Споделена история от Образование

Класният ни, ни удари!
Здравейте! Вчера със съучениците ми от класа, тази година сме 11-ти клас, решихме да избягаме от двата часа по Литература, при положение, че през всички тези години откакто сме заедно от 8-ми клас, не сме бягали от часове.. И така, избягахме от двата часа, учителката се е похвалила естествено на Класният ни, който е много строг човек и учител, над 60 годишен е и мисля, че следващата година ще излезе в пенсия... и така, той ни събра, мислихме си, че ще ни се развика, но се учудихме- поздрави ни- "Браво, вие сте били задружен клас! ", и днес имахме при него втори час, преподава ни по математика и в последните някъде 5 минути от часа каза"Целият клас моментално да се строи пред дъската до един! ' " Ние малко се учудихме и се строихме и като почна, на всеки от нас удари по един шамар зад врата, ама сериозен шамар... чак чистачката от коридора е чула. Дори още усещам плесницата... И накрая класният ни каза, че ако втори път се повтори това, ще им по-сериозни шамари.... много от момичетата в класа след това се разреваха... и уж ще събираме някаква подписка срещи класния. Но според Вас това правилно ли е в днешно време учител да посяга на учениците, в случая класния?

Коментари

1.   Правилно е, правилно е! Ти се радвай, че е зад врата защото преди двайсе години беше с дървена букова пръчка през ръцете! Много почнахте да си позволявате днешната младеж, и вместо да се поучите ще ми събирате подписки, келешлък с права навсякъде вече, но без задължения.

2.   Явно човека е фен на реда и дисципината, което не е лошо, може би малко е прекалил. Но честно казано го разбирам, някои учители искат да създадат в децата дисциплина, понеже няма казарма, а някои келеши със сигурност го заслужават. Лошото е, че живеем в друго време вече и най-вероятно ще обявят решението му като неприемливо. Аз съм за учителите да имат такива права, образователната ни система е толкова разпасана, че просто има нужда от такива хора.

3.   То един тръгна да ни бие така, 4ма човек, ама аз бях трети в редичката и като хукнах да бягам... кретена ме погна и се спъна по стълбите, а аз се обърнах снимах го с телефона и му се смях. И така :)
Защо си чакал, да те бие, хич ми е неясно.

4.   Защо подяволите не се запиташ хубостнико дали е правилно да се бяга от час. Подписка ще събирали умниците. Заради такива като вас училището от институция се превърна в публичен дом и свърталище на наркомани и неграмотници, щото учителите останаха без права. Ти какво очакваше? Да ви черпи с ликьор ли? Или да ви чете малко конско и утре да си продължите по старому. Хайде един шамар не е кой знае какъв бой. по наше време имаше къде къде по сериозни мерки за подобни хулигански прояви. Хайде да видим дали сега някой ще посмее да организира масово бягане от час. Хората акъл им наливат те от час ще бягат.
Напълно подкрепям даскала. От старата школа е. Знае кои методи вършат работа и кои не...

5.   Добре е направил, браво! :)
Може да го оцените един ден, поне някои от вас.

6.   Класния няма право да ви удря. Отидете при директора и се оплачете.

7.   Готина история, върна ме назад във времето и филма "вчера"

8.   ами правилно е... като правите простотии, така ще е. Преди време нямаше да се разминете с един задвратник, ами щеше да ви се стъжни животеца, хем от учителя бой, хем и от вашите, а пък за десерт и извънкласна дейност, я чистене на тоалетните, двора, пода, абе все полезни неща, та друг път изобщо да не си помисляте да бягате от час, ама нали либерализираха всичко, та сега учениците не им пука ще избягат ли или не и какви ще са последствията от това...

9.   Не е правилно много ясно. Отвратително е. Кажете на всички и на родителите си. Няма никакво право да ви докосва и травмира по такъв гаден начин и то заради някакво си бягане от час. Този трябва да бъде уволнен незабавно.

