Любов
Здравейте! Имам един проблем и няма с кого да го споделя и се обръщам към вас. Имам приятел от 1 година, първите 2-3 всичко беше като в приказка. Аз го обичах много, но най-добрият му приятел го настройваше против мен, на няколко пъти ме зарязваше. Правеше ме на нищо, съсипваше ме. Един ден през лятото ми писна да ме прави на нищо и да ме има да някаква играчка, това беше горе долу когато направихме 5-6 месеца. Той тогава ме остави за близо две седмици и тогава, всичко в мен се изпари. От тогава чувствата ми не са същите. Преди умирах за него, беше ми слабост. Беше ми всичко.. И както тръгнах да разказвам, един ден през лятото на мен ми писна, изведнъж се промених, нещата се обърнаха. Започнах аз да го правя на нищо. Той осъзна грешката си, извиняваше ми се хиляди пъти, съжаляваше. Започнах да го лъжа, да не го слушам, с една дума съсипвам го. правя го на нищо. оставям го непрекъснато. почти всяка вечер той плаче заради мен. Момче на близо 18 да плаче за едно момиче на 16!? има много неща, които са още за казване, но няма за кога. Той вече наистина се промени, от 4 месеца е друг човек. перфектен е. Слуша ме за всичко. Купува ми скъпи подаръци, за рождения ми ден, миналия месец ми подари златно герданче и един много хубав скъп парфюм. Много е мил, държи се чудесно, а аз глупачката само го лъжа и с извинение, правя на лайно.. Чувствам, че вече не го обичам толкова, но аз пак го обичам доста и не знам, объркана съм много. Само знам, че не искам да го загубя. Аз го оставям, защото знам, че той винаги не се отказва, преследва ме до дъно, и аз все се съгласявам и пак се събираме. Виждам колко много ме обича и как дава всичко за мен. Изпитвам огромна вина. не знам какво да правя. не искам да го губя. но знам, че ако продължавам така да го наранявам той ще ме остави.. ще спре да му пука. той е момче, но е много раним, крехък е. винаги е усмихнат, красив е, прекрасен е. Различен е. И ме е страх да не го загубя. Моля ви, дайте ми съвет какво да направя, за да се променя и да го оценя...

Коментари

1.   Разбирам те когато казваш, аз не го обичам, чак толкова, но понеже той се държи отлично с мен, аз съм с него. И при мен е така.
С тази разлика, че аз се опитвам, да НЕ я наранявам. Най - малкото от уважение към нея. Все пак и тя е човек, и тя е моето момиче.
Ти сама си дала отговор на въпросът си, че не бива да се държиш така с него. Ами недей, то вярно, че е трудно да не го правиш, но има едно нещо воля, тя се ръководи от разума и е по - силна от инстинкта.
Иначе да - някой ден това момче ще си тръгне от теб. И тогава ще се наложи да търсиш някой друг, но въпросният друг, може и да не е като сегашният ти.
Ами просто спри да го правиш на л.... о, имай малко уважение към него.
Това, че партньоите ни изглеждат сигурни, не означава, че те са даденост. И ние не бива, така да се отнасяме към тях.

2.   Първо, ще извиняваш за грубия тон, но го заслужаваш!
Правиш огромна грешка, защото той ти е направил гадно, ами извинявай, но човека се осъзнал няма значение късно или рано важното, е че се осъзнал и си поправил грешката, а ти като пълната пикла го нараняваш по най-долнопробния начин със курвенски номера, и го разиграваш!
Ти, ако го обичаше наистина, щеше да му простиш и да видиш, че той наистина се е променил, защото запомни много малко хора се променят, заради някого друг, но дори и да се опитат, не всички успяват, така че постъпката ти просто е под всякаква критика, или се взимай в ръце, или го остави момчето ти не го заслужаваш.

3.   Разбрах само, че и двамата се "правите на нищо".

4.   Бъркате любовта с детската градина.

5.   Просто си бъдете пак заедно и не се наранявайте повече :) не оставайте ината да ви развали всичко и аз също съм на 16 нямах късмет в любовта а обичах много... но вие недейте!!! :)

6.   ''Чувствам, че вече не го обичам толкова, но аз пак го обичам доста и не знам, объркана съм много. ''

Последно не ми стана ясно-ти не го обичаш или го обичаш?

7.   Ха, номер 4 ми взе думите от клавиатурата... Какво означава момче на 18 да е зависим от най-добрия си приятел и да е толкова лесно подвластен на манипулации? Означава, че това момче няма собствено мнение... трябвало е да го зарежеш още когато те е обиждал... Наистина лапешка история. А относно чувството за вина - мисля, че по-скоро момчето изпитва чувство за вина и за това ти прави скъпи подаръци. Осъзнал е, че те е правил на нищо, а сега те подкупва да не вземеш да го зарежеш първа.

8.   Слушате? !!! Гони те до дъно? !!!! Ако искаш някои да те слушка или да тичка по теб си взимаш куче. Ако ти е приятно ти да се правиш на кучка продължавай с това пале. Но драга ако ти трябва мъж... но ти пък още не си жена за какво ти е истински мъж всъщност!? Егати смешките, купи ми герданче, дава всичко за мен, плаче. Колко демоде сте това тинейджърите. Като чета някои от вас имам чуството че темите са писани от бабетата от началото на века.

9.   Не съм искала обидите на никой, просто споделям и искам съвет. Да, аз осъзнавам, че правя грешка, знам трябва да го уважавам, но просто една част в мен се е затворила и я е страх да се покаже, тази част е старата ми, добрата, тази в която той се влюби. Ще се опитам оттук нататък да се променя, защото аз го обичам все още, да не е както в началото, но все още имам чувства. Ще се опитам да поправя всичко. Благодаря ви за изказаните мнения.