Споделена история от Образование

Не харесвам английски!
Здравейте, аз съм на 15 години и имам един проблем. В края на 8 клас имах по всички предмети добри оценки, но само по английски имах Среден 3, така де, куца ми, признавам си, трудно ми е и не го харесвам. Няма да кандидатствам с него след 12. Та проблемът ми е, че в блока имаме една доста възрастен дядо, и нашите ми ме карат да ходя при него за "уроци". Хубаво, ходих през годината (в 8 клас) няколко пъти при него (около 3-4 пъти) и трябва да ви кажа, че никак не ми харесва как преподава, ние учим много по-сложни неща, а той ме върна от началото, все едно, че съм някакъв бавно развиващ се... Нашите ме тормозят сега, да ходя да се "уговарям с него" (писнало ми е вече от тази дума). Преди около 2 седмици ми бяха казали, че са се разбрали, за следвашия ден да ходя при него и да уча. Така... аз не отидох, защото не го харесвам като човек и като "учител" а и не е задължително да уча английски през ваканцията. Всеки човек има нещо в което не е добър и не иска да се усъвършенства в него. Така съм и аз. Сега нашите ме тормозят да ходя при тоя "учител", а аз просто не знам как да реагирам и да им отвърна, зашото ще почнат да философстват и да ми се кара. Просто искам приятелски съвет. Избрал съм си друг предмет, който изобщо не е свързан с английски.

Коментари

1.   Каквото и да кажеш на родителите си, те няма да те разберат, знам го от личен опит. Те искат да научиш английският, без да ги интересува дали ти искаш. Не им обръщай внимание. Когато ти се карат, просто им казвай "добре" и после прави каквото ти искаш.

2.   Мисли в перспектива - без английски просто не може. Така че по-добре помени нагласата си и се старай да учиш, защото ще ти е необходим.
Може би, ако помолиш вашите да те запишат на курс в езикова школа, ще ти е по-приятно да се занимаваш.
Чети някакви неща на английски по теми, които са ти интересни, може да се регистрираш в някой форум и да пишеш там. Пускай си клипчета, филми, музика на английски.
Без езици наистина не може.
А ако се стегнеш и учиш усърдно и изкарваш 5-ци, може би вашите ще са доволни и няма да те мъчат със съседа.
Good luck!
:)

4.   Нашите родители да не би едно време да са учили английски.. и пак се оправят в съвремието! Сякаш, че като знаеш този език, получаваш документ с който задължително си намираш работа с 10 бона заплата... Да по-лесно ще ти е с език, но не и гарантирано, че ще живееш добре !!! Престанете да втълпявате на младите, че без език нищо не става... само се интересувайте, от безработните в момента, колко знаят по 2-3 езика и пак не могат да се реализират, така че вместо да се ядосваш с английския се концентрирай върху другите предмети !!!

5.   Разбирам те много добре , а при мен математиката ми куца , но кво да се прави ........ Най-добре вземи 1 самоучител препоръчвам ти този на издателство ''ГРАМА'' струва 10лв и после 1 речник с думи и нямаш проблеми. Поздрави и успех с английския! ~~~Kalimera~~~

6.   Е, браво на тебе! Като имаш тройка по английски и не го харесваш, грабвай метлата още от сега и започвай да се учиш да метеш! Още си млад за да разбереш, но ще ти е непосилно трудно да се оправиш без английски в свят, в който глобализацията господства. Масово в момента младите хора заминават за чужбина. Избират си страната, в зависимост от това, кой език знаят най-добре. Ти къде ще заминеш, като не ти понася английският? И не само това- в България за по-хубавите работни места задължително се изисква английски, а е желателен и втори чужд език. Има хора, на които наистина езикът им е труден, въпреки че аз лично не разбирам, защо? Учиш си граматиката, лексиката, времената и това е! Ако искаш един ден да имаш хубава работа с прилична заплата, сядай и почвай да учиш език! Може да не знаеш два (което е желателно!), но поне един език е задължителен в днешно време.

7.   Абе в гимназията и аз не харесвах английския, ама да знаеш колко необходим ми се оказа в последствие. А иначе и аз имах подобен проблем на твоя, мама ме записа на едни уроци при една баба. не беше лоша жената, обаче начина и на преподаване беше скучен, а учебникът и беше от стар по-стар, та много се отегчавах и съответно не научих нищо. Накрая и мама забеляза, че не напредвам и вече не ходех при тази жена, та съвета ми е, вместо да си губиш времето при този дядо, гледай филми на английски, нямаш представа колко неща ще научиш от филмите. Е, не граматика, разбира се, но доста думи и изрази, а след като няма да кандидатстваш с английски за теб е много по-важно да водиш елементарен разговор и да се разбираш с хората, отколкото да правиш граматически анализи. Така, че не се отказвай напълно от английския, че за съжаление, реалността в България е такава, че без английски трудно ще си намериш свястна работа някой ден. Не е казано да го владееш на супер ниво, ама поне да можеш да прочетеш един текст в областта в която ще работиш.

