Споделена история от Образование

Измама!
Здравейте! На 5 юли бях на изпит. Беше писмен-тест. Професорът каза, че до 10-юли оценките ще са нанесени в системата, а в книжките по желание.
Дойде 10-ти юли, всичките ми колеги имаха оценка, но аз нямах. Дойде 12-ти, също нямам оценка. Писах имейл на професора - НЕ МИ отговаря! Звъннах в отдел студенти на Факултета, казаха ми, че професорът не е е нанесъл всички оценки и да изчакам до 25-ти. Е, днеска пак нямам оценка! Този път намерих от сайта на Факултета номера на професора и реших да му се обадя. Вдигна ми, споделих му всичко и ми каза съвсем грубо /цитирам/
-О, колега, сигурно съм Ви загубил работата, аз не мога да следя 150 теста, голямо чудо, елате на поправката през септември!! WTF?!?
И сега какво да правя, като през септември ми се налага да отсъствам от София?! Обясних му, че няма да мога, а той ми отговори, че тогава догодина да се явя! Това означава, че трябва да влача изпит /дори не знам дали съм го взел!!/ и да ми прекъснат стипендията!
Нямам думи! Просто уникален е този човек!
Някой, ако е изпадал в подобно положение, може ли да сподели, по-скоро да ми даде съвет, защото няма да оставя така нещата!

Коментари

1.   После се чудят, защо имало пребити професорчета!
Кажи го то боклук, ся! Кабюжи го и даже се събере и го питрошете, ама умната, да ни ва фанад.

2.   Споко, това е проблема на повечето студенти. Не си само ти със загубени оценки. Още колко проблеми ще ти създадат...

3.   Еми ще си в София септември месец, ще отложиш почивката

5.   Пълен нещастник. Много студенти са подложени да търпят всякакви неща. Но това е адски несправелдливо все пак имаш оценка. Той, че си е загубил протокала, това тебе какво те грее. Едниствения начин е ако имаш черно на бяло нанесена оценката в студенската си книжка и му докажеш, че имаш оценка от същия изпит на еди коя си дадата, за да може да коригира протокола и да се нанесе оценката.
В студенските си години имах същия проблем, преподавателя беше пропуснал моята оценка при предаването на общия протокол с оценките и следя за оценката в системата на университета, но така и не я нанесоха. Усъмних се и отидох на място в отедел студенти от там разбрах, че просто не е нанесена, а протокола е предаден вече с оценките на другите студенти, които са били с мене на изпит. Тогава издирих преподавателя, но той слава богу си спомни за мене щото от изпита бяха минали едва седмица две и всички беше прясно. Просто много човешки постъпи като даже ме пита каква е била оценката и не ми търси даже студенската книжка да доказвам. Вече не помня, но единственото нещо, което трябвае да направи е да нанесе оценката в индивидуален протокол и да го занесе в отдел стуенти. После оценката беше в системата до ден два.
Просто зависи от преподавателите, има и мн свястни

6.   Е не е голяма работа аз съм имал 2-3 такива изпита неможеш нищо да направиш отиваш на поправката като пич и зимаш така е няма какво да се направи.По тоя начин те подготвя за живота в българия да знаеш че отгоре винаги некой ще те прецаква.