Споделена история от Образование

Филологии
Здравейте. Искам да попитам може ли да се учи филология (испанска примерно), ако никога не си учил съответния език? Не питам дали има СМИСЪЛ, ясно е, че няма, питам може ли принципно. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Мисля че може, но ще ти е трудно. Доколкото знам, в първи курс, във филологията езикът започва да се изучава отначало, но според мен би било хубаво ако човек има поне малко представа за езика, който ще изучава в специалността.

2.   Може една моя съученичка записа Испанска филология а тя никога не беше учила езика

3.   В сайта на конкретния университет винаги са описани изискванията за ниво. По принцип за испански мисля, че не.
Но за приложна лингвистика с втори език испански-напълно възможно, напр. в ПУ и ВТУ .

4.   Зависи много от университета. Някои изискват сертификат по съответния чужд език за да се кандидатства.

5.   За Софийския университет.

6.   Номер 2, а как се справя твоята съученичка?

7.   Да, ама в университети като Шуменския примерно, който аз съм завършил... даже единия от колегите ми беше точно тъй-завършил гимназия по текстил, а като чужди езици в нея е учил руски и френски, но не и английски(или поне много кратко е учил, като втори чужд ли, и аз не знам)... и беше приет, дори не знам с какъв изпит(или матура), това в 2009г., когато постъпвах и аз там-то от нашата група реално нямаше такъв, включително и аз, който да е завършил езикова гимназия! ... Па и те у Шумен много лесно приемат, от кол и въже взимат, дето се вика, и пак не могат да си запълнят бройките, и то в десетки специалности, не само във филологиите... За София вече ме съмнява леко, доколкото знам, за английска филология ти там трябва да си завършил английска гимназия, за немска филология-91 НЕГ, и т. н. За Търново па хептен нямам представа, предвид че и там приемат трудно-мене не ме взеха с матурата по английски(2009г), а приемен изпит не съм държал, така че отидох в Шумен... сигурно и във ВТУ за да пишеш някаква филология, е добре малко поне да си изучавал езика в училище, нали... като втори най-голям след СУ и славещ се с престиж(макар и да не е като навремето), предполагам че и там ще е така! ...

8.   Ако съдя по моя случай, а той е английска филология, трябва да се знае езика, защото има много писане и четене още от самото начало