Споделена история от В чужбина

Какъв е живота в Рим?
Мечтая си да имам възможноста да поживея малко в Рим. Историята на този град, величествената му архитектура ми изглеждат невероятни. Искам да мога да живея там, да го разгледам, да прекарам време сред хората. За съжаление обаче, не знам никакъв италиански. Някой може ли да сподели лични впечатления, ако има жители на този град?

Коментари

1.   Здравей, интерестна тема си отворил според мен, но така като чета какво си написал не мисля, чеще можеш да живееш в тоди град а просто ти се иска. Предлагам ти ако имаш възможност отиди до Рим и го разгледай като на екскурзя, ако ти хареса помисли първо как ще живееш там тъй като стандарта на живот е сравнително висок. Пиша това защото успях да се докостна тази година за пръв път до величественият град Рим. Мога да кажа че е много красив и има какво да се види. Колизеумът е просто повече от красив. Красиви постройки из центъра на Рим и уникална архитектура. Що се отнася до хората са доста 6-7 милиона, а за езика не се притеснявай знаеш ли английски всичко е наред. Надявам се да съм бил от полза :)

2.   Баба ми и дядо ми живеят в Рим, Италия и ние сме ходели милиони пъти. Аз и брат ми дори сме оставяли за по един месец там. Много е хубаво в самият град. Има забележителности, магазини и площадки за игра колкото искаш. Италианският език ми допадна страшно много след гръцкия той ми е любимият. Баба и дядо също казват, че им харесва там. Спокойно е тихо, подредено не е като в България. Децата са много дружелюбни. Аз знам малко италиански. Съседите на дядо и баба също са много мили. Наистина това е доста добър избор за живеене и не е много скъпо спрямо заплатите на италианците живеещи в Рим (столицата). Но да ти кажа също много ми хареса когато бяхме в Русия. Имам трета братовчедка там тя се омъжи за руснак от доста богато семейство мисля, че съпруга й беше военен нещо свързано с руската армия работеше поне тя и той така ми казаха на мен и на брат ми, но не съм много сигурна да ти кажа честно може и аз да не съм разбрала. Посетихме по-големите градове като: Екатеринбург, Санкт Петербург, Москва (задължително), Новосибирск, Самара, Омск, Казан, Челябинск, Перм и две от селата Царское - в него са живеели семейството на последният руски цар - император Николай Втори Романов и другото беше много далече Покровское май беше, ама много трудни имена имат тези руснаци за градове. :) Така де правилен избор си направила за Италия, Рим.

Падналото ангелче :*

3.   Ангелче, на колко години си?

4.   Към №3 - на 13 съм защо?

Падналото ангелче :*

5.   Преди два дни се върнах от Рим! :). Както вече е написано в предните коментари, наистина много красив град!! Иза езика също не е проблем ако знаеш английски. Е, ако искаш да живееш там, трябва да го научиш разбирасе, но като език не е труден за научаване, пък и попринцип има (полу)безплатни курсове за чужденци.
За живеене все си мисля че не е невъзможно!! Работа все нещо може да се намери, пълно е с хотели, ресторанти и т. н! По магазините имаше страшни намаления, така че стига да уличиш точния период, ако ти трябват дрехи, обувки и т. н! За предвижването, метрото си е за предпочитане, че, доколкото знам, е голям трафик!! Наемите са си скъпи, но можеш да намериш някой с който да разделяте наема.

Опитай!! ... и да успееш и да не успееш да заживееш в рим, все доволна ще останеш(поне си го разгледала :))

И друго, в началото със сигурност ще е малко трудно, но не се отказвай лесно!!

И още нещо: Купи си една точна, ясна, добре направена карта на Рим!!! :D

A, и не го оставяй като несбъдната мечта!! :)

6.   Какъв е живота в Флоренция? Някой ще каже ли?