Споделена история от В чужбина

Англия или Ирландия
Здравейте! Мъж съм на 24 и съм решил да емигрирам. И тъй като знам само малко английски съм се насочил към англоезични държави. Въпроса ми е- къде са ми по-големи шансовете за успех, в Англия или в Ирландия? Нямам никакви връзки!! Благодаря на отговорилите!

Коментари

1.   И в двете имаш еднакав шанс, но в Англия има далеч повече българи. Сигурен съм, че ако разпиташ достатъчно свой познати и роднини, все ще откриеш, че имат някой познат из тези страни. Докъто повечето хора не биха се занивамали, има и такива, които биха ти помогнали.

2.   Тези двете държави са много лош избор. Щом като говориш само английски, защо не пробваш някоя от скандинавските държави? ! Английския там се учи в училищата като втори език, така че от тази гледна точка няма да имаш проблеми. В тези държави не само живота и парите, но и хората са много по добри и човечни. Чува се че Норвегия е много добър избор. Там можеш да печелиш добри пари и ако внимаваш как ги пръскаш, можеш да спестиш голяма част от тях. Не знаеш как ще те завърти живота, за това че докато си там се оглеждай за нови идеи за бизнес. Успех!

3.   Споко пич и аз дойдох без грам връзки и приятели, а и да ти кажа не ти трябват. Ако имаш късмет и умения ще се оправиш и сам. Разбира се, след като ще ти е първа визита в ЮК, малко по-трудно би било да дойдеш сам. За мен като хора и манталитет, по-близък до нас са Ирландците, така че върви там. Но подкрепям номер 2 и в момента наистина Норвегия или Финландия са ти играта в дългосрочен план! Не и Швеция! Успех.

4.   Ирландия. ;)

5.   Аз живея в Ирландия от няколко месеца вече. Когато дойдох тук и аз не говорих добре англииски но за 2, 3 месеца общуване го научих перфектно. Тук хората са много добри с теб и никой няма да ти се подиграва как говориш, също така са и много дбри приятели. Избери Ирландия, градът в кйто живея се казва KildareTown! Много е красиво. :)

6.   В Англия безработицата е два пъти по- ниска.