Споделена история от Образование

Подаване на документи в университета
Здравейте!
Искам да изучавам Българска филология в родния ми град Бургас, а именно - в университета "Проф. д-р.Асен Златаров", тъй като нямам много възможности за живот в друг град.
Проблемът е обаче в документацията при мен - тъй като нямам познати, учили за висше, няма до кого да се допитам за следните въпроси :

1.Какви документи ми трябват? (Знам, че не сега не мога да направя нищо, тъй като дипломата ми все още не ми е дадена.)
2.Документите за кандидатстване в самия университет различават ли се от тези за кандидатстудентските изпити? Ако да, по какво? (Знам, че може да звучи тъпо, но в сайта пише, че единия път се подават в Младежки център, а после пише нещо за партера на общежинията и съвсем се обърках„)
3.Ако са два различни типа документи, кои се подават първо?
4.Кога се плаща семестъра?

Извинете наистина, ако въпросите ми са глупави, но съм много объркана. Единственото, което знам сега е, че искам да бъда учител по БЕЛ, нищо повече - да сбъдна мечтата си.Отдала съм се изцяло на преговори, за да се подготвя.

Благодаря!

Коментари

1.   Звънни на телефона на университета от там ще ти обяснят. Или в центъра за подаване на документи в твоя град. Във всеки по-голям областен град има такъв център. Плащаш такса и те пращат документите вместо теб.

2.   Здравей. Ако все още нямаш диплома, можеш да си извадиш академична справка от твоето училище и да кандидатстваш с нея. Когато аз кандидатствах за университет помня, че се плащаше кандидант- студентска такса, също и се попълваше формуляр с желаните от теб специалности. Можеш да отскочиш до учебен отдел да ги питаш или им се обади по телефона. Само виж работното им време в сайта, че работят на смени- едни дни са до обяд, а други- следобяд. Успех и ти пожелавам да те приемат в желаната от теб специалност :)

3.   Учебният отдел на университета се намира в блок 1 на общежитията (това е средният блок). Семестърът се заплаща след като излезе класирането и когато отиваш да се запишеш. Тогава мисля, че се купуваше и студентската книжка и трябва да носиш снимки.

4.   Съжалявам. Наистина съжалявам момиче, но правописът ти не е като за изучаване на българска филология, нищо че става въпрос за "проф. д-р. Асен Златаров". Съжалявам...

5.   От автора:
Благодаря за насоките! :) Надявам се да се справя с всичко и да успея да осъществя мечтата си.
До 4 : За да имам отличен на матурата, значи правописът ми е на ниво, да, възможно е да съм допуснала няколко грешки, защото използвах телефон, с който имам напоследък малко проблеми, но не това е важното, все пак не го приемай като вид заяждане.
Отново благодаря и приятна вечер!