Споделена история от Образование

Из мемоарите на НАТФИЗ
Здрасти,
Благодаря, че отдели от времето си за моята история!
Пише ви момче в дилема... Завършвам средното си образование само след няколко месеца и искам да продължавам да уча, но в НАТФИЗ. Казвам НО, защото знам, че приема е много труден, много малко хора получават възможността да станат част от тази актьорска идилия! Въпреки всичко аз съм решен, че ще уча това и ще се занимавам с изкуство, дали ще е в НАТФИЗ или в някой друг университет, това ще е! Обичам театъра и разбира се няма да отида на изпитите ей така, без нищо, имам подготовка, защото посещавам от 4 годишен театрална трупа. Истината е, че ме вълнува нещо друго- отстрани изглежда наистина супер престижно, невероятно готино, забавно и т. н. , но какъв е всъщност самия образователен процес, как са преподавателите, асистентите, предполагам, че са много приятелски настроени, супер позитивни и някак това действа мотивиращо да бачкаш от сутрин до вечер? Искам да съм наясно за какво се боря, защото от 3 години се готвя усилено и бих искал, ако някой знае или пък има привилегията да е там, да открехне мъъъничко завесата и да просветли невежеството в мен ха-хо :D
Това е, което имах да ви кажа!
Стискайте ми палци, ще прочета всичко написано и септември ще се върна с новини!
Хайде хубав ден!!!

Коментари

1.   Следвай мечтите си! Успех!

2.   Едва ли съм само аз, която ще ти го каже, но в НАТФИЗ, ако не си връзкар, нямаш шанс да влезеш. Или е абсолютно минимален.

3.   Приеми, че израза "дупе да ти е яко" там е почти буквален ;)

4.   Учех в НАТФИЗ до началото на 2018, само че в екранния факултет. Мога да ти кажа, че в актьорския факултет преподавателите никак не са приятелски настроени :D , нито и при нас, дори доста има шанс да те иронизират или подиграват често, не само в НАТФИЗ, примерно и в Любен Гройс е така. Това се прави, за да укрепнеш психически. Много често още на кандидатстудентските изпити има разревани. Например в НАТФИЗ често ги критикуват заради говор, външен вид, това не е на изпитите, но ако те приемат. На самите изпити обикновено нищо не ти казват, но може да ти се изсмеят като си затръгваш от сцената и не си им харесал. А и да си им харесал пак май може да ти се изсмеят. В Любен Гройс една студентка, която имала семестриален изпит много се притеснила от критиката и излязла, преподавателката казала на състудентите й да отидат да я потърсят и ако не е припаднала, да се качи обратно да сцената. Това е съвсем реална история. Не ти казвам това, за да се откажеш, а за да се подготвиш психически, защото това е една от най-важните подготовки за НАТФИЗ, тъй като и на самите изпити това се проверява.

5.   4, стана ми интересно как смятат, че това психическо "каляване" помага в актьорската акриера.

6.   Номер 4
Аз също ще кандидатствам там, от думите ти изглежда много страховито?
Чувала съм, че асистентите са много свежи, млади и усмихнати хора, вярно ли е?
Всички ли биват иронизирани?

7.   Пълна пародия, там се влиза само с връзки и пари!!!
То затова са ни такива "Младите надежди"!
Уважение към труда ти авторе , но ако имаш само връзки на обувките си, по-добре се насочи другаде, въпреки всичко пожелавам ти много успех , но имай си едно, две , три наум. :D

8.   Също така нямат парно и Волен Сидеров може да те нападне всеки един момент!!!
За парното не се шегувам...знам го от студент ,който сега учи там. И по-специално в сграда В на екранния факултет. Зимата там си носят духалки на уни ,защото парното не функционира както трябва.
А и ,ако не те приемат ще изгубиш 1 година...Помисли добре преди това и успех :) !

9.   до 8 не всеки един момент, а само преди избори :)

10.   Не си заслужава... Пълна секта са, 4 години те карат да висиш постоянно в университета по цял ден. Занимаваш се с непотребни неща и накрая или не работиш по специалността си или взимаш мизерни пари. Повечето студенти от НАТФИЗ обикалят градинките пият бира и пушат трева.. Ако си по-различен и имаш индивидуалност, няма да се впише

11.   До номер 5 и 6 от номер 4. Донякъде помага, и не само за актьорските кариери. Ако говорим точно за това обаче, по принцип режисьорите много ти крещят, затова е добре да свикваш от рано. Цялата работа е много стресова - ако си във филм например, някои кадри се снимат по 20 пъти буквално, което си е изнервящо. Много от предподавателите имат комплекси, които си ги избиват на студентите. Обикновено на изпитите това не личи чак толкова, малко само, в други случаи може и много, но като си приет вече е все едно си във военно училище. По мои наблюдения доста подхожда изразът "Може да нема ред, ама требе да се спазва". Не е толкова страховито, когато свикнеш вече. Асистентите не са толкова лоши, но професори и доценти - касапница на МАКС!!

12.   Здравейте, пак съм 4. Разсъждавах кой може да ви е казал, че асистентите са много добри и свежи хора и стигнах до един извод - ако са имали предвид студентите, които са квестори на изпитите - те да, гледат да ви успокоят някак си, говорят ви разни неща, разказват ви разни неща, за да ви разсеят. Ама те не са от комисията. Те ти казват кога да влезеш, къде и т. н. Комисията е съвсем друго нещо.

13.   Авторът съм,
Благодарен съм за всеки изписан ред, но решен съм ще кандидатствам, ако не ме приемат обаче няма да пропускам година в чакане за НАТФИз, приемат ли ме-супер, в противен случай-отивам в Югозападен, чувам хубави отзиви за там! Вие как мислите?
Ще ви държа в течение!
Ей, и още веднъж-МЕРСИИИИ!