8.   И аз имах такъв проблем, но бях при една учителка, не правихме нищо особенно, но по 10 лева на астрономически час :D ооо, не! Майка ми много ме напъваше да ходя и аз все не исках и най- накрая и обясних всичко, че тия неща, които правим там са излишни... така 2-3 пъти с малко крясъци от моя страна, изрази от типа "Не можеш да ме накараш да ходя", настойчиво "Няма да ходя" и стана работата :D

То верно, че не на всеки се отдават езиците, ама чак пък 3? !? То какво му има чак толкова, като английския е лесен език.. научи граматиката и думите, които се ЗУБРЯТ, особенно второто. Част от граматиката трябва да се научи наизуст.. БУКВАЛНО, но трбява и да я разбереш. Дай си малко повечко зор и поне 4 ще изкараш другата година. Препоръчвам ти и да си вземеш граматиката на мърфи синята за ок. 7-8 лева е, но граматиката я има много хубаво обяснена.

9.   За съжаление без английски е за никъде, вече много трудно да се намери работа, която не се изисква английски. И на мен ми е труден английския, тъй като изучавах интензивно немски първо. НО сега на дърти години се записвам да уча английски по школи. Така, че моят съвет се стягай и започвай да го учиш, за да не съжаляваш после!
Ж26

11.   Съгласна съм с 3. В днешно време не става иначе. Даже ве1е не се счита за чужд език. Английския е лесен в сравнение с другите езици. На мен сега ми се налага да уча френски и си е**ло майката. Английския е просто чудесен в сравнение с него. Учи го докато си млад, защото след определена възраст е по-трудно, а така или иначе ще ти трябва, уверявам те.
А пък коментара на Номер 4 е абсурден просто. Когато родителите ни са били млади времената са били други и изискванията са били други, за да работиш. А и сега за да си конкурентноспособен ти трябва език. То затова и има хора които знаят по 2-3 езика. Хайде яви се на интервю с никакъв език и да се яви друг с твоята диплома, но 2 езика, да видим пък кой ще вземат. Бъди сигурен, че няма да си ти!

12.   Номер 4, твоето е типичното българско мислене- другите като са прости, защо и аз да не съм? БЕЗ ЕЗИК НЕ МОЖЕТЕ ДА СЕ ОПРАВИТЕ! Да, по-възрастните не знаят език, но те не са го учили навремето! А сега младите учат английски и трябва да го знаят! За мен всеки млад човек, който учи английски и не го владее на добро ниво, е НАПЪЛНО НЕГРАМОТЕН!

13.   Аз също съм на твоето мнение :)

14.   Това го кажи на вашите, тук не. ;)

16.   Здравей! Първо ще ти кажа, че английският език е много важен, защото искаш не искаш го учиш задължително, както математиката и българския. Мога да ти кажа, че този човек ти преподава, както трябва, защото в осми клас започваш да учиш английския отначало. Само дето не те учат на азбуката и цифрите, абсолютно всичко. Човекът си го спазва по-програма. А относно това дали искаш да ходиш или не, заведи майка си или баща си, ако не са на работа и имат време с теб и ако наистина не преподава, както трябва те вече няма да искат да те пращат при него. Дано съм помогнала.

17.   Ако не ти идва от вътре значи трябва с много труд, а ако не ти харесва и това няма да помогне. Гледай да учиш само това което ти е за контролните и изпитванията дори и азбуката да не знаеш гледай да знаеш как да отговориш на въпросите, научи само това което трябва за да минеш с висока оценка, ако трябва и можеш препиши, така и родителите ти няма да те карат да учиш.

18.   Имам един приятел дето хич ама хич не му върви с английския. Човекът не може просто изречение да преведе, да не говорим той да измисли изречение. Въпреки това работи на престижна позиция в телевизия и взема добри пари. Има много професии с добри пари в България, за които английският е ненужен. Така че ако си напълно убеден, че бъдещото ти развитие ще е максимално откъснато от английския, няма смисъл да го учиш.

И все пак поне мъъъничко не вреди, примерно до степен да можеш да поръчаш нещо онлайн от английски сайт.

19.   Еми то се започва от най - малкото...

20.   За да научиш който и да е чужд език, трябва да имаш интерес към самата култура и към общуване с хората, които го говорят. Ако се ориентираш към чужбина, трябва да ти кажа, че в която и страна да отидеш, английски език в СВ-то ще ти е плюс, но без да можеш да общуваш на местния език шансовете за намиране на добра работа са ти нищожни. Дори в страни с по-добри традиции в обучението на английски като Холандия, Дания Швеция е така. Трудно е без чужди езици, но ако учиш език трябва да е защото ти харесва, а не защото трябва да го научиш.

21.   Слушай пич - влизаш в ютуб и започваш да търсиш твоите интереси - гейминг, влогове, каскади, спортове, абонираш се за канал който ти харесва и започваш редовно да гледаш. Аз лично съм супер запален по това, запознат съм вече с американската култура, изрази и говорим език, на сертификатни изпити никога не изкарвам по-малък резултат от 85% на устната част почти само заради ютуб!

22.   Английският език също не е от най-любимите ми предмети и абсолютно разбирам проблема ти. Ще те посъветвам да намериш някаква програма в интернет за лесно обучение. Кажи на родителите си, че не разбираш начина, по който преподава онзи така наречен"учител". Сигурна съм, че ще бъдат съпричастни. Желая ти успех и успешно начало на учебната година!

23.   Без английски си никой

24.   Цял живот го мразя тоя език и докато бях ученичка просто отказвах да го науча. Научих други, много по-трудни езици, а английският все ми се опъваше. Накрая се наложи да се предам в борбата си с него. Твърде много важни книги и статии има написани на този език. За съжаление, с каквото и да се занимаваш, няма начин да го избегнеш. Помоли вашите да ти намерят учител, с когото можеш да се разбираш.

Alpha