Как да говоря с него за това?
Здравейте!
От около месец излизам с едно момче. Разбираме се добре той е приятен, интелигентен и имаме сходни интереси. НО....
семейството му има пари, той самия работи и взима добра заплата, няма почти никакви разходи. Доста си угажда и откъм дрехи и откъм храна и всичко. Аз съм на ниво църковна мишка - буквално. Почти нямам подкрепа, доходите ми са нищожни и съм студентка. Когато излезем той иска да ходим по някакви ресторанти и по - скъпи места. Това много натоварва бюджета ми, понеже всеки си поема своята част и след едно излизане с него пестя по няколко дни. Не казвам че той трябва да плаща, но не виждам как ако нещата продължат ще му смогна.. лъжа го че съм заета, за да не излизаме. Опитвам се постепенно и тактично да му подскажа, че не разполагам с пари като него, но ме е срам и не знам как да говорим директно за това. А и като че ли не виждам решение. За него да вечеря в ресторант е ежедневие. Започвам да обмислям да го оставя докато е навреме. Просто не знам какво да правя не знам и ще намеря ли изобщо някой мъж който да ме разбере...

Коментари

1.   Малко са момичетата като теб. Поздравявам те за това, че не паразитираш на гърба на момчето и не се възползваш. Нещо, което 99. 9% от момичетата бленуват денонощно в днешно време.

Попаднала си в наистина много сложна ситуация и вариантите ти са два - да се разделите, или да продължите така, но да се променят нещата. Може да започнете по-рядко да ходите по ресторанти - например може да му кажеш, че искаш да отидете в "еди кое си" заведение (и да предложиш нещо от типа на сегашните модерните кафета тип кафе-бар, където пускат хаус музика и цените не са зле, но обстановката е много готина) - знам ли... може да му кажеш, че не ти се забива в заведение, а ти се ходи на разходки... а може и да си намериш някаква работа, от която да изкарваш доход.

А може да си му кажеш директно, че нямаш възможност, но тогава може да го разтълкува като един вид "тази иска да я черпя"...

Зависи кое ти е повече на сърце. Ако нямаш чак толкова големи чувства и не си толкова влюбена и да не можеш да живееш без него - остави го. Да си намери момиче според класата му. Но ако си влюбена и имаш големи чувства виж някое от по-горните неща, които написах или измисли подобни. Не е като да няма какво да се измисли :)...

Поздрави, Узунов

2.   Честно казано - директен разговор, би бил една добра опция.
Но при условие, че за един месец - той явно, дори не е опитал да плати за теб / не, защото, като мъж е длъжен, а защото, като човек с възможности е въпрос на съобразителност / - не мисля, че има смисъл от тази връзка.
Не става въпрос за пари, даже. А за умението да мислиш за неща, отвъд своята призма само.

3.   Защо се криеш от него и тактично му намекваш?
Просто му кажи, че не разполагаш с пари.
Ако настоява, че ще плаща той, кажи, че не ти е приятно.

4.   Да остави го, тоя не може да ти предложи нищо

5.   А да бе.. ще излиза богаташкото момчеце с тебе и няма да плаща сметката ли? Сметни колко му е акъла.. Зарязвай директно

6.   В страната на работещите бедни не е срамно да заявиш директно, че нямаш пари са скъпи ресторанти. Той трябва да е много дебелокож, за да не го е забелязал досега...

7.   Имах сходен проблем, защото по случайност се влюбих точно като студентка в много богат мъж, който се беше отвратил от меркантилни жени и в крайна сметка се държеше така към мен като към Авторката с години. Той е работохолик и дори нямаше време да яде и често е кацвал в 21 ч. в квартирата ми и съм му готвила достойно за неговите вкусове ядене, хубави плодове винаги е имало за него и така нататък, докато аз буквално гладувах, за да си плащам наем, университет, учебници и работих на три места и дори вечер и събота и неделя съм ходила да чистя, защото това само пасваше на натоварения ми план в университета (учих редовно).
В началото мислих, че поведението му е случайно, защото е свикнал така - всеки да си плаща в кръговете му и неща като храната да не са проблем, но после си каза, че не е искал да прави с мен стари грешки и да ме глези като предишни приятелки-кифли. Това отдавна е минало, но днес съжалявам, че тогава не говорих директно с него и не му казах за проблемите си. Хвана се дори за главата като му признах един ден какви екзистенциални проблеми съм имала и едва тогава разбра, че без да иска дори ме е подяждал и действително неговата храна почти всяка вечер ми костваше 1/3 от целия ми бюджет, защото и не яде всичко такъв човек.
Той и до ден днешен няма никаква представа например колко струва храната, тока и ежедневните неща. Не му се сърдя иначе, тогава исках да запазя своята гордост, но от днешна гледна точка е смешно, че не съм му казала за да спре поне да ме подяжда ако не друго. Освен това имах при него проблем, че ме водише на скъпи места, за които нямах и гардероб и с триста зора втора употреба бях си набавила някои неща.
Номер е иначе да се правиш, че си на диета и да не консумираш почти нищо. Диетата е легитимно извинение за мижави или дори никакви поръчки.
И в скъпите ресторанти и кафета най-евтина е минералната вода (и е 500 мл.! ), кафенцето... можеш да се плюнчиш цяла вечер - салатата също е евтина или някаква супичка. Ще минеш просто за поредната лигава моделка и никой няма да посмее да ти каже нещо, защото ще знаят приятеля ти - легитимно е да ядеш например у дома и в ресторанта да се плюнчиш само на минерална заради „диета“ Не консумирай алкохол - скъпо е, оправдай се с диета пак или, че по принцип не пиеш алкохол. Ако трябва да пиеш алкохол за наздравици - поръчай си чаша вино и се плюнчи цяла вечер.
Иначе не е лошо да не излизаш и без това толкова често с него, наблегни на учене и работа, ако искаш един ден да си подобриш стандарта на живот и да не зависиш от мъж. Аз иначе никога не съм се срамувала от бедността си навремето и с гордост съм разхождала дрехите „втора ръка“ из скъпите заведения, защото на млад, слаб и красив човек всичко стои добре и дори моите скромни и изчистени дрехи правиха по-добро впечатление от кифленските рокли за 2000 лв. Не се чувствай подтисната заради бедността си, а прави всичко възможно, за да си постелиш за по-добър живот.
Евтини и хубави дрехи иначе ще намериш винаги във втората употреба, но гледай с цени и по-запазени - задължително две тъмни рокли - купи си най-различни ризи (коприна или тюл), които с черен панталон, пола или дънки пак минават за официални. Купи си един чифт черни обувки с ток - можеш да ги носиш с всишко и не се набиват на очи, ако си винаги с едни и същи обувки.
.... иначе един ден моят принц се събуди, дойде да ми вземе багажа, за да живеем заедно, женени сме и така нататък, но до ден днешен той има 3 пъти повече дрехи от мен и аз се грижа за битовите неща като сметки и храна, а той си няма представа колко струва един хляб буквално...

8.   Авторката:
Когато идем на по - евтино място той казва че не му харесва..
По принцип всички говорят колко меркантилни са жените днес и се страхувам, че на който и мъж да го споделя ще реши че искам да ми плаща и няма да ме разбере. Такова нещо не се казва лесно и определено ще ми е голям проблем. Още повече че на мен не ми личи - пазарувам от магазини втора употреба, но маркови дрехи и който не ме познава не подозира откъде са... когато си сложиш очна линия никой не знае за 20 или за 5 лв си я купил... Разликата идва когато някой каже айде на кафе/ресторант/кино/театър и каквото и да е друго, когато влезем в магазина и аз гледам само промоциите, когато не празнувам нито Нова година, нито Рд... и т. н. Относно работата работя летата почти не пропускам.. опитах и през семестъра, но с университета и другите извънкласни дейности не смогвам.

9.   П. С номер 7, а той какво каза щом разбра

10.   Такова момче би трябвало да е целта на живота ти!?

11.   Авторке, 7 съм - слушай ми практичните съвети - първо намаляш излизаниците на до 2-3 пъти седмично, по-добре работи в това време или учи нещо, така и ще те уважава повече партньора ти и ще си му по-ценна, после - говори с него.
За работа ВИНАГИ може, ако си навита на по-малко пари - аз така работих в офис между лекции и упражнения (редовно съм учила), а събота цял ден чистих офис, вечерно време съм гледала деца или съм чистила къщи в Драгалевци и доста добри парички се правят. Можеш и частни уроци на гимназисти или за кандидатстване да даваш. Аз давах по немски език уроци на работещи хора и си свалях доста добри парички и от това, особено вечер така можеш да работиш.

Аз ти давам този съвет, защото съм го минала. Иначе никога не можеш да го промениш заможния вече човек, той няма начин да ти влезне в положението, което му е напълно чуждо и ирационално - той пари има, но време няма например. Ние бяхме в САЩ и аз от романтични подбуди исках да спим по евтини Мотелчета с всички екстри - хлебарки, мишки, като по филмите - където си паркираш колата пред стаята, но абсурд! Просто с такъв мъж трябва да забравиш и за такива приключения - той няма време и желание да се ядосва с хлебарчици и мишчици, има време например 1 път да отиде на почивка и не иска да се ядосва.

И другите ми съвети мисля, че не са лоши - яж преди излизаници и цяла вечер се плюнчи на минерална и кафета, най-много супичка за 3 лв., а в барове и заведения си на диета или противничка на алкохола.

Аз в 2/3 от живота си съм била бедна като мишка и тези номера са ме спасявали от много неудобни ситуации. Да, разликите с богатия ми приятел бяха огромни, но аз и за нормалните неща бях от дете прекалено бедна и си бях изработила схеми да не е очевидно.
По-добре хората да те мислят за луда анорексичка, отколкото да разберат, че не си за съответното заведение или не можеш да си позволиш закуска в голямото междучасие. Аз нямах пари дори за студентски стол (1-2 лв.!), а на работа за стола и ми бяха пуснали такива глупави слухове за анорексия или съм си била навирила носа и не искам да обядвам с колегите, но факт беше, че не съм била анорексичка, а си носих в чантата ябълки и кутия със сандвич, които консумирах сама и тайно, но никой не разбра, че нямам дори 1 лв. в училище или 2 лв. за стол.
До ден днешен ценя дребните неща в живота и спасявам мъжа си от глупави инвестиции и покупки. Мисля, че такива момичета са късмет за мъже като нашите, особено в твоя случай, когато богатството е наследено. Бъди до него и го вразумявай, когато има смисъл, но точно от ядене на вън няма как да го разубедиш, защото в неговите очи е и ирационално и не може да се пести от такива работи. Той друг начин на живот не познава - научи се с трикове да си част от неговия свят или пък си признай честно положението.

12.   Не знам 7, авторката съм пак, но ти цял живот играеш роля за да угодиш на този човек? толкова ли го обичаш според мен е прекалено

13.   Според мен не се занимавай с него, и защо трябва да се мъчиш като номер 7 години наред за да му угