Споделена история от Образование

Не разбирам математиката..
Моля ви помогнете ми направо започвам да се отчайвам. :( Проблемът ми е математиката.. буквално изпуснах целия материал от 7 клас, а сега съм 8. Причината затова е, че учителя ми не преподаваше както трябва, даже понякога не ги и обясняваше задачите, а само решаваше на дъската, и така мина цялата учебна година - не внимавайки в час. Добре, че на външното ми по мат. подсказваха.. Сега в 8 клас нещата са ми много трудни по този предмет, не ги разбирам.. освен това и супер много се излагам в новото си училище. :( Какво да правя? Нашите нямат възможност да ме запишат на уроци, а и не познавам такъв, който да разбира. Ето сега в 8 клас квадратните корени не ги разбирам, представете си.. ка моли уроците напред, които започват да стават по-трудни. Веднъж плачех над домашната си по този урок, опитвах се, мъчех се и пак нищо.. От началото на годината досега не съм имала нито една домашна по математика. Все гледам да препиша от някого. Ще съм ви благодарна за помощта. (:

Коментари

1.   Всеки учител има консултации след часовете всяка седмица по веднъж. За 2-3 седмици можеш да ги научиш. Не може да седнеш да се вайкаш. Успех!

2.   Има много помощни материали по интернет на английски. Mного известни са Khan academy. Уроците им са в youtube.

3.   Кажи какво точно не разбираш? Можем да се опитаме да ти помогнем тук. Безплатно..

4.   Ами след като не ти върви математиката, най-добре на частни уроци, но щом вашите нямат пари, изключваме този вариант. Друг вариант освен да висиш над учебника по математика 24/7, не виждам... едва ли ще ти помогне. И аз съм така, с частните уроци едвам 3-ки връзвам, просто не ми ли го обясни жената, при която ходя, НИЩИЧКО не вдявам. :с Не знам..
Пък и не са толкова скъпи, между 8 и 10 лева на урок, но зависи колко пъти ходиш. Но щом нямате паричната възможност, наистина чудно как ще се справяш.. :с

5.   Номер 3 това сякаш беше подигравка.. Не знам какво ще правя.. но все пак Ви благодаря! :)

6.   Аз в момента съм в математическа паралелка-кажи с какво мога да ти помогна /обясня.

7.   Номер 4 по-добре не се обаждай като незнаеш укоците са от 15 лева до 30 лева. Те ако бяха толкова евтини повече деца щяха да ходят. Иначе до автора: Старай се и аз съм супер зле не си само ти :) Успех!!! :)

8.   А колко пъти прочете и се помъчи да разбереш уроците в учебника? Не си малка и би трябвало да разбираш прочетеното. Уроците имат както обяснение така и примери как стават нещата, обаче ти направо сядаш и мъчиш да решиш домашното. Учебниците не служат само за да видите каква ви е домашната задача!
Добре да приемем на входното с материала от 7 клас си се изложила и предишния ви учител е виновен, сега при корените кой е виновен? В момента учебника за 8 клас е пред мен и чета, толкова добре е обяснено, че няма как и най-невежия да не го схване как стават нещата.

9.   Ако не ти върви математиката не можеш да го промеш, това е предмет който ако не ти идва отвътре много трудно можеш да научиш, но не е невъзможно. Аз също не съм имала учители както трябва до 8 ми клас и както при теб нищо не обесняваха. Нашите също нямаха възможност за уроци, моят начин беше да седна с учебника и да започна да решавам задачи по формулите който са описани в учебника и някак си ми се получаваше. Може да пробваш успех дано да започнеш да ги разбираш не е чак толкова ърудно ;)

10.   Виж в сайта Уча. се уроците по МТ за 7 клас, после тези за 8-ми. Плаща се (със скромна сума), но е много добре обяснено. Успех! :)

11.   Май и уроците по БЕЛ си пропуснала :)

13.   След като преписваш домашните от някого, питай този някого как ги е решил. Нека ти обясни.

14.   Ходи на уроци..

15.   5, значи въпреки желанието на някого да отдели от времето си и да ти помогне, ти пак тълкуваш нещата и думите според така, както ти изнася - т.е. да не седнеш и да научиш нещо, а само да ходиш и да се оплакваш, че нищо не разбираш?
Е, извинявай, ама така не само математиката, ами и НИЩО в този живот няма да разбереш - все ще се намери причина за това, я че е "сложно", я че някиой ти се "подиграва" изразявайки желание да ти помогне...
Твоя си работа! Единственото нещо, което искам да ОСЪЗНАЕШ е, че причината си е изцяло В ТЕБ и у никого другиго - нито в материала че е сложен, нито в учителите че не преподават добре, нито в това, че си "изпуснала" един клас... Въпрос на желание и на психика (в случая - кифленска).

16.   11, как така и по БЕЛ? ! И аз веднъж да споделя моята история, а вие изобщо не се опитвате да ме разбирате и помогнете, както на останалите :Д :)

17.   ucha. se
в този сайт има видео уроци, много са полезни, обяснени на елементарен език

18.   как така са ти подсказвали на вънщното оценяване?

19.   Уча. се!

20.   До номер 15: Хем си прав/а, хем не си... Да, проблемът си е в нея и в никой друг! Няма да коментирам качествата на преподавателите по математика в България, защото повечето от тях наистина не си вършат добре работата, но такава е действителността навсякъде в страната ни, затова няма как в училище да е нещо по-различно. Това обаче не означава, че съм напълно съгласен с теб. Проблемът с усвояването на материала по математика, се получива в повечето случаи не от мързел, а от липса на всякакво логическо мислене. Някои хора просто не могат да мислят математически. А това, драги ми приятелю, не се учи в никое училище! Аз също нямам такъв тип мислене, но затова пък съм силен в други дисциплини. Сестра ми, за разлика от мен, е по-добра по математика, но и тя не можеше да решава задачите за 5 и 6. Имах късмет, че тя разбираше математиката навремето, и ми помагна да завърша гимназия с 4-ка по този предмет. Но при мен нещата станаха много трудно, и съответно с цената на много изхабени нерви от нейна страна. И въпреки, че ми обясняваше материала, като на бебе, едвам разбирах нещо. Сигурно защото аз пречупвам всичко през моята си логика, а то трябва да се погледне някак по-абстрактно на задачите. Със сигурност тук мързелът няма нищо общо. Мои приятели изкарваха 6-ци по математика, а знам че почти не поглеждаха учебника. Та, какво толкова има в един учебник по математика? Теорията я изключвам, защото никой няма да те изпитва на теория в час по математика. Задачи има решени, но обикновено от най-лесните типове, а те не са достатъчни, ако се надяваш на по-висока оценка, но може и да стигнат за 3-ка. Така, че обвиненията ти в мързел не са състоятелни, не и за всеки случай на слаби резултати по този предмет. Все едно да кажеш, че всички състезатели в дисциплината висок скок са мързеливци, след като не могат да подобрят вече 20 години рекорда на нашата Стефка Костадинова. Не мислиш ли, че трябва поне малко талант да има човек, за да успее в дадена сфера? А той е само по рождение, не се придобива!

21.   2, 3, 2, 3 по математика. пък 7-ми клас и ще имам външно, пък бях отличничка, пък сега...