Споделена история от Образование

Проблеми с новото училище
Здравейте. Пише ви едно 14 годишно момиче. Вече предполагам знаете за какво ще пиша и се надявам да отделите 2-3 минути, за да прочетете историята ми. Благодаря предварително.
И такаааа, днес беше първият ден в училище. Окончателно училищните неволи започват отново. 8 клас съм и съм в ново училище. За първи път съм в ново училище. На 15 септември - първият учебен ден - всичко си беше прекрасно. Нямаше нещо, което да не ми хареса в училището. Мислех си, че това ще бъде най - прекрасното училище и че с желание ще ходя. Но това май ще си останат само мисли и мечти. Днес се успах разбира се както винаги, и отидох точно когато звънецът би. Не закъснях, но всички в стаята ме гледаха като чели съм убила някого. Както и да е, това далеч не е нещото, за което се притеснявам. Всички в класа са нови и непознати за мен освен 2 момичета. Както във всеки друг клас винаги има групичка от 3-4-5 момичета, в повечето случаи надути кифли и да не казвам още какво, които си мислят, че светът се върти около тях и искат винаги да са център на внимание. Когато влязох в класната стая първото нещо, което видях беше тези 4 момичета подигравайки ми се, заради това че нося униформа като всички останали. Но нали те са важните и смятат, че носенето на униформа сваля "репутацията" им. Както и да е, това е първото нещо. Второ - класът като цяло. Вярно че това е едва началото и тепърва ще се опознаваме, но децата в класа ми също не са цвете за мирисане. Аз попринцип си бях детето седейки на чина и мислейки за глупави неща и в старото училище, но искам нещата да се променят в новото. Минават покрай мен и ме оглеждат странно, сякаш има нещо, за което да ми се подиграват. И не са само те. По - големи идват в стаята и правят същото. Другото което е - много съм притеснителна, което ми пречи страшно много. Срамувам се да се запозная с някого, да се опитам да променя нещо. Каня се, каня се и накрая все не става. Четвъртото нещо са учителите. Първи час имах български и учителката изглеждаше мила. Но далеч не е така. Много е строга и започна още от началото да ни плаши как абсолютно всеки час ще ни изпитва и на дъската и устно и много тестове ще правим и такива неща. Беше 7 сутринта, а тя веднага преговор започна да ни прави. А аз бях толкова неадекватна, че си нямах и идея какво изобщо правя в това училище пък камоли да преговарям всичко от преди 1 година.. Не е само тя, това е проблемът. Днес всички учители, с които успяхме да се запознаем бяха такива. Пето - понеже съм 2 номер в класа и обикновено има дежурни. Първата седмица са 1 и 2 номер. Трябва да трия дъската, да отговарям така да се каже за реда в стаята. Когато трябва да трия дъската всички се подсмиват зад мен, сигурна съм че на мен се подиграват, защото не може 25 човека да се смеят на едно и също нещо. Говорят си за мен, обсъждат ме и ми става супер ама супер гадно. Не искам да ходя в това училище и да прекарвам по 7 часа дневно с тези хора. Просто не искам. Това е само началото, но бих дала всичко, за да се върна в старото си училище със стария си клас. Много ми липсват наистина. Страшно много ми липсват.. :(. Не мислех, че ще бъде така, ако знаех нямаше да се записвам там. Това беше общо взето, надявам се да ми помогнете, все имам чувството че няма да свикна и винаги ще си седя на чина сама.. Благодаря още веднъж на тези, които отделиха време да прочетат историята. :)

Коментари

1.   Изчакай да мине малко време както ти сама каза още не с познавате добре може нещата да се променят. Ако нищо не се промени може да поискаш да те преместят в друг клас

