Споделена история от Образование

ПУ - Микробиология / Молекулярна Биология
Здравейте, хора!
Реших да запиша 1-во желание: микробиология и вирусология, 2-ро желание : молекулярна биология в Пловдивския университет догодина.
Въпроса ми към вас е какво е вашето мнение за двете специалности и за университета като цяло.
За желаните от мен специалности се приема с оценка по биология от дипломата или Дзи по биология и КСИ (по биология или химия) или Дзи (по Био, Химия или География). Според вас кой изпит да избера? ДЗИ по химия, биология и география ми се струват по-трудни. КСИ по биология съдържа 40 въпроса, от които някои са затворени, а КСИ по химия съдържа 50 затворени въпроса, доколкото си спомням. Мисля си, че изпитът по химия ще е по-лесен и ще имам по висок резултат. Не знам какъв е бил минималният бал миналите години, търсих в интернет и в сайта им, но няма инфо. Ще се радвам, ако някой сподели информация или ми даде насоки. Искам да реша точно как да кандидатсвам, така че да започна да се подготвям още от сега (11 клас съм).

Коментари

1.   Здравей, аз съм учил там, за изпит не мога да те посъветвам аз влезнах там с биология, но тяхния изпит. Изкарах 5 без много учене. Най-добрите специалности там са мед. Биология или молекулярната. Преподавателите са супер на 90%, програмата и обучението също са добри за разлика от много университети, куца им организацията за разходки на курса, казвам го защото мн студенти искат да ходят, а и можеби е готоно. През курсовете се преминава сравнително лесно ако смяташ да си преписвач, но ако смяташ да учиш не е много лесно. Аз лично си скъсвах задника от учене. Въпросът е следния знай, че тази свера иска много отдаденост след като завършиш за да си намериш добра работа после. Нещата които ще научиш са супер интересни и важни за живота и въобще все пак е биология, но въпроса е какво ще правиш после работата свързана с тези професии са нискиплатени в повечето случай и така на татък. Ако имаш още въпроси ще ти отговоря отново. Също така бих ти предложил да се насочиш към медицина, там търсенето е по добро и може да се взимат повече пари.

2.   Къде видя микробиология и вирусология в бакалавърските степени? Това са магистърски програми.

3.   Благодаря за обясненията номер 1. Принципно не понасям кръв, тоест мога да гледам самата кръв, но не да гледам хора с рани и т. н. Медицината изобщо не е за мен, не мога да махна и трънче от ръката на човек.
От догодина в ПУ има нова специалност - микробиология и вирусология, която е бакалавърска степен. Знам, че иначе, за да изучаваш микробиология първо трябва да си учил медицина. - до номер 2.
От авторката

4.   От номер 1: искам да знаеш, че и в пу няма да се разминеш без кръв. А и ще имаш аматомия на която ще гледате трупове, и знай, че не е толкова страшно а и знай, че това е в името на науката. Ще свикнеш не се поддавай на такива страхове безмислено е, за да си полезен на себе си и на околните махни тия страхове и непоносимости.