виновна‚но се нуждая от помощ. Няма с кого да говоря на тази тема. Срам ме е‚от тялото ми!!! Мразя го!!!! Просто съм пълничка и много много ми е гадно! Още от малка пиех много газирани напитки‚и хапвах много сладко. В момента съм висока : 1. 70 и тежа 65 кг. Ужссс ужсс
Това е много за мен! Искам да ви помоля за МНОГО СТРОГИ ДИЕТИ с които да сваля килограми и спокойно да ходя на фитнес.

Коментари

1.   Аз съм висока 1. 80 и съм 120кг спокойно, и аз така хапвам доста и съм на 30 год

2.   Като гледам килограмите и височината ти, мооже би малко преувеличаваш, или може би в имаш проблем в областта на корема и дупето където по принцип се оплакват много момичета. ЗАБРАВИ ЗА СТРОГИТЕ ДИЕТИ, сега е лято яж плодове и зеленчуци, и не гладувай, а яж по мъничко, но по-често. Спортувай, прави упражнения за отслабване, но и за стягане. Късмет!

Queen

3.   Пробвай да се храниш според принципите на Зоната. Накратко - това е по-скоро балансирано начин на хранене, отколкото диета. Храниш се задължително 5 пъти на ден при строго спазване на съотношението протеини/въглехидрати, ограничават се мазнините но все пак приемаш такива. Отслабва се бавно, но здравословно и трайно. Ако си мернала някои скорошни интервюта на Руслан Мъйнов, той шуми доста около този тип хранене. Акцентира се на качествени и здравословни храни, ограничават се основните виновници за затлъстяването - тестени и захарни изделия, газирано и т. н.

Не знам дали е удачно да се пускат линкове към сайтове и допълнителни източници на информация тук, затова просто потърси "vzonata" в гугъл - сайта и прилежащия му форум са един от най-богатите източници на информация на български. Успех!

4.   Миличка, не ти трябват строги диети :)
Имам предвид, има по-добър и дълготраен начин за сваляне на килограми.
Премини на ниско въглехидратен режим на хранене за известно време, докато свалиш повечето излишни килограми Л-карнитин и бягане.
НВД е диета, която всъщност можеш да преобърнеш в добър режим.
Сутрин може да пиеш кафе и да изядеш купичка овесени ядки.
По обяд хапваш месо и салатка (без мазнина).
Вечерята се състои от същото.
Аз се храня по този начин от 2 месеца и свалих безумно много килограми, които няма да се върнат :)
Храните, които можеш да ядеш и напитките, които можеш да пиеш, са : месо, зеленчуци, кафе, шепа ядки, вода, зеленчукови фрешове, риба, суши и подобните им :)
Забрави за известно време за следните храни и напитки като чипс, алкохол, тестени храни, солети, плодове, шейкове, плодови фрешове и т. н.
Наред с този режим, пий Л-карнитин (взимам го за 11, 80 от аптеката), който да спомогне за горенето на излишните мазнини. Повече за действието на тази хранителна добавка можеш да намериш в интернет пространството.
Пие се сутрин, 30 минути преди тренировка и час преди лягане, на гладно.
Тренировката ти в началото е хубаво да бъде леко бягане.
Не се претоварвай. 15 минути леко бягане е страхотно начало :)
Ще видиш ефекта след седмица, ако си постоянна.
Успех!
И не се предавай! :)
С малко усилия ще изваеш прекрасно тяло!

5.   Никакви диети, ако не искаш да си съсипеш организма! Просто спри газираното, сокове (освен ако не са фрешове) и намали хляба. Добра идея е да не използваш захар, сол и оцет, когато се храниш. Наблегни на плодовете и зеленчуците. Прави МНОГО кардио, но когато си преуморена почивай, за да няма обратен ефект. Всеки човек издържа различни нива на натоварване, така че ти сама трябва да си прецениш. И най-важното - яж винаги, когато си гладна, защото организма ти има нужда от тази храна, за да функционира нормално. Успех!

6.   Да ти имам и килограмите... Аз какво да кажа, че съм 1. 68, а тежа 80 килограма? Преди 30 дни бях 87 и ги свалих, но то се иска воля, а не "днес ще ям само зеленчуци" и излизаш с приятели и казваш "ами не мога да устоя". Абе спазвай някакъв режим. Като почнеш с това да ядеш много зеленчуци, а по-рядко плодове. Без хляб, без сол и захар. Без газирано и изобщо вредни храни. И така за 1 месец ще свалиш 10 килограма, може и повече. Само зеленчуци, плодове, но малко. И много течности. Може да си правиш шейкове. Аз наистина съжалявам, че не ти давам строга диета, но го правя за твое добро. Иначе пак ще си ги върнеш двойно килограмите. Ти това ли искаш? Хайде, успех!

Ж 18

7.   Решението е фитнес и много четене на bb-team. Някои искат да свалят, други да качват. Чел съм, че има хора, които свалят по 20-30 кг., а аз с техните хранителни режими качих 15 :)