Споделена история от Образование

Медицина
Здравейте! Искам да кандидатствам медицина, влече ме страшно много, но проблем ми е химията. Вече съм 11-ти клас и мисля, че е много късно... Нищо не разбирам от тази химия и много ме е страх, чудя се какво ще правя. Прочетох една тема тук и разбрах, че не съм сама и аз трябва да почна уроци, стига да не е късно. Чудя се и в кой град да кандидатствам. Ако има някой запознат с това, нека да пише. Искам да знам повече подробности.

Коментари

1.   Спокойно има и по фрапантни случаи от твоя, например моя. Аз съм също 11 клас, налага ми се да уча медицина ( заради родителите ми които са доктори ), нямам друг избор, това не ме влече. А проблема е, че 1во не разбирам нищо по химия, ама като казвам нищо, означава наистина нищо. И 2ро още не съм отворила учебник по биология. Не се притеснявай има хора които им налагат да учат нещо което не искат.. така че, да, взимай уроци по химия както ще започна и аз да правя, и така. Друг изход няма за съжаление.

2.   Н. 1 голяма глупост е да учиш нещо, което не те влече само заради вашите... и то медицина. Не го причинявай на себе си, не го причинявай и обществото. Никой няма да спечели от това-нито ти ще си щастлива, нито обществото-няма нужда от още един доктор който е учил без желание и си мрази работата.... Хайде, няма нужда от такива "специалисти".

3.   №2, не се притеснявай. №1 може и да влезе някак си, което хич не е сигурно, защото приемът по медицина не е раздут, но по пътя ще клекне. Това е изключително тежка специалност и се учи не практика цял живот. А за другото си абсолютно прав/а. Но при лекарите е жива мания и децата им да стават лекари... Вече зависи от самите деца дали и доколко ще се противопоставят на родителските амбиции.

4.   Н1 Аз също мисля, че точно за такава отговорна професия трябва да учиш с желание и любов, все пак ще ти предстои да лекуваш и помагаш на пациентите си, от теб ще зависят човешки животи.. Ще е добре да поговориш с родителите си по тая тема.

5.   Стига се заяждате с номер 1. Ако не става за медицина няма да го приемат. И сигурно има още много като него, но не всеки пише за това по такива сайтове.