10.   Ха, ха №9, травмирани викаш?
Явно си около тяхната възраст. Или някой сбъркан родител. Ако има някой травмиран в училище, това са учителите. Законът така е направен, че учениците имат само права, а учителите имат само задължения. Резултатът е тотална анархия. Родителите са плътно зад гърба на хлапетата, защото самите те са на по 40 макс в повечето случаи.
До автора: и да се оплачете, мисля, че няма да има сериозни последствия за класния. Той ще се справи с вашите оплаквания - явно е читав човек. Вместо това се замислете малко какво е искал да ви каже със задружния клас и дали не ви е малко по един шамар зад врата...

11.   То има и други методи, но те вършат работа само при по интелигентни хора. Ние веднъж така избягахме групово от час по литература. Никой не е бил или карал. В следващия час учителят ни сподели разочарованието си по такъв начин, че на нас самите ни стана жал. За да компенсираме на следващия път всеки взимаше инициатива по темите в час много повече от обикновено. Накрая учителят ни каза - "Забравих го миналият път."
Или учителите ви не са до същата степен психолози за да приложат същия подход или смятат, че при вас няма да мине, защото сте повече келеши.

12.   11ти клас и се разревали от един задвратник? при това нещо, споделено от всички, а не насочено само към отделни ученици. Защо не изгледате първите сцени на "Спасяването на редник Райън" да разберете какво се е случвало с хора, с 3 години по-големи от вас 10 години преди класният ви да се роди...

За това дали и правилно или не да ви удря - това е отделна тема, по нея не ми се коментира.

13.   Колективна жалба от класа И РОДИТЕЛИТЕ до Районното управление по образованието с копие до директора и до Министерството на образованието (много е важно да има копие до министерството). Искате да ви дадат входящ номер, задължително!
ПЛЮС няколко индивидуални жалби пак по същия ред.

Ще има ефект, ше видите. Преди години заедно с други родители постигнахме уволнението на подобен индивид.

14.   Предишният номер съм. Пропуснах да отбележа:

ако сте под 18 години или сред вас има деца под 18 години

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО копие до Агенцията за закрила на детето

И още нещо: да не ви спира това, че сега сте 11 клас и ще трябва да потърпите "само" още една година. Подавате жалби до дупка. Подобни индивиди нямат човешко поведение и следователно не заслужават човешко отношение!

15.   Пхххх.... ДОбре, че последните две години ги завърших в чужбина. Искат ни 60% присъствие, домашни (основно репорти и групои работи), както и няколко изпита. Ако ти писне от даден час, просто се извиняваш, ставаш и си тръгваш. Аман от бъдещи заводски кадри вече!!!

16.   Не е правилно, що за възпитание? А онези горе дето викат ''АМА ВИЕ МНОГО СИ ПОЗВОЛЯВАТЕ, НАС ЕДНО ВРЕМЕ НИ БИЕХА... '' човек, хич не ме вълнува как и колко са ви били. Сега е друго, не е както преди. Не ги слушай тези комунистически дебили...

17.   16-а правилно ли е да бягаш от час и да не ти пука от това?

18.   Какво стана авторе?

19.   Автора съм: Занете ли, нищо не направихме. Моите родители сметнаха това за правилно, както и останалите родители на съучениците ми. За нашите е било нормално да ни удари, дори ни е било малко. Но все пак едно момче от класа така се престраши и отиде в Дирекцията да се оплаче на директорката... директорката влезе в един наш час и почна да ни обяснява, че как класният ни (г-н Апостолов) е преподавал и на нея, че по нейното време използвал още по-агресивни мерки, че той си е такъв, човек на Реда и Дисциплината., като цяло нищо не стана. И така си продължаваме. Но все пак Ви благодаря за ценните съвети и отзиви.

20.   Заслужили сте си го даже малко ви е било! Я ги виж келешчетата ще бягат от час по литература при положение, че догодина ги чакат матури! И евала че имате свестни родители и директорка, които няма да трътнат да оправдават постъпката ви заради безкрайните права, които имате до небето.