Споделена история от Образование

Японски език в 18 СОУ?
Здравейте! Момче на 14 съм и догодина ми предстои кандидатстване. Както се досещате изборът пада на език и училище и затова се спрях на японския:-)

Леля ми от 10 години живее в Япония със съпруга си и са многодоволни. Аз бях там миналата година и просто... Няма такава държава и такъв ред и дисциплина. Бил съм и на други места, но Япония ми направи страхотно впечатление. Вярно е, странни са (особено с тази ужасна аниме-мания там). Прегледах училищата в София с японски език - 18 и 138 СОУ и бях по-впечатлен от 18 СОУ, защото за него срещнах повече положителни коментари, а и имам някои лични наблюдения. Искам след това да следвам в Япония (всички специалности, които си харесах, са с математика, защото тази година участвах в национално състезание по математика, на което взех 7-о място).

Моля ви, дайте ми мнение за японските паралелки, за това как се усвоява японският, какви са учителите, учениците, възможностите за японска стипендия. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Аниметата да супер

3.   Sugoi!! Това е страхотно за което мислиш и ти желая успех в ученето на японски! Изобщо не е лесен езика но за някой хора изглежда лесно запомнящ, ако си забелязвал какъв е специфичен. И аз имам желание да уча японски и трябваше да държа изпит по английски в университета и много се надявам да нямам лоша оценка на изпита! Но и да не успея, имам си кого да помоля да ми помогне. Също е страхотно, че си бил в тази държава и си късметлия. Ако имаш голямо желание ти желая някой ден да живееш там. И аз много бих искала, но не съм сигурна дали ще стане :( Дори и да нямам възможност да отида там поне искам да се махна от тази наша държава! Щом имаш желание да научиш езика значи е сигурно да успееш! В кой точно град си бил? Аз знам доста имена на японски градове.

4.   Здравей номер 2! Адски много се радвам да се запозная с хора като теб (аз съм авторът де :D).

Леля е в Токио. Градът е УНИКАЛЕН, но си е доста скъпо там :D. Но леля и чичо са програмисти и доста пари си изкарват, А иначе ходихме и в по-малък град - Мацумото. Няма такова място, имах чувството, че не съм на земята... Просто е... Това може само да се види, не и да се опише... Повечето път беше по огромни скоростни влакове и минахме това голямо разстояние за някакви си часове. Тази страна е уникална... Бягай от България колкото се може по-бързо, мила. Тук само цигани ще има до 30 години.

А интересното е, че аз изобщо не харесвам анимета... :D. Повечето хора тук гледам, че са се запалили от аниметата :D.

Кажете за японската паралелка - изучаат ли се някакви предмети на японски, нивото на обучение как е, не без значение е и материалната база... И най-важното: когато излизат, реално знаят ли японски? Много ще съм ви благодарен?

5.   Аз съм на 250км от София. Не съм напълно сигурна за предмети на японски но езика 100% ще го наваксаш в това училище! Ако искаш се информирай с някой който им разбира цаката :D! Друг пример който ще ти дам и за свикване и комуникация с японците(ако си сравнително добре с английския) е ако си намериш приятели от Япония дали във facebook или skype. Ако искаш ме потърси на скайп vio_go, но да знаеш че има и от много други държави. Аз съм от Горна Оряховица

6.   Да живеят аниметата. Хаха гледам ги вече от 8 години. Между другото скоро написах история в раздел "в чужбина" името е "Къде бих живял в Япония ^~^". Щом имаш информация моля сподели :). И по твоя въпрос 18-то с японски е много добро училище, добре ще научиш японски и като цяло е забавно. Успех :).

7.   Твърдо "ДА" за 18 СОУ, учителите са страхотни. Аз ги завърших, но бях в друга паралелка, имам познати от японската паралелка и всички бяха доволни.