Споделена история от Образование

Агробиотехнологии
Здравейте! Замислям се какво да кандидатствам след 12-ти клас, та сега видях че това е някаква нова специалност в СУ, за която за първи път чувам. Но прочетох какво пише и ми звучи интересно, предполагам че завършилите ще трябва да се реализират някъде из земеделския сектор. Аз самият обичам да се занимавам с растения, като цяло и съм се замислял за нещо такова, но в България не знам дали по-нормален път може да се успее в тази сфера. Според Вас има ли потенциална реализация с такава специалност в България или чужбина?

Коментари

1.   Някакви мнения за тази нова специалност в СУ? Има ли потенциална реализация в България или чужбина?

2.   Здравей, това е БАКАЛАВЪРСКА специалност в СУ. В най-добрия случай може да работиш в някоя кооперация, а в най-лошия да си на нивата. На кратко не виждам кой знае каква реализация може да имаш. Освен ако вашите не са земеделци да имат някаква кооперация и да дават ренти.

3.   Здравей, бих искал да споделя и аз мнение по въпроса. Според мен специалността е много хубава, интересна и с голямо бъдеще. Все пак земеделието претърпя огромна промяна последните години и се очертава да бъде основен фактор към икономическото развитие в нашата държава в бъдеще. Що се отнася до какви са възможностите за развитие след дипломиране, те са много и различни. Всички мултинационални компании, които последните години навлезнаха на българския пазар в сферата на земеделието се развиват с огромна скорост. Това са световни компании като Syngenta, Bayer, Monsanto те инвестират както в бизнес отношение, така и в наука. Успех с избора и знай че няма да сгрешиш ако избереш Агробиотехнологиите като специалност.