Споделена история от Образование

Не искам да знаят имената ми
Здравейте!Баща ми почина преди години и съм с един родител и по закон ми се полагат пари като помощ,ако ходя на училище.Вече завърших училище и ако уча в университет ще получавам пари и семейството ми иска аз да уча в университет,за да мога да си взема парите,които баща ми си е изработил.Но пари ти се полагат само,ако учиш присъствено.Но аз не искам да ходя,защото имената ми са смешни и срамни и в училище постоянно ми се подиграваха от първи до 12 клас.И през целият ми живот името ми е нещо,което ме комплексира и не искам нито да уча,нито да работя в България,с изключение на бизнес,където никой не ми знае името.Не мога да опиша колко зле ме кара да се чувствам.И всички хора ме знаят с различно име и фамилия от истинските ми.А като отида в университета не искам в никакъв случай другите ученици да научават имената ми,но знам,че най-вероятно учителите непрекъснато ще ги споменават.Опитах да си сменя имената при няколко адвоката,дадох куп пари,но не се получи.Тази година като започне през Октомври ще бъдем най-вероятно присъствено.И предполагам постоянно ще ми назовават името в клас,ще трябва да се запознаваме,и като им кажа истинските си имена както са в документите,те ще си кажат,но всички ние я знаем с различно име.Много хора ме познават в България от интернет.И чувствам,че ако отида да уча и разберат името ми,ще се срине репутацията ми и няма да искам никога повече да живея в България.Ще бъда засрамена и всички ще ме унижават.

Коментари

1.   Как можа един да си смени името на Манчестър, друг на Винету? Като един адвокат не ти върши работа, намери друг, а можеш и сама да си напишеш молба до съда, нали си грамотна? Когато човек иска нещо, намира начин да го направи. Аз не разбрах и друго- ти всъщност искаш ли да учиш за да имаш образование или само за да ползваш някаква стипендия? Ако е само заради второто не си струва. И малка забележка- в университета учениците се наричат студенти, а учителите преподаватели.

2.   Как можа един да си смени името на Манчестър, друг на Винету? Като един адвокат не ти върши работа, намери друг, а можеш и сама да си напишеш молба до съда, нали си грамотна? Когато човек иска нещо, намира начин да го направи. Аз не разбрах и друго- ти всъщност искаш ли да учиш за да имаш образование или само за да ползваш някаква стипендия? Ако е само заради второто не си струва. И малка забележка- в университета учениците се наричат студенти, а учителите преподаватели.

3.   Каква сега е тази глупост? ! Срамуваш се от фамилията си? От баща си, от рода си? ! Теб лично какво ще те промени името, нищо, нали? ! Ти си същата, същият човек.

4.   Е как се казваш. Как ще живееш, работиш няма как. Като станеш на 18, отиваш в съда и си сменяш името, фамилията. Хиляди го правят. Кажи си поне първото име. Проблемът не е в другите а в теб, има хора с всякакви имена.

6.   Много детско мислене, и аз бях, като теб, но си смених фамилията и се почувствах по - добре, но след време разбрах, че това е просто един комплекс в мен... Сега ми е странно, че сам, като всички останали.... като стадото...
Ако бях с предишната фамилия, щях да се отличавам

9.   Автор до номер 1
Благодаря за коментара! Мога да опитам отново, но всичко е пари, адвокатите искат пари предварително, за да започне делото, един само ми струваше 600 лв. Пари на вятъра. Искам да уча само, за да си взема парите. Всеки месец ще ми дават колкото една минимална заплата и то само, защото уча, което е добре. Специалността ми харесва, но нямам нужда от нея. В България не мисля, че ще имам голямо развитие в модната индустрия, ще уча моден дизайн. Просто от всички неща само мода ми харесва, защото е забавно за мен и ще ми бъде сравнително леко, аз не обичам да уча нещо, което не ми е интересно или е прекалено трудно и неразбираемо. Парите от университета бих могла да ги спестя всичките и да ги инвестирам. Все пак на никой не са му в излишък допълнителни пари.

10.   Съседа ми си смени името, но не съм чула да е водил някакво дело. По скоро се обърни към някаква институция и виж дали може да стане и без адвокат. Но една консултация при адвокат не е повече от 50 лв.

11.   Пробвай пак да си смениш имената. Много хора го правят, защо да не можеш?

12.   Всеки може да си смени личното име, ако е осмиващо (или не го харесва), за фамилията е по-трудно, трябва да е странна и смешна. В такъв случай може да бъде заменена с името на дядото по бащина линия-личното му име с наставка - ов, - ев. Това може да стане след навършени 18 г. Това с адвоката ми звучи странно и неадекватно.