Споделена история от Образование

Медицински преглед в училище? Спешно!
Моля ви, някой който е бил на такъв, да ми обясни какво представлява медицинският преглед в осми клас. Аз си мислих, че трябва само медицинско удостоверение или свидетелство или там както се казва, а днес класният ни звъннал на всички съученици да ни предупреди, че ще се проведе такъв три дни преди първият учебен ден, но аз се притесних да питам за подробности. Ще трябва ли да се събличаме или нещо подобно? За въшки ли ще ни гледат? За килограми и ръст ли, за кръвна група ли ще ни питат или може би за заболявания? Или? Някакви документи ли ще попълваме? Не знам какво се изисква от нас и ми е притеснено да не се налага да се събличаме, защото ми е много неудобно, а помня, че в пети клас ни правиха преглед за гръбначни изкривявания и трябваше момчета и момичета да си чакаме реда в една и съща стая, голи до кръста, което според мен не е нормално и не искам да изпитам същия срам, който изпитах тогава, така че поне да съм подготвена какво да очаквам. Пък и не знам дали трябва да водим родители.

Коментари

1.   Ще ви гледат за въшки най-вероятно, но и не знам в момента как е - мисля, ваксините са при личния лекар.
Навремето гледаха за височина и ръст, защото имаше проблем с НЕДОХРАНЕНИ деца, биха ни ваксините, а момчетата ги проверяваха дали тестисите са им извън тялото - има при тях заболяване, при което единият тестис остава в тялото и трябва операция
Мереха ни. Събличали сме се по гащи, а момчетата сигурно чисто голи, за да им проверяват тестисите, но момчета и момичета отделно. Това е обаче преди 15 год. Сега не знам какво правят, но за въшки на 100% ще гледат, така че провери преди това и се изчисти ако имаш
Родители в 8 клас не трябва да видиш и не питат за кръвна група, макар че е супер да си я знаеш.
Може и да ви предложат на момичетата ваксина срещу Човешки папиломен вирус. Аз бих приела. Има вече първи резултати, дава резултат
Успех

2.   Ще ви гледат за въшки аз сега, ще почвам 9 клас и знам. Спокойно!

3.   Височина, тегло, алергии и може да те пита за кръвна група, при мен беше така миналата година, а и не бе да те питат и за очите дали да маш диоптер или не:)

4.   Спокойно! Няма от какво да се паникъосваш! Ще ви гледат за въшки, ще ви премерят и претеглят и най-вероятно ще ви видят гръбначния стълб, но това не означава, че ще се събличате голи просто леко ще си надигнете блузите, а и най вероятно момичетата ще влезете, а после момчетата. Нали не смяташ, че ще ви вкарат в една стая 26 човека и ще ви карат да се събличате!

5.   Голямо благодаря на всички! :)
Мина добре, само ни гледаха за въшки и ни питаха дали има от нас ученици с диабет или епилепсия. Напразно съм се притеснявала.