Споделена история от Образование

Медицина
Много се надявам да ми помогнете. Искам да уча медицина в България, но искам да попитам дали като кандидатствам ще ми гледат оценката по математика от дипломата, защото тя ми е слабия предмет и госпожата не ни харесва особено и ни пише ниските оценки. И ми е много важно да знам дсли ще ми я гледат и дали това ще повлияе на влизането ми в медицинския.

Коментари

1.   Гледат български, биология, но също и най-крайната оценка. В крайна сметка, какво се плашиш? Ти като си си научил/а и се представиш добре по химия и биология на кандидатстудентските изпити, ще се класираш каквито и оценки да имаш от средното. Гледай само да е над 5 ако си момиче, а ако си момче може да влезеш и с 4. Аз съм завършил в МУ-Плевен и ги виждам как ги приемат. Учи за кандидатстудентските, те са най-важни. Успех!

2.   Здравей! Ще ти кажа как стоят нещата. Аз съм студентка медицина 3-курс. Моля хора не запознати да не коментират.... Гледа се цялатата диплома няма значение дали си момиче или момчеПърво по биология и химия треябва да имаш в дипломата 6, 00 иначе шансът ти да взлезеш медицина намалява драстично. Второ:явяваш се на КСК или по просто казано КСИ. Изкарваш максимало високи оценки и по двата предмета. Трето ВАЖНОСТА НА ДИПЛОМАТА:Пример:Ако двама кандидата сте с бал 33, 50 влиза този с по-голяма диплома. Така че вземи я оправи тази математика. Сега има повишаване на оценки.... мисля че за 2-3 години назад може да се явиш на повишаване и да я оправиш...

3.   Математиката ти е най-малкия проблем. Учи си биологията и химията.

4.   Номер 1! Оценка по БЕЛ не гледат, а гледат от дипломата или от дзи оценките по Биология и Химия. От дипломата, ако има хубави оценки по Биология и Химия, може да вземе друго ДЗИ, на което оценката не я гледат а от дипломата по Биология и Химия, ако е на ДЗИ ще гледат тях, а не по БЕЛ. На дзи ще се наложи да се явиш и трети път.
Успех! Учи по БЗО и ХООС, много важни предмети са.

5.   Ти в кой град искаш? Гледат само химия и биология. Ако не правиш ДЗИ по биология или химия ти гледат оценките от годините от 9-11клас. Аз също ще кандидатствам във МУ-Варна и няма да правя ДЗИ нито по химия, нито по биология, защото имам 6 през годините и със сигурност няма да ми е на ДЗИ 6, 00 и ще си намаля бала. Затова гледай да имаш 6 по двата предмета от 9-11 клас и вече на кандидат-студентските също хубава оценка и ходи на пробен изпит. Погледни в сайта на университета, в който искаш да кандидатстваш. За Варна съм проверила.

6.   Единствените важни оценки от дипломата за кандидатстването ти ще са тези по биология и химия.