Споделена история от Образование

Решение
Здравейте! Момиче съм и скоро ми предстои решението къде да уча и какво. Четох много, навсякъде. Изслушах много хора и въпреки това се чудя. Принципно искам да уча бизнес администрация, но в Софиийския трябва изпит по математика, а аз няма да се справя добре, защото не ми върви математиката. За това се насочих към Нов Български. Но много хора ми казаха, че след това няма да си намеря добра работа, защото не съм завършила Софийския. За това стигнах до мнението, че ще запиша право, защото също има добра реализация и не е с математика. Какво е мнението ви за правото в Софийския и в Нов Български? Според вас струва ли си да запиша Право в НБУ и после като втора програма да уча паралелно с правото- бизнес администрация? Или да си ида направо с право в Софийския? Благодаря Ви, предварително.

Коментари

1.   М31

Ако завършиш право ще ти е почти невъзможно да си намериш работа. Напиши в гугъл ''Право сподели'' и прочети всички теми свързани с право, за да видиш през какъв ад са минали хората,завършили тази специалност, включително и аз.

2.   Естествено, че право в СУ. А дипломата по бизнес администрация можеш да си я сложиш в рамка, след като я вземеш. Не знам за какво друго ще ти послужи

3.   Аз съм юрис, на 28г. и 2 години юридически стаж общо в кантора и администрация. Не знам какви очаквания имаш за професията, но те съветвам, ако нямаш близкипроблем роднини в тази област да залягаш здраво пад учебниците и веднага след първи курс да потърсиш място където да работиш по специалността. Може да звучи клиширано, но е трудно. Юристи много, малко работа. Аз взимам чисто 1100лв. и не смогвам, а не живея в София. Нямам роднини в тази професия, всичко си търся сама. Лошо, че не обичаш математиката. Аз на твое място бих избрала инженерните специалности.