Споделена история от Образование

СА"Д.А.Ценов"-гр.Свищов
Момиче съм, на 18г. тази година завършвам, и искам да кандидатствам с Свищов, но нищо не ми е ясно и всичко ми е много мътно. Бих искала да попитам тези които са студенти там трудно ли е, и изисква ли се много математика, защото аз съм гола вода. Разбира се притеснявам с влизането как е процедурата трябва ли да полагам допълнителни изпити и т. н.
Много ще съм ви благодарна ако ми обясните как стоят нещата, с академията.

Коментари

1.   От Свищов съм, през 2015 година ми предстои кандидатстване и дори, ама дори и за момент не ми е минало през акъла да уча в ненормалната академия. Тук влизат хора, които дори не са били на кандидат-студентски изпити, хора с двойки и т. н. Не питай за математиката, тук по нищо нищо не се изисква. Ако искаш качествено образование, мястото НЕ е Свищов, повярвай ми. Ако искаш живот и време, през което може да работиш - ела тук. Градът е евтин, може би най-евтиният вариант за икономика, но се замисли!

2.   В сайта на университета, за който се интересуваш, би трябвало да има отговор на всеки един от въпросите, които си задала тук. Потърси, поинтересувай се.

3.   аз уча там. вярно е че не се изисква много градът е евтин, няма как да работиш там. мен ме приеха само с матура. не ти трябва никаква математика. всички които са УЧИЛИ там т. е. наистина учили не само присъствали работят на хубави места. дори съм чувал че единствените дипломи от България които се одобряват в Америка са тези от Свищов. Ще бъдеш приета със сигурност. Но да се запишеш в Свищов зависи и от къде си.
Малко е непоследователно, но се надявам да съм ти помогнал

4.   Не си писъла откъде си, това има голямо значение. Аз учих в Свищов, а съм от Пловдив, не е леко с транспорта и парите за него затова питам. Университета е добър, искаш ли да научиш нещо, ще го научиш, но трябва преди това да прецениш можеш ли да си го позволиш, защото ако си като мен от на майната си на 300км. идва много тежко, влака е 30-40 лева, но се изисква и къде да спиш, което е разход пак. Общежитията са мисля около 50-60лв., храна и пътни, абе не ти пада под 400лв. на месец издръжката. Няма къде там да работиш, малък град без възможности. Ако мама и тате могат да си го позволят, пробвай, ще ти хареса студентския живот повече от лудия такъв е София. Има добра база университета, добри преподаватели и т. н. Сравнително е евтино в града, както яденето, кафетата, дискотеките, така и квартирите и т. н.
М25

5.   АВТОРКАТА:От близко място съм, Търновска област, не ми е проблем разтоянието. Благодаря ви за отговорите, там съм си решила и ще пробвам а от там на сетне каквото стане.
Кати

6.   Академията е пълен смях! Но ако искаш да пълниш гушата на Величко Адамов е ок.

7.   Аз съм Финанси първа година там и съм много доволна от преподавателите Петя Георгиева, Мариана Павлова, пича Радуканов, Асен Божиков. Лошото на академията (чувала съм от слухове) е, че се купуват изпитите. За Адамов няма да коментирам - един от 300те престъпници в България. Но като цяло има и доста свестни преподаватели, които си вършат работата както трябва. Аз живея на общежитие - 55лв на месец, НО!! ти е*ават майката за тока, т. е. плащаш супер високи сметки особено през зимния сезон както е сега.
Можеш да си влезеш и с матура. Няма математика - спокойно. Другите дисциплини, които ще имаш ще са много по-трудни, че чак ще се молиш за математика :Д
А ти с каква специалност искаш да кандидатсваш?

8.   АВТОРКАТА: номер 7,точно за това писах тук за да намеря повече информация за академията и относно влизането .Гледах в сайта още не са излезли специалностите за 2014г.,а и гледах че има и допълнителен изпит по избираем предмет Икономика на България Математика и тем подобни .Има и друго нещо втората ми матура е по философия това влияе ли се чудя ,и кои предмети гледат за влизането в академията .Както казах с математиката съм много зле 3ка. Благодаря отново

9.   От номер 7: До колкото знам може да влезеш с каквато искаш матура, само за специалността МЕЖДУНАРОДНИ ИКОНОМИЧЕСКИ ОТНОШЕНИЯ трябва да кандидатстваш с английски език. Мисля, че няма смисъл да се явяваш на кандидат-студентски изпити, тъй като приемат вече и с ниски оценки от матурата, поради липсата на студенти. Така че кандидат-студентските изпити не са задължителни.
Ето ги и специалностите (те са едни и същи, всмисъл не се появяват различни специалности всяка година ;д):
Финанси
Застраховане и социално дело
Приложна макроикономика
Счетоводство и контрол
Стопански и финансов контрол
Статистика и иконометрия
Маркетинг
Стратегическо и бизнес планиране
Публична администрация
Международни икономически отношения
Стопанско управление
Екомениджмънт
Бизнес информатика
Индустриална бизнес икономика
Аграрна икономика
Икономика на търговията
Икономика на туризма
Не се притеснявай, ще те приемат. ;д УСПЕХ! Дано съм помогнала :)

10.   Много ти благодаря номер 7 :)