Споделена история от Образование

Втора магистратура?
Здравейте! Бих желала, ако има някой по-запознат по темата, да сподели.

В момента уча фармация, далеч съм от завършване, но ме влече и друга специалност-криминалистика.
Въпросът ми е, понеже фармацевтите излизат направо магистри, възможно ли е да се запише друга магистратура след това и то по криминалистика? Не цял курс на обучение, а само магистратура?

Коментари

1.   Здравей! Най-добре ще бъде да попиташ на място в деканата, където се преподава тази специалност. Там ще ти отговорят най-точно и подробно.
Аз иначе имам втора специалност, завършена с магистратура. Първата ми специалност беше също като при теб с магистърска степен, а втората-съвсем различна. Приема беше само по документи и можеше да кандидатства всеки, защото ако не си завършил бакалавър по същото те приемат само платено. И с тази разлика, че за нас беше 4 семестъра, а за другите 2.
Но най-добре ще е да се поинтересуваш на място.

Дес

2.   Здравей. Във Варненския Свободен има „Криминалистика“. Моя приятелка го завърши това и е в момента проститутка в Италия. Просто работа за това нещо няма.
Аз съм човек с Бакалавър, който работи от навършване на 18 г. възраст. Ще ти дам един съвет, дано ме послушаш - хвани си работа, някаква работа ПРЕДИ да завършиш, защото магистри на 30 г., тройни и четворини - с лопата да ги ринеш, но никаква работа не могат да ти свършат и стоят без работа. Ти имаш хубава специалност, но и фармацефти доста вече - единственото ти предимство е ако почнеш да трупаш стаж поне ваканциите във фармацефтичните компании или поне в аптечка, че излезнеш ли на 25 години без стаж и с гола дипломка - тежко ти и горко ти, особено ако си жена и хората мислят, че ще искаш и да раждаш.
Аз поради тази причина имам „само“ бакалавър, но и изобщо магистър гледам, че не ми трябва - всички обяви са за висше език СТАЖ ОТ 3-5 Г. ПО СПЕЦИАЛНОСТТА.
Няма нито една обява в Джобс-а иначе за хора с „криминалистика“, но ти като жена винаги можеш да отидеш с набора си от дипломи на Запад като приятелката ми - добре е платена, но гледай да не станеш прекалено възрастна за този вид кариера.
Успех