Споделена история от Образование

Безизходна позиция
Здравейте, тази година ми предстоеше кандидатстване и за съжаление успях да кандидатствам само на едно място, а именно в Бургас ВХТИ и допреди няколко дни осъзнах, че искам да уча във ВТУ, но бях изпуснал всички срокове за кандидатстване. Попитах им дали ще мога да кандидатствам и те ми отговориха, че може след като обяват свободните позиции след 18 юли. Но проблема, обаче е, че аз отидох да си запиша във Бургас като студент и платих вече един семестър, а има много свободни места във ВТУ. Има ли нещо, което може да се направи още или да уча 1 година в Бургас и после да кандидатсвам във ВТУ или има ли смисъл като цяло да сменя ВУЗ само защото е по престижно

Коментари

1.   Винаги е по- добре да си там, където е по- пристижно, където образованието е по- добро, където знаеш, че се преподава на по- високо ниво. Само името на университета не го прави по- престижен. Пример мога да ти дам със софийски университет и ВСУ. Казват, че във Варненският свободен, преподавателите били по- слаби, а те са едни и същи, просто обикалят България.
Аз съм от Варна, знам, че ВТУ е с много добри преподаватели. Можеш да си прехвърлиш документите, но се плащат такси. Можеш да учиш един семестър и вторият да се прехвърлиш във Варна. Защото ако тръгнеш сега, просто ще погадиличкаш нервната система на ръководството на университетите( казано метафорично). Току що записала се, а веднага иска да се прехвърли в друг университет. Изкарай го първият семестър там, разучи преподавателите, разучи през това време за преподавателите във ВТУ, свържи се със студенти, които учат във ВТУ и тогава чак прецени. Недей бърза, защото човек, когато бърза, много често греши.
Успех в следването.

2.   Поинтересувай се в Бургас за ситуацията, дали можеш да прекъснеш още сега.

От чисто любопитство- каква специалност си избрал във ВТУ?

3.   От автора
Насочил съм се към специалността "Компютърни науки" и затова ви питам дали има смисъл да си правя труда да се записвам другаде само заради самия ВУЗ