Споделена история от Образование

МУ Плевен
Уча в най-добрия медицински университет в България (поне така казват). Харесвам си специалността, но отношението към студентите е много лошо. Имат високи изисквания, но без покритие. Понякога късат, когато не са в настроение. Има ли хора, които учат в същия университет и какво им е мнението за него? Дали само в мен е проблема?

Коментари

1.   Аз също уча там и съм съгласна с казаното. На късмет с изпитващите са понякога нещата. Определено има какво да се подобри в организацията и цялостно.

2.   Учих там, бях випуск 2021 и съм съгласна. Не е лош университетът, просто някои преподаватели.. Избиват комплекси, ламтят за пари от поправителни изпити и така. Хванах им цаката аз. Учех стабилно само за специалните предмети, които наистина ще ми трябват за професията, другите просто ги минавах ей така, за изпита и се стараех излишна информация да не задържам. Последните две години на изпити ставах от първите да ме изпитват - така нямаха база за сравнение. Пищови си правех, но не ги ползвах толкова, защото при самото писане ги научавах, просто ми беше по-спокойно като бяха в мен, иначе нямах много смелост да ползвам. Завърших и не мисля да запиша и магистратура. От всичко, което учихме, предметите, които ни бяха не дотолкова важни, над тях трябваше да наблягаме, защото преподавателите си мислеха, че техния предмет е най -важен и късаха наред, имаше така прословути изпити, за които се носи слава. А специалните предмети, за които трябва да наблягаш, че ще ти трябват в професията, над тях нямаш чак толкова възможност, защото си седнал да учиш примерно по.. Айде да не казвам кои предмети, ама са 4-5 прословути, на които от 30 пускат 2-ма на случаен принцип. Да кажа само за Микробиологията - писмен изпит, минаха две момичета, от които скъсаха моя колежка, която знае страшно много и беше написала доста неща, насън да я бутнеш ще ти каже и тя не беше и зубър ами разбираше си материала, писа й 2, 99 и я скъса. На тема. Не на тест. На писмено изпитване!! Това ако не е подигравка. Да не говорим, че когато примерно те изпитват, ако нещо се случи да се притесниш, да не можеш да отговориш, може дори да не го знаеш, ще се постараят да те сринат. Преподавателката ми по упражнения, която ми беше на всеки изпит, а дори не ми е преподавала освен един семестър, защото водеше друга група (разбира се нейните си ги пускаше винаги), мен ме късаше почти всяка сесия - защо, така и не разбрах. Винаги ме гледаше с пренебрежение, овикваше ме, а аз се стараех, никога не съм й преговаряла, винаги съм учила, може да не съм била отличничка, но не съм и била за 2 и 3 със сигурност. Не отричам да съм имала пропуски, нормално е. Виждала съм как другите на изпит не са си подготвили нищо, говорили са пълни глупости, тях ги пуска с 4, 5, а мен ме сриваше до такава степен, че дори и да ме пусне на изпит, като се прибера вкъщи ревях и бях готова 3-ти курс да напускам. Ти, не заслужаваш дори да те изпитам, ти как може, ти не се ли виждаш, колко пъти си била в тази зала да не знаеш кое къде е (реално веднъж и й го казах и се ядоса ) дори мислех на дипломирането да застана пред всички и да й благодаря, че 4 години ми е тровила нервите и беше една от виновниците аз да не съм уверена в себе си. В крайна сметка се отказах от това, реших, че съм над тия неща, че мога да направя повече от това и че съм по-добър човек, дипломирах се и започнах работа в друга болница и повече не съм я виждала и дори и да я видя с кеф ще й натрия носа, нали не ставах за нищо :). А иначе тя не е лош човек, подозирам просто, че в личен план не са й се развили добре и си го избиваше на студентите. Защото извън учебен план, беше забавна и самата тя е готина на външен вид, със съвременно мислене.