2.   О, мила! Знам, че е трудно в началото, ама помисли си не си сама в тази ситуация! И останалите се чувстват като теб, леко объркани, доста притеснени...
Колкото до учителите, ами те само се правят на строги, за да не им се качите на главите, защото знаят много добре, че изпуснат ли дисциплината още първия ден, после става страшно! Ще видиш, че не всичко е толкова страшно, ама първите дни всеки се чувства не на мястото си. И то не само в училище. И на работа е същото, като почнах нова работа направо треперех първите дни, а шефката все ми правеше забележки... леле ужас! Пък се оказа страхотна жената, ама това го разбрах после! Та същото е и с новия ти клас. Няма начин да нямаш и свестни съученици, но и те са точно толкова стреснати и притеснени като теб и ги е срам да дойдат да ти кажат "здрасти". Ще мине време, ще се поопознаете и ще видиш с кои хора си заслужава да си приятелка и с кои не. А кифлите ги остави. За съжаление винаги има по някоя, която се опитва да ти вгорчи живота, ама ако не им позволиш няма да успеят. Успех и споко, не е толкова страшно! Само изглежда така.

3.   Виж сега - кифли има в абсолютно всеки клас. Тези момичета всъщност не знаят защо са живи и освен момчета и прически друго няма в главите им. Едно не ми стана ясно - защо ти носиш униформа, а на тях им е позволено да не носят, униформите не са ли за всички? Въпросната група момиченца ИЗОБЩО, ама изобщо не трябва да те притеснява. Обикновено тези момичета не стигат до никъде в живота и след 12 клас ще си трошат много главите. Учителите - много учители плашат учениците с тестове и всекидневно изпитване на дъската. Аз за 11 години съм се наслушала на много такива безпочвени заплахи. Това не означава, че не трябва да си мърдаш пръста и да не учиш, просто не се спичай от такива приказки. Това, че всички ти се смеят щом излезнеш на дъската е чиста параноя. Нормално е да те пуснат в стая с 20 непознати и ти да не знаеш къде се намираш и какво правиш. Започваш наново, с нови приятелства и нов клас, възползвай се от това. Недей да бягаш в старото си училище, защото няма да си направиш услуга. Това е накратко, дано се справиш.

4.   Вече трета година съм в училището, в което сега уча. Така и не свикнах- не мога да кажа, че нямам НИТО ЕДИН приятел, но повечето от класа ми са в много лоши отношения с мен. Само че моят случай е малко по-различен- имам доста неприятности с класа си, защото аз съм отличник (без да се хваля, разбира се), а те са дебили и нищо от материала не разбират. Минах през доста изпитания, но накрая някак си поне няма конфликти всеки ден с тези хора. Но при теб виждам нещо друго- казваш, че учителката започва преговор в 7 часа сутрина. А ти какво очакваше? Ние също така си започнахме преговора и на никого не му пречи, поради простата причина, че НИЕ СМЕ НА УЧИЛИЩЕ, ЗА ДА УЧИМ. Как така в 7 часа си неадекватна? Трябва да помислиш малко върху тези въпроси.

6.   Авторката:
Благодаря на всички, отделили време да напишете някои съвети относно темата. А до номер 4 - понеже имам проблеми със сутрешното събуждане, казаха ми че трябва поне 10 минути по - рано да се събуждам иначе после цял ден ще ми бъде объркано и ще се чувствам уморена. Странно е, но факт. Затова казвам, че в 7 часа съм неадекватна и не ми е до никакви преговори или изобщо до учене! Благодаря ти все пак.

7.   Искам да ти дам съвет. Момиче съм на 16 г. и аз бях така в старото ми училище, никой не ме приемаше сериозно, защото бях срамежлива. Много се притеснявах от новото училище да не стане същото, но се промених и сега се имам с всички хора от класа. Започни повече да говориш и не отивай да се запознаваш ти със съучениците, започни да се обличаш като тях, прави си прически или така да го кажа подържай се, дръж се малко по отворено. В моя клас имаме момичета, който идват с мазни коси, пъпчасали, зяпат постоянно по-красивите момичета и се опитват да ги копират и това ни дразни. Може би не го осъзнаваш, но и ти си такава и така ставаш повод за подигравки.