Споделена история от Образование

Университетите в Дания
Здравейте на всички!
Интересувам се за университетите в Дания. Решението ми е да продължа образованието си там (след 12 клас). До колкото знам, таксите на университетите там са безплатни за граджани на ЕС. Знаете ли на месец по колко се плаща за общежитие, храна и т. н? Повечето студенти работят за да се издържат, но за да си намеря работа ще ми трябва владеене на Датски! Тъй като искам да кандидатствам за бакалавър с програма на Английски език затова възможно ли е да си намеря работа там с знаене само на Английски?

Ще се радвам на отговори и коментари по темата!

Коментари

1.   Общежитие, или квартира - 400 евро.
Храна - към 250 евро.
Можеш да си намериш работа само с английски.
Ако си момиче имаш предимство и за квартира и за работа- ще ти е по-лесно да си намериш.
Цените по-горе са за Копенхаген.

2.   Според мен ще е най-добре да си намериш работа. Хубаво си решила да продължиш обучението си в друга държава, но първо трябва да научиш езика. Поне до колкото аз знам в Дания не се говори английски даже мисля, че и в училищата не го учат. Следователно за да учиш там ще трябва или да знаеш официалният им език (датски) или да плащаш да ти превеждат, което не е по-добър вариант. Ако имаш познати в Дания може при тях да отседнеш не е задължително да е в общежитие. А и само забравих да ти кажа до колкото са ми казвали познатите ми, който са били в Дания там учат френски. Така, че.... сама си прецени.