Споделена история от Образование

Възможно ли е да остана на поправителен?
Здравейте. Имам един голям проблем! На НВО по география имам 5 точки (от 18/ възможни) и най-вероятно ще е тройка... Дали е възможно да остана на поправителен? Имам 3 петици по география и сега с тази двойка... Моля ви, отговорете бързо!

Коментари

1.   3*5 + 2 = 17
17 / 4 = 4,25 (или 4+)
За какъв поправителен бълнуваш? Или и да смяташ не умееш?

3.   Не няма да си на поправителен но май трябва да имаш 8, 9 верни за 3-ка.. И аз съм 7-ми клас имам 4 грешки но не знам а на мен ми е спешно че с география ще кандидатствам и ако не се справя с този как ли с приемния :Х. Географията е лесен предмет но в него има много неща които да се учат! Само искам да попитам ако на НВО по МАТ имам 10 верни на 1-ви модул и две подточки на 2-ри ще имам ли 3-ка? :(

4.   Не се бъзикай с това... Просто учителите постоянно натякват за поправителен изпит при прецакване на работа и казват, че не може годишната оценка да се разминава с повече от 1 единица с тази от външното оценяване. Вярно ли е?

5.   Няма да останеш на поправителен щом имаш 3 петици. В 7-ми клас имах на външното оценяване по химия двойка, но имах и други оценки, така че ми остана четворка за края на годината. Външното оценяване е текуща оценка.
*Яса

6.   Няма да останеш да на поправителен, разбира се.. само, че като за край трябва да се стегнеш и да се подготвиш добре за едно здраво изпитване. Така ще я поправиш. И си дай малко повече зор-преди НВО какво си правил/а??? Тогава се учи най-много... но както и да е..