Споделена история от Образование

Ужасът СУ "Неофит Бозвели" Варна
Здравейте!
С този пост искам да предпазя други родители.
Подведох се за въпросното училище, което по начало си има лоша слава в квартала. Проблема при нас е текучеството на учители.
Моето дете си хареса някоя учителка, чувства се добре и утре я няма. Това се случва цяла учебна година. Смениха доста учители.
Уж била нова директорка, уж това, уж онова, директорката е крайно не запозната с нормативни документи и изобщо как да оправлява училището. Гледа, пули се, уж за първи път чува за даден проблем, пък ние ходим различни родители. Няма да навляза в подробности...
Пък как изглежда на външен вид. Директорката ходи с къса бръсната глава просто... все си мисля, че трябва един директор да изглежда подобаващо. Това за ръководство.
Щеше да има ремонти, има училища за 2 години ги ремонтират... тръгват да се усвоят средствата и реално кой знае каква промяна няма.
Пиша тези неща за да не се прецакат и други родители.

Коментари

1.   Само като прочетох - " детето ми си хареса някоя учителка " и разбрах от кой тип родител сте и спрях да чета :) ( no offence ). Задайте си въпроса някога вас дали са ви питали дали си харесвате учителката, защото мен не са а и се съмнявам някой от нашето поколение да са :). Учителят не е за харесване, учителят е за да научи децата ви на нещо ( моля не ми давайте примери за алкохолици, социопати и комплексари ).

2.   реши и тук да ги оплюеш

3.   Така и не разбрах какъв ви е проблема. Че сменят красивата учителка ли?
Как изглежда директорката ли?
Не е важно дали е красива една директорка. А що се отнася за ремонти, вие имате ли си на идея какви средства се отпускат и реално колко струва един ремонт да подобри изцяло училище?
Учителите бягат от училищата, заради разглезените деца, които се държат лошо с тях, а щом викате тъкмо детето ви хареса учителката, ами намерете му половинка и готово.
От Варна съм и го знам това училище. Трябва да ви кажа, че е пълно с мамини синчета, които нямат никакво възпитание.

4.   Бях в това училище, защото родителите ми решиха, че имам талант и ме записаха в паралелка по рисуване... но класът изоставаше с ученето на математика, правопис на български и ни излъгаха, че имат часове по английски. В крайна сметка смених училищетo и отидох в Гео Милев, което беше на по-високо ниво, но съм разочарован от този клас и училище, тъй като съучениците тормозеха всички нови деца, а учителите имаха фаворити и там бях много по-нещастен (бях в злобен зубарки клас и бях много напрегнат да наваксам и да ги настигна). Не съм доволен и от двете училища честно казано.

5.   От автора
Боже някои коментари ме изумяват.
Към номер 3. Къде говоря за красиви учителки... или дали директорката е красива. А за мен е нормално човек на такъв пост да има ПРИЛИЧЕН ВЪНШЕН ВИД. Говоря, че редовно се сменят учители и това рефлектира върху децата. Аз като родител няма как да съм ок. И не учителите не си тръгват, а биват тормозени. Нали тези хора напускат училището, не града и колкото и да не искат да споделят се разчува защо са освободени. Колкото до ремонтите знаем... знаем бавят се и по джобовете им са парите. Това училище вътре е от комунизма. Написаното е с цел да предупредя други родители. Аз се подведох по познати, предвид че знаех репутацията на училището. Аз моя проблем си го реших. Вие ако го харесвате си запишете децата.