Споделена история от Образование

Образование и бъдеще
Здравейте, реших да споделя, защото не издържам повече. Още от както съм се родила цялото ми семейство ме е посочило като бъдещ лекар. Баба ми и дядо ми са такива, а другите ми близки са с подобни професии, но аз не го искам. От както се помня постоянно повтарят какъв страхотен лекар ще бъда, колко пари ще изкарва... Казах им, че съм достатъчно съм голяма, за да знам какво искам да правя с живота си. А това, което не искам, е да остана в България. (Не ме разбирайте погрешно, обичам родината си, още от малка мечтая да емигрирам в Америка и там да уреда живота си! ) Не искам да уча медицина и някой друг да ми казва кое е най- добро за мен.
Искам всички да се отдръпнат и да изживея живота си пълноценно.... моя живот. Те ми казват, че в никакъв случай няма да дойдат с мен в Америка и ще бъда принудена да ги оставя сами, а това щяло да ги нарани. Повтарят, че това, което искам е само една прищявка и детска мечта - НЕ Е! Те не ми дават избор аз да избера какво желая и какво не, омръзна ми те да определят бъдещето ми.
Не мисля, че цялата тази история ще завърши с щастлив край. Или аз ще съм тази, която страда, или ще са те. Обичам ги адски много и не знам как ще се оправим.
Съвети?

Коментари

1.   И аз съм така, обаче вярвам, че е по добре човек сам да избира пътя си в живота, така трябва да бъде, независимо от желанието и тъгата на другите (неговите близки).

2.   Ти знаеш, че това си е твоя собствен живот, но още не осъзнаваш цялостната картина - абсурдно е дори да допускаш като вариант възможността някой да ти се меси и да направлява какво ще ти се случва. Докато не започнеш да водиш самостоятелен живот, няма да разбереш колко е важно да слушаш само себе си. Защото иначе каквото и да си избрала - грешното или вярното - никой няма да те подкрепи истински, а и ако си неудовлетворена, ничия подкрепа няма да ти помогне. След години тези баби и дядовци даже няма да са живи, грубо казано, и познай, ти ще си сърбаш сама попарата за избора. Ти не си нечии трофей, ти си отделен индивид, който иска да се развива, така че няма смисъл да се опитваш да живееш според одобрението на някой друг, било то и най-близкия, ако то е в разрез с твоите желания. Ако трябва представи си го и по-детайлно, представи си как всеки ден ти се жертваш и се занимаваш с нещо крайно неприятно само за да има с какво да се хвалят мама и тати пред другите.
Моят случай може би е подобен до известна степен, избрах специалност, която те ми препоръчаха, но пък заминах да я уча на място, което аз избрах в чужбина. Впоследствие имаше доста препятствия с ученето, и е възможно да запиша магистратура с нещо друго. Аз не съжалявам за дадените обстоятелства, опит е, но знам, че за в бъдеще ще избирам само и единствено аз!