Споделена история от Образование

ВВМУ Курсант или Студент
Здравейте, имам въпрос относно Висше Военноморско Училище.

Уча там като студент, в специалност корабоводене, втора година, и съм доста разочарован поради две причини.

1. Единствената практика, която имахме беше морски лагер.

2. Единственото важно нещо което научих, го научих от морския лагер.

Имам едно лошо усещане, че само си губя времето и парите, oще първата година забелязах как курсантите вече са на практики, качват снимки на кораби, снимки с оражия, и така нататък. Те спяха в морския лагер, докато ние бяхме там само до обед.

Тяхното обучение е напълно безплатно, храна всичко. Учат 5 години и после имат договор. До колкото знам този договор е 10 години.

Просто си мисля че те излизат с по-голяма реализация, така мисля защото ги виждам, те какво учат, ние какво учим. Направо загуба на време.

Та искам да ви попитам, къде е по-добре, и къде ще имам по-голяма реализация, и по-добра печалба.

- Студент в специалност Корабоводене.
- Курсант в специалност Корабоводене ВМС

Имам приятели курсанти, с които съм записал заедно. Говорих с тях и лично те ми казаха че е по-добре при тях, имат тренировки, мъчат ги, но си струвало. А аз имам чувството че само си губя времето и ресурсите в тези лекции в които залата е пълна с хора и преподавателите говорят тихо, ако не си на първия ред, няма да чуеш абсолютно нищо.

Коментари

1.   Като човек който е завършил корабоводене и пътувал 5 години ще ти кажа само че практиките почват реално след 3 курс защото в момента знаеш толкова много за корабите колкото си имаш на идея какви са изискванията към един кораб че да бъде пуснат на вода. Не се притеснявай за практиката. Що се отнася за работата забрави че ще имаш време да излизаш и запомни всеки път когато решиш да излезеш ще е за сметка на съня ти. Също така имай впредвид че живота по корабите е силно асоциален и че всеки украинец ще взема пари колкото теб а всеки европеец в пъти повече и забрави това че някой ще плаща осигуровки на теб и семейството ти. Целият бизнес е една огромна пералня за пари, а ти и другите по корабите ще сте последна дупка на кавала. Също за да израстваш бъди готов да ближеш дърти комунистически Гъ.ове. Ако всичко това те кефи продължавай смело цивилен. Ако ли не както мен си търси щастието другаде. Аз го намерих. Не ми понесе това че всички получават повече от нас, в Украйна е 5 пъти по евтино о България за пример,а в Германия не е 3 пъти по скъпо че да получават по 9000 евро а ние по 3000. Също немога да ближа гъзове защото имам мнение и съм готов винаги да го отстоявам докато някой не ме обори ако може. Аз лично се съдя с една от фирмите защото както казах аз не немога да ближа ничей г.з

2.   От автора:
№1 Искам да ти благодаря за информацията, имам нужда от точно такива мнения, от хора които знаят за какво става на въпрос, понеже са го учили и работили. Та да те попитам, значи с други думи, за мен ще е по-добре да се преместя при курсантите?