Споделена история от Образование

Как да продължа
Здравейте, след година с много усилия полагани в рисуване и математика, за да сбъдна мечтата си и да кандидатствам архитектура или интериорен дизайн не ме приеха. Не кандидатствах в ТУ, защото разбрах твърде късно и изпитите бяха минали за дизайн, имах надежди за Уасаг на второ, но уви не стана. Сега съм приета в НСА, а аз не съм тренирала сериозно в живота си. Никой няма да ме приеме там и няма да уча нещо което искам, но нямам избор. Всеки ще учи някъде, а аз ще трябва да стоя и да тъгувам, защото не мога да уча да се срещам с хора и да имам средата която един университет дава. Какво да правя, нямам връзки за неформалните класирания когато някой се откаже и трябва да се запълни място някъде, а и шанса е много малък, нямам желание да уча, защото не е това което винаги съм си представяла и искала. Не мога да се подготвям още една година, защото тази беше достатъчна тежест психически на всички около мен, математиката ме сриваше психически и давах всичко от себе си, в рисуването знаех, че пред мен винаги ще има хора с връзки колкото и добре да се справях. Не знам на къде да поема. Аз нямам никого зад себе си който ме подкрепя, заедно с това разочаровение загубих и останалите важни неща в живота ми, дори не съм сигурна че трябва да мисля за това защото физически изчезвам и това не и най голямата трагедия която ми се случи, но ако бях сбъднала мечтата си щях да съм един ход напред сред хора с мойте интереси и щях да се изправя за да постигна това което искам.

Коментари

1.   След като имаш толкова силно желание, кандидатствай следващата година. Ще се успокоиш и ще се подготвиш по-добре. Успех!

2.   За твое успокоение, ще ти кажа нещо хората които успяват, имат успешна среда, намери такава, един да ти казва правилните неща, значи ще си добре в живота. Образованието няма съществено значение, много труд еи така.

3.   До 1, от автор:
Не си струва, над 50% от приетите са с връзки и изкуствено качени оценки, в този университет това е от години, нямам желание отново да дам толкова много, самите учители казваха едва ли не който няма архитекти в семейството фирми да се откажат. Моето желание всъщност беше да уча интериорен или моден дизайн а дори след време да имам и двете завършени, да но в България няма това, не сме такава страна и моята мечта не може да се сбъдне, архитектурата беше опит да намеря алтернатива на това което искам по добре че не се случи, в изпитите не говорим за изкуство а за чертеж, което не изисква да имаш някаква дарба да рисуваш толкова добре.