Споделена история от Образование

Не харесвам това което уча, имам нужда от съвети
Да започна, студент съм, първокурсник във Варна. Тази година завърших средното си образование, дойдох във Варна с намерението да уча, да се развивам, кариера да направя и т. н. по специалността която уча. Още от първия ден изпитах носталгични чувства към близките и приятелите си (повечето ми приятели са в София). Депресирах се, започнах да мразя Варна и обмислям да прекъсна и да ходя в София, въобще не ми харесва това което уча в момента... като цяло дойдох тук защото родителите ме насочиха и ми втълпяваха, че с тази специалност ще се реализирам и ще успея.. т. н. Не проявявам абсолютно никакъв интерес в това което уча, не ми харесват хората в университета, неуредиците също... Обмислям да ходя в София да уча при приятелите си и така ще бъда и по близо до роднините си. Посъветвайте ме какви стъпки да предприема? Аз си мислех да остана за първия семестър и ако ми хареса да продължа, ако не... да се отказвам и да ходя в София или да работя в чужбина или пък да се опитам да уча там (английски ми е на ниво C1). Какво да правя? помогнете ми! (Моля модераторите да пуснат тази публикация защото съм в голяма безпътица и наистина имам нужда от съвети! Благодаря)

Коментари

1.   Каква ти е специалността и какво теб те влече? Не смяташ ли, че по-скоро страдаш от носталгия, за приятелите си, не можеш да се адаптираш към новите условия? Все пак, до сега си живял в семейното гнездо и може би ти липсва?
Съветът ми като цяло е да завършиш бакалавърска степен, да бъдеш с професия и тогава да тръгваш за чужбина. Защото, ако сега ти е тъпо във Варна, и Лондон няма да те посрещне с отворени обятия.

2.   От автора, Корабоводене. Да, семейството много ми липсва, но града въобще не ми харесва (преди да замина не смятах така). Просто не искам да прекъсвам връзките си с приятелите, които съм създал досега. Те са по София а аз тука надълеч от тях, никого си нямам тук. Нищо не ме задържа тук, дори и образованието. Какво да правя?

3.   От начало винаги има такава носталгия и ти казвам, че ще свикнеш... НО ако наистина не харесваш тази специалност те съветвам да прекъснеш или да се прехвърлиш на друга, която да желаеш. Вярвай ми, това, което си на път да учиш сега най-вероятно ще работиш цял живот. Аз сега съм на 31 и се чудя какво да работя защото учих нещо, което ми е безразлично. Ако в твоя университет има нещо, което да харесваш ЗАПИШИ ГО! Сбъдни твоята мечта, а не тази на родителите си. Варна ще ти хареса, имай търпение. УСПЕХ

4.   Учи това, което харесваш. Човек прекарва много време на рабптното си място. Важно е, защото професията е за цял живот. А иначе може да опиташ в чужбина, също и в София. В днешно време има много университети.