Споделена история от Образование

Още една дървена ваканция?
Здравейте!!

Аз съм Noood и много обичам ваканциите. Затова: според вас дали ще пуснат учениците (включително и аз) в дървена ваканция??? Сергей Игнатов ли, там някой беше казал: "По-добре децата да са здрави, от колкото да са на училище".

От дървената ваканция няма да се наваксва и ще има много полза: изпуснах 1 контролно и едно изпитване, а идващата седмица имах още 2 контролни. Моля изкажете си мнението!!!
Noood

Коментари

1.   Дано ви пуснат... до утре вече ще се знае...

2.   Ух, всички, които познавам не искат да учат! Дано ни пуснат, ДАНО!

3.   Noood и аз обожавам ваканциите, не защото не уча, а защото успявам да си взема съня и да си отпочина, на мен 3 дена ми идват идеално, но тотално ми прецакаха ученето.

Има много слухове за поредната дървена ваканция, честно казано на ден по 10 пъти ми пращат страници и ме питат дали е истина. Като гледам е много възможно наистина да ни пуснат, но става прекалено. Помисли си за 7 и 12 клас, чисто тази почивка ще ни излезе през носа. А твоите тестове и изпитвания... гледай как ще ви ги пуснат всичките в един ден, на мен ми се е случвало. Отивам на училище от сутринта ме изпитват, правя 2 контролни, връщам се и ми се е искало да не сме почивали.
Вчера тръгнах да решавам тестове от минали години, хванах се за главата, всичко учено до сега вече ми отбягва, представи си още 5дена да почивам, че то мога и таблицата за умножение да забравя. Пък и каквито и да са тия гумени глави ( министри) няма да са чак толкова глупави, че да ни оставят отново да се наспиваме, просто не е много разумно.
Зу-За

4.   Какво значение има какво мислим ние? питай Сергей Игнатов:-)

5.   ЗАПОВЕД НА МИНИСТЪР СЕРГЕЙ ИГНАТОВ ОПРЕДЕЛЯ ИЗВЪНРЕДНА ВАКАНЦИЯ Във връзка с изключително сложната и непредвидима метеорологична обстановка и непроходимостта на по-голяма част от пътищата в страната, министърът на образованието, младежта и науката Сергей Игнатов, определя за неучебни за учениците на територията на Р България дните от 13. 02. 2012 г. до 15. 02. 2012 г., включително. Неучебните дни няма да бъдат отучвани.

Дано да е верно!!!

6.   Номер 5, това шега ли е? :) В сайта на МОН стои старата заповед зааканция от 8. 02 до 10. 02 вкл.
Сериозно питам:)

7.   Hас няма да ни пускат :((

8.   Няма такава песен. Утре е учебен ден - някой ви пуска по пързалката :)

9.   Учебен ден си е доколкото знам в София и Варна със сигурност.

Death_Blade ^

10.   А какво да кажат студенти.

11.   Студентите учат само в сесия. И 3 дена преди контролно.

Аз за 10 дена научих висшата математика. Изкарах 6 на задачите с интеграли и 3 на теорията и ми писаха 4 крайна оценка. Имайте предвид, че тези 10 дена не бях писал знака за интеграл никога през живота си. Защо толкова държат на теорията - не зная. Според мен е важно да можеш практически да приложиш знанията си - какъвто е случаят с решаването на задачи. А теорията е за математиците.

12.   В нашето училище стайната температура е 11-13 градуса и спират парното след втория час, а имаме по 6/7 часа. Всеки ден стоя с якето и понякога пак ми е студено, а още учим, ма*ка им.. на тях им е топло там, на нас не знаят и не питат какво ни е. Но мисля, че няма да дадат ваканция, поне в нашия район, защото според тях обстановката е "нормална", а тази сутрин като отивах пеша ( както всеки ден ), отново беше заледило, нямам възможност да си поръчвам таксита и до училището има едно стръмно надолнище, което не мога да го избегна, от където и да мина, стигам до него, освен ако не заобиколя града, което ще ми отнеме 1 час сигурно, и на това надолнище едвам слизам. Ами ако падна? Ако следващите дни или другата седмица пак е заледено, взимам си бележка и въобще няма да ходя. Аз няма да се трепя по пътя за училище, защото според тях времето е хубаво и нямаме нужда от ваканция. Миналата седмица дадоха една "ваканция" от 3 дни, ама айде, пак е нещо. Направо ме изкарват извън релси тези т*паци!