Споделена история от Образование

Нямам образование.
Добър вечер, нуждая се от съвет, прекъснах образованието си пред 8-ми клас. На 22 години съм, обаче започнах да проявявам интерес към медицината, купил съм си учебници по биология и химия и се "самообразовам". Наистина имам голямо желание да следвам медицина, но споменах, че не съм ходил на училище. Имам страх, че може да не ме приемат, дори да се самоподготвям, защото университетите искам диплома, за завършено средно образование, а аз такава нямам. Според вас ще бъде ли проблем догодина, ако не представя диплома за средно, а просто се явя на изпитите просто така? !

Коментари

1.   изисква се диплома за средно образование
за да учиш в университет
първо трябва да вземеш диплома за средно
мисля че просто можеш да се явиш на изпит който покрива четирите години но не съм сигурна

успех

2.   Не можеш да кандидатстваш без диплома трябва да имаш диплома за завършено средно образование и да преминеш държавни зрелостни изпити. Тогава можеш да кандидатстваш, чрез матурите или приемни изпити.

3.   Купи си дипломa зa средно в Бг, с нея можеш дa кaндидaтствaш нaвън.

4.   Някой който е запознат може ли да обясни нещо повече, възможно ли е това да се явиш на изпит който покрива четирите години?

5.   Да си лекар в това време никак не е лесно. Цял живот трябва да учиш, за да настигнеш колегите си и за да помагаш на пациентите по най-добрия начин. Вярно е, че гладни и бедни доктори няма, но реално погледнато не си струват тези години. В България всичко се промени и ще продължава да се променя в лошия аспект на думата. И ще дойде време, в което всички лекари ще се превърнат в едни гладни същества опитващи се да компенсират годините на тяхното учение. Лекар може да станеш, но ще има разлика, дали ще си кадърен или некадърен. За съжаление последните ги срещаме всеки ден. Е все още искаш ли да се занимаваш с тази професия? Би ли станал в 03:00 часа сутринта и с голяма любов и разбиране посрещнал пациента си, който се вие от болки? Би ли го направил наистина, макар и да не си спал 48 часа и да си зверски уморен? Е ако мислиш, че ще е справиш с това цял живот без да ти омръзне, давай подкрепям те! Не знам материалното ти състояние и затова ще коментирам и двете ситуации. В първата предполагам, че си материално добре и можеш да си позволиш платено обучение. Тогава, мисля че ще може да се справиш и сам. Другата ситуация е такава, че не може да си позволиш платено обучение и частни учители, имащи опит в подготовката на кандидат-студенти за МУ. Подготовката за медицина и КСИ не е лесна! Точно в тези четири години си изпуснал почти всичко. Реално ти имаш елементарни познания за веществата, взаимодействата, валентностите и т. н. (по химия). За изпита са нужни къде, къде по сложни неща! Ако искаш да започнеш от някъде, първо си вземи дипломата за средно образование, след това си продължи самоподготовката. За изпита по биология, няма какво да ти кажа, зубриш си темите и това е. Във Варна тази година 8 клас е под вид на тест, а 9 и 10 клас са писмени. В София си остават същите 3 писмени изпита за трите класа 8, 9 и 10 клас. По химия трябва да наваксаш много неща както казах и по горе. За начало ще ти препоръчам учебниците за 9 и 10 клас по химия, защото органичната химия, термохимията, окислително-редукционни процеси, ЙОП и много други са включени именно в тези учебници. След това силно ти препоръчвам да си купиш сборниците за КСИ в МУ-София по обща и неорганична и органична химия на регалия. Там са включени всички неща, които ти трябват за изпита. Също така има и сборници с решени задачи на регалия за органична химия, с малко усилия може да намериш и решените по обща и неорганична, но първо трябва да прочетеш цялата теория, която няма да бъде лесна за тебе. За да те улесня максимално, ето ти страницата, в която ще намериш всички гореизброени учебници в онлайн вариант http://www. medfaculty. org/forum/index. php? topic=3940. 0. И още един съвет - в момента доста популярен е сайтът www. ucha. se. Там ще намериш много полезни видео уроци, създадени с голяям хумор и разбираем език за учениците, в случая и за тебе. Това са нещата, които трябва да ги направиш като цяло и не забравяй, че балообразуващите оценки са както оценките по химия и биология от изпитите, така и от дипломата. От значение са какви ще бъдат те. Извинявай, ако съм те изплашил, но това е положението и няма да е по-различно. Ако имаш възможност отиди в чужбина, но не искам да ти давам този съвет, защото в страната ни не останаха млади лекари. Като цяло трябва да се откажеш от много неща и да се отдадеш на подготовката ти. Ако мислиш, че след като влезеш в някой МУ, ще ти е по-лесно, се лъжеш. Това ще е добра загрявка за годините на учение. Доста труден период те чака, но ако имаш стимул, и желание за работа може да постигнеш ВСИЧКО! И не забравяй, че НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!

Успех, приятелю! :)

6.   Никога не съм чула някой да е допуснат до изпити без диплома за средно. Особено за медицина. Ама ти сериозно ли си помисли, че недоучил, ще те приемат за медик... надявам се да се майтапиш. А иначе "самообразованието" е чудесно нещо, надявам се да наблягаш само на теорията, да не започнеш и практически :)))) Виж насочи се към политологията... там и без това всички са кухи лейки и няма да изпъкваш, пък и по малко поразии ще нанесеш.

Mell

7.   Не си губи времето! НИКОЙ няма дори да те допусне до изпит ако нямаш диплома за гимназия. За това, ако толкова искаш, първо се запиши във вечерна гимназия, завърши и тогава кандидаствай медицина.

8.   Ти бъзликаш ли се? Ако ставаше така, направо от детската градина щяхме "да се подготвяме" и да си влизаме директно в университет, без да си губим 12 г. в даскалото.

9.   Има различни начини да изкараш средното си образование - вечерно, задочно. Няма как да имаш висше, а да нямаш средно. Сигурно има начини да вземеш пропуснатите години по- бързо.

10.   Нищо не може да спре човек, който е амбициран и напук на всички трудности, се бори за мечтата си. Дано да издържиш на трудностите, защото никак няма да са малко.

11.   Възможно ли е купуването на фалшива диплома и къде може да ни послужи

12.   За какви фалшиви дипломи говорите за Бога... човекът иска да учи медицина, а Вие се нахвърлихте върху него. Както казват хората, аркадаш откажи се, някои имат средно и пак не ги приемат, ти тука ми говориш за самообучение. Предлагам да се насочиш към напълно различна сфера, не искаме лекари убийци!

13.   До 11 и до 3

С фалшива диплома трудно ще мине номера, защото тя се проверява в министерството на образованието дали е легитимна и дали е издавана такава с такъв номер и на това лице от съответното училище. Ако кандидатстваш в чужбина, тя трябва да се легализира от лицензирана фирма, която да изисква съответния печат от министерството. Единствения вариант е да действаш с директора на някое училище, но и тогава при евентуална проверка, всичко ще лъсне, но е малко по-трудно за доказване, а и повечето директори не са склонни да го правят, защото е много рисковано. И да се съгласи, ще иска много пари, определено няма да са 1000-2000 или дори 5000. Така че не е толквоа лесно, пък и е рисковано. Най-добре си завърши вечерно или задочно.

14.   Не е е възможно да има един изпит, който да покрива четирите години обучение за средно образование. Той трябва да е някакъв смесен изпит по български език и литература, алгебра, геометрия, физика, химия, биология, чужд език и т. н. Сам разбираш, че не може да стане.
Ето възможности в София
http://www.ve4erna.com/
http://www.peta-vg.com/istoria.html
Отиди на място и питай какви какви варианти има. Всъщност аз не разбрах дали си от София - ако не си от София потърси Регионалния инспекторат по образованието - от там можеш да получиш информация.
Успех!

15.   Оставете фалшивата диплома. Не е случайно, че се изисква средно образование, за да се продължи към следващото. Човек трябва да премине през съответния етап, ако щете за да узрее. Не случайно завършващите средно образование се наричат зрелостници. Не съветвайте момчето да си купува диплома, за да не се случи един ден вас да ви лекува лекар без средно образование. Пък ако наистина момчето е амбициозно не му трябват измами за да постигне целите са. Може и да е по- бавно, ама това е истинския начин.

16.   Първо трябва да завършиш средно образование... и чак след това можеш да стъпиш в университет. Мисля че темата е измислица или автора бърка училището с университета.

17.   Няма начин. Има си стъпала до успеха и те са следните: начално, основно, средно, висше образование. Няма как да прескочиш едното. Не обсъждам до колко е нужно средното образование и колко те подготвя то за бъдещата ти работа, а ти казвам как са нещата не само тук, а на цялата планета. Дори да имаш 6. 00 и на двата изпита и да си уникален гений, хората са длъжни да ти поискат диплома за средно.

18.   Мисля, че няма как да положиш изпити за четирите години наведнъж!
Можеш обаче, ако много се напънеш, да вземеш всички изпити от даден клас в рамките на една сесия - т. е., 4 сесии = 4-те класа, които ти липсват. Но предполагам, че за такава екстремна програма ще ти бъде нужно специално разрешение от училището, а е малко вероятно да ти го препоръчат, особено след като разберат, че имаш само 8-ми клас... а и имай предвид, че ако избереш това, ще ти бъде доста тежко, защото за всеки изпит е трябва да усвояваш материал, който един ученик усвоява за една учебна година. Все пак е постижимо, защото ще имаш три месеца за подготовка за всяка сесия, а и при консултация с учителя той би могъл да те насочи към няколко или десетина урока, които да научиш, вместо да зубриш целия учебник. Въпреки това, препоръчвам ти да отделиш за завършването на средното ти образование поне 3 години (което значи да взимаш изпитите от един клас в рамките на две сесии), така ще се подхотвиш по-добре и ще изкараш по-високи оценки. А оценките ще ти бъдат необходими, при условие, че ще кандидатстваш Медицина. Наблегни на химията и биологията, но не пренебрегвай и останалите предмети - предполагам, че се досещаш, че никой няма да вземе на сериозно прост и неук лекар.
И така, отиди в училището, в което смяташ да учиш и помоли да те запишат като частен ученик. Не ти препоръчвам вечерната форма, защото доколкото знам, тя би ти отнела 4 години.
Предполагам, че не е нужно да казвам, че трябва да забравиш за идеята да те приемат, без да имаш диплома, останалите коментиращи ти го казаха, а и наистина звучи абсурдно. Предполагам, че може и да те допуснат до изпитите - доколкото си спомням, на мен не са ми искали диплома, когато се явих, - но без диплома няма как да се запишеш, да не говорим, че ще са ти необходими оценки от дипломата и матурата за самия БАЛ, с който ще кандидатстваш.
Пожелавам ти успех и да преследваш мечтите си!