Споделена история от Образование

Проблем за кандидатстване в Университет / Колеж във Англия
Здравейте.

Историята ми на кратко:

Проблема ми е следният - дипломата ми за средно образование не е от високите. Ако трябва да конкретизирам, общият ми успех е "добър" 3. 56. За съжаление до този резултат стигнах поради куп проблеми в семеен план а и в училище заради това че ме малтретираха. Докато карах средното си образование се затворих в себе си, а проблемите и стреса се отразиха и на оценките ми. Дойде време в което обаче осъзнах че всъщност искам да продължа да уча - това отваря шансове за по-добър живот. С тази ниска диплома обаче не знам как да постъпя и дали имам шанс да ме вземат в университет във Великобритания. Искам да имам бъдеще. Имам желание, макар и със закъснение. Карал съм матури по български и английски език. Матурата по български е взета със 3. 61 а матурата по английски е взета със 3. 67. Нивото ми на английски език е по-добро от преди - имах възможност да си го подобря в Южна Африка. Как мога да процедирам, имам ли шанс? Можете ли да ми дадете някаква насока или съвети?

Също ще съм благодарен ако някой знае как се калкулира общият успех от български на английски (GPA)? Рових се из интернет дълго но не можах да намеря нищо което да ми помогне. Знам че имам шанс да ида явявайки се на курсове и добивайки квалификации. Работата е там че нямам парите и ако ида там ще трябва и да работя едновременно а тези квалификации са скъпи и парите няма да са ми по джоба.

За това се надявах на някое уни в което да мога да вляза и ако не като undergraduate то с foundation course.. :/

Моля да не следват коментари от типа ти си си виновен за положението в което си. Знам че и аз съм виновен и пиша тук не за да получа нападки а евентуална помощ или съвет.

Коментари

1.   Кандидатстването специално в Англия с тези оценки е невъзможно. Аз съм 12 клас и се готвя от 5 години, проучила съм всичко до най-малката подробност за тази държава, като малка енциклопедия станах. Няма колеж, който да не съм проверила. В Англия се иска успех 5, 50 мининум и сертификат по английски, който избираш между IELTS и TOEFL. Иска се при първия да изкараш 6, като най-високата оценка е 9, иска се яко учене и уроци, не става лесно. Има само един университет, в който може да се влезе с 5, 00, но професиите са много скучни и едва ли ще ги работи някой. Моята оценка за сега е 5, 90 и се надявам на матурите да успея и да запазя това. Така че нямаш найстина шанс. Познавам супер много българи, с които ще кандидатстваме чрез фирми и повечето имат 6, 00, така че тебе дори няма да те прегледат като кандидат. Моят съвет към теб е да спестиш пари, или родителите ти ако са богати, или ако ти се тегли кредит и да влезеш някъде тук да учиш нещо и повечето университети предлагат да продължиш останалата част от образованието в чужбина и тогава шанса ти да успееш ще дойде. Искам да ти кажа, че семейните ти проблеми и тормоза в училище са твое оправдание за слабия ти успея. Аз също имам тези проблеми, но пак имам висок успех. В нас се карам с наще, крещим после аз треперя цялата и ми става зле. В училище постоянно някой ме обижда за нещо и ми се реве, викали са хора да ме бият и въпреки това за времето което оставам сама у нас вместо да се самосъжалявам аз уча уча уча и така на тестове няма кой да ме спре да имам 6. Така че причината за оценките ти далеч не е тормоза, а факта че ти си се свил в себе си и си решил да си казваш.. ооохх горкия аззз... вместо да се стегнеш и да им покажеш, че си по-добър от тях.

2.   Напротив, във Великобритания има много „университети“, където сульо и ПУлев могат да завършат, но само срещу бая кинти - съвет - ако си богат, става, ако ли не - отиди да миеш чиниики

3.   Това, което са ти казали са абсолютни глупости, които нямат нищо общо с реалността! Най-важното е да имаш добро мотивационно писмо и сега ще ти кажа защо за тях то е 100 пъти по-важно от оценката от диплома и от резултата на IELTS и другите такива изпити.
Първо там от самите университети предлагат безплатни курсове по английски, срещала съм хора, които не говорят езика идеално, но са адски добри в специалността си, а това е най-важното. Все пак целта е да научиш по някакъв начин занаята, а английският е просто средство - там никой не си го мери посредством знанията по език, както явно е тук. Бариерата за IELTS повечето пъти е 6 или 6. 5, което не е особено трудно за постигане. Второ, да не мислите, че те ги имат за нещо нашите дипломи за средно? :D Ни знаят кой са го бутали учителите, ни знаят къде какво точно се учи. Те искат да видят разсъжденията и потенциала на кандидата и това се случва чрез мотивационното. Имаш всички шансове да влезеш дори с твоята диплома - достатъчно хора са ми казвали какви оценки са им изискали и има 5 и 4, на някои места дори 3! Е в някои случаи са за по-лоши университети, но някои от тях са много добри. Има надежда и нещата все още зависят от теб.
А и към номер 2, обучението в Шотландия е безплатно, а в Англия се тегли студентски заем, който така или иначе много хора в крайна сметка не изплащат - и никой не може да ги накара, ако не преминават един таван на доход след това, защото така е по договор. За наем и издръжка също не трябват чак толкова много пари, особено, ако си намериш квартира с повечко хора, работиш и си пазаруваш от големите вериги супермаркети. Ти нещо много си им набрал на хората, които са имали възможността да учат там, а?