Споделена история от Образование

Зъботехника в Медицински колеж Пловдив
Здравейте,

Има ли някой, който ще кандидатства зъботехника в МК Пловдив тази година. Ще се радвам да обсъдим тук каквото знаете за специалността и защо сте решили именно да учите това, на колко години сте, дали ще учите и ще работите и тн

Коментари

1.   Да ти кажа честно, не е много перспективна професия.
По-голяма част от това, което преди зъботехниците са го правили на ръка, днес се прави на машина. Не искам да съм краен, но мисля че след 10г. тази професия ще е като професията обущар днес.

2.   Към Номер 1 вземи се образовай малко. Много си далече от реалността. Машините само помагат на зъботехника. Има и ще има много пипкава ръчна артистична работа, която няма как да се замени от машина. Също така зъботехника трябва да управлява тия машини. Не било перспективна професия хахах. Много по-перспективна е от икономисти, счетоводители, всяка администрация, дори и програмисти. Това са професии, които ще се автомазират със сигурност в близките години, както и много други, които са лишени от всякаква индивидуалност. Знам, щото бях такъв с години.

И все пак не ми беше това въпроса.

3.   Здравей!
Да аз ще кандидатсвам тази година и съм на 20г. Избрал съм специалността заради самата перспектива и това че изисква поне малко въображение и усет към изкуството. Все пак си има изпит и по скулптиране и изисква малко сръчност. И може би за това че след години може да си работиш за себе и да си отвориш собствена лаборатория. Тревожи ме само, че приемат само 20 човека и не знам дали ще има голяма конкуренция тази година.

4.   Към номер 3 от автора.

Да, и аз поради подобни причини избрах тази специалност, дори при мен ситуацията е че съм на повече години, работил съм така прехвалените икономически работи и сега искам да се преквалифицирам към нещо, което реално ми харесва има няква логика и смисъл.

За 20те човека, да малко са местата, като се има предвид, че тия 20 ако завършват всичките са за цяла Южна България. При предположение че всяка година завършват повече от 100 зъболекаря. Мисля, че няма толкова търсене просто за зъботехниката и съответно намалиха предлагането. Като гледам на курса, който е преди изпита сме записани не повече от 20 човека, тъй че едва ли ще е огромна конкуренцията.

5.   Даа дано да си прав и успешно да си вземем всички изпити.