Споделена история от Образование

Вашето мнение за военните училища :)
Здравейте 11 клас съм и от малък искам да уча във военно, проблема е че не знам изобщо дали ще ме приемат защото съм добър ученик 4, 4, 50, историята ми върви (за там знам че трябва ) географията уж горе-долу, но математиката ми е адски слаба, ако има някой които учи или учил във военно и каква специалност. И също така се чудя м/у Търново и Шумен :) тренирал съм и сега пак тренирам (вид бойно изкуство), но имах 3 операции и имам направена татуировка дали това ще ми попречи?

Коментари

1.   Ако е за курсант, зависи от операциите. За цивилните специалности няма значение. Какви операции имаш?

2.   Мисля че татуировката няма да пречи, особено ако не е огромна, та да те смущава и тебе, а няма да ви обличат с бански нали. Ще минаваш прегледи, но и това няма да ти пречи. По-добре се насочи към полицията. Хем винаги там кадрите недостигат, а и ще имаш по-голяма динамикав работата, а като военен ще ти доскучава. И двете са нелеки професии, но май напоследък военни стават такива, дето другаде не могат с този успех.

4.   Аз съм момчето което написа въпроса :) Та операции имам апандисит, на ръката ( от счупване ) и след това на операцията от апандисит ми се получи херния някаква ( херниално образуване ) Но проблема е че аз не искам да съм цивилен а курсант : специалност Артилерия искам ако ме приемат разбира се де :) А иначе за полицейско не мисля че
ще ме приемат, там май трябват доста големи връзки

5.   За ръката и апандисита попринцип не би трябвало да ти правят проблем. За хернията не съм сигурен. Това дали ще влезеш с 4 или 5 зависи от броя места и специалностите, за които кандидатстваш, а с История и География те не са много. За татуировката зависи, принципно не трябва да е на видно място, но има и изключения. Общата ти оценка зависи и от това как ще се представиш на писхо-теста, дипломните ти оценки по История, Географи и БЕЛ, матурата също. Ако не се справиш на матурата може да държиш и изпит, така че дипломните ти оценки и психо-теста ще ти изиграят голяма роля в балообразуването. Ти имаш още доста време, чети сайта може и да се променят нещата.