Споделена история от В чужбина

Студентски заем за Англия
Здравейте, тази година се подготвям за кандидатстване в Лондон. Вече съм избрала университетите и специалностите и се подготвям за IELTS. Ще кандидатствам за заем, но ми казаха, че не трябва да съм учила преди това. Аз завърших преди 5 години и се записах в един колеж тук в България, но обучението въобще не беше на ниво, затова прекъснах и започнах работа. Въпроса ми е дали след като съм прекъснала и нямам студентски права, това нещо може да се провери от съответните институции... просто трябва да напиша, че не съм учила досега, ако искам да ме одобрят. Моля, ако някой знае нещо по въпроса да съдейства. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Ох боже хора, спрете да напускате родината си. И аз предпочитам Англия, но ако всеки започне да напуска, ще затънем, няма кой да оправи държавата, за да сме добре.

2.   №1 - това е бъдещето, умните и смелите напускат (80% от елитните гимназии), а плахите като мен и инатите като теб ще страдаме. След време няма да има пари за пенсии, ще се увеличат данъците, нацията ще застарее, циганите ще стават повече и ще създават още по - големи проблеми, децата ни ще учат заедно с тях...

3.   По принцип, студентски заем не се дава, ако вече имаш образование от същата степен (например, друг завършен бакалавър в Бг) - ти нямаш, т. ч. би трябвало всичко да е ок със Student Loan Company.
Успехи! Не е срамно да напуснеш родината заради образование и нов опит - стига после да се върнеш :)

4.   Предполагам, че става въпрос само за Англия ако си учил. Виж в сайта им за по-подробна информация. Може да попиташ с емейл от там от където отпускат заемите за условията също. Мисля, че беше Student Alowance или нещо такова.

5.   Много благодаря за информацията.

6.   Не! Не става. Условието да си завършила същата година. Провери в интернет има много статии по въпроса.