Споделена история от Образование

Пропускане на лекции
Здравейте, често съм на лекции от 8:30 до 17:00, а аз не мога да остана до 17:00, мога само до 13-14:00. Обаче има заповед че трябва да присъстваме на 1/3 от лекциите, иначе ни се отнемат правата. Въпросът ми е ако си тръгвам към 13-14 ще ми спрат ли правата и ако не влизам в онлайн упражненията, тъй като онлайн нямам възможност да присъствам.

Коментари

1.   Някога имахме лекции и упражнения от 7 до 18ч. И почти всички бяха задължителни.

2.   Как така нямаш възможност? Ами напусни университета, като нямаш възвожност.

3.   Защо не се записа задочно?? В днешно време, ако бачкаш от редовно няма файда.

4.   Най вероятно учиш сериозна специалност, щом изискват 1/3 присъствие, но ти се налага и да работиш. Моя съвет е да говориш с преподавателите, с които имаш часове след 13-14 часа и да им обясниш каква основателна причина имаш да си тръгваш по-рано.

5.   За всеки университет е различно. В моя присъствието не е задължително. Може да отидеш чак на изпитите и никой няма да разбере че не си идвал цял семестър. Но това е за задочниците. Аз уча в редовна форма и имам колеги които виждах само 1 път на семестър(пак казвам - редовни студенти сме), пак бяха допуснати на изпитите. За всеки университет е различно. Ако беше споменал/а за кой университет става въпрос може би някой би ти казал.

6.   Най-вероятно няма да ти направят проблем.
Като бях студент една проподавателка ни каза, че ако не сме присъствали на повечето лекции, то няма да ни подпише книжката.
Аз присъствах по нейния предмет на около 30 процента от лекциите и накрая ми подписа книжката и се явих на изпит.
Можеш да влезеш през телефона в онлайн упражненията, за да се отчете, че си там.

7.   Ако човек е по цял ден на лекции, кога учи нещата, които са преподадени?

8.   Лекциите в повечето университети не са задължителни!
Само упражненията са задължителни!

Но на практика - сега навсякъде правят компромиси, за да задържат студентите си!

А щом има изискване за 1/3 присъствие - ти го покриваш напълно, така че проблем - реално НЯМАШ!

10.   Номер 7-учи се вечер, в събота и неделя също.

11.   И защо записа редовно обучение като не можеш да ходиш на лекции и по-важното, на упражнения? Има си задочно обучение.
Не знам какво учиш, но си представи, че примерно, отидеш за съвет при адвокат (или още по-зле лекар, ама се надявам, че те учиш медицина) и той ти каже, че не знае, защото точно тези лекции ги е пропускал редовно! Така както го описваш, ти редовно не влизаш в часовете по някои дисциплини. Е, после какъв специалист ще си? ! Или ще викаш, че "ВишУТУ е загуба на време! ". Еми, в твоя случай е загуба. Или учиш сериозно, или не. По-добре си намери работа на пълен работен ден и не си губи времето в университета.