Споделена история от Образование

Имам ли шанс?
Здравейте, искам просто да излея мъката си, потресена съм наистина! Тази година завърших 12 клас и кандидатствах за акушерка в ВМИ-Плевен. Балът ми е 18. 64, а максималният е 24, но минаха двете класирания и аз все още не съм приета. Според вас имам ли шанс поне за 3-то класиране наистина разочаровах родителите си, колкото и да се правят, че има надежда виждам колко им е гадно ;((

Коментари

1.   Трудно е да те приемат ако си жена, балът е по висок. Защо не се набуташ във някоя филология или философска специалност?

2.   A минимaлният колко е?

3.   От авторката: No1 Не ми се иска филология, тъй като искам да се изнеса от пределите на България .. Наистина искам много- много медицина. Стискайте палци за третото, моля ви, все още имам надежда, класиранията са били 4, не 3. Дали ще успея ?

4.   От авторката: No2 Нямам си и на представа колко е , ако някой има представа, нека каже ..

5.   Точно преди мaлко попaднaх нa обявa, ( в Испaния) търсят мед. сестри и aкушерки зa Гермaния- брутнa зaплaтa, нaй- нискaтa, зa без опит 1800 евро.
Стискaм пaлци дa влезеш и после нaвън! ;)

6.   Не искам да ви отчайвам, но живея в Германия и работя като лекар - тук за мед. сестри и тем подобни най-много 1100 евро е заплатата, което е някъде към 800 евро нето се падат, защото това са хора само с 2 г. дуално образование (практика) и не е като в България специалност, за която се учи в университет. Всеки може да стане мед. сестра, ако има завършен 10. клас и две години практика. Заплатите за мед. сестри, болногледачи и тем подобни са много ниски за стандарта и след като си платите наем и разходи сте на нула. Задължително се иска немски език. За акушерки пък се изисква застраховка за грешки от над 5000 евро на година, които може би ви ги покрива болницата, ако е такава обявената позиция.
Заслужава си да отидете само, ако ще гледате на частно стари хора, защото там ще имате осигурени спане и храна, което е голям разход.
Аз като лекар съм там само, за да специализирам, защото е невъзможно да си направи човек частна практика, а в болницата взимам към 1500 евро нето, което точно ми стига да си покрия разходите.
За Испания не мога да говоря.

7.   От авторката No5: Много благодаря, имам нужда от палци и хубави молитви, а доколкото за парите не съм чак толкова, знам че са много важна част от живота, особено в днешно време. Аз просто искам да уча това, което ми харесва наистина. Пак Благодаря от сърце! :)

8.   От авторката No6: Много благодаря за правилната информация, хубаво е да си кажем истината, а относно парите , както казах не се вълнувам чак толкова за тях , по-важно ми е да имам хубаво образование и да не си губя една година. Стискайте палци, имам нужда! :)

9.   Н 6 не е тaкa , дaже съм объркaлa ( 5 съм) минимaлнa от 2100 евро бруто.
Ето ти и обявaтa , мaкaр и нa испaнски , преведи си я
http://www.tablondeanuncios.com/trabajo-medicos/enfermerosas_para_alemania-2444775.htm

Aвторке , прекрaсно е , че знaеш точно кaкво искaш и още по- хубaво , че ще си гониш целтa;), но все пaк животa е мaтериaлен и е добре дa знaеш , че финaнсовaтa стрaнa е също ок.
Успех!

10.   No5 или 6, както и да благодаря наистина от сърце, мен като цяло семейството ми ме ориентира, но и аз имам огрооомно желание да стана точно акушер, финансовата част е неизбежна, но пък по-важно е да работим с кеф и всеотдайност :)

11.   От авторката днес разбрах, че съм приета благодаря на всички за подкрепата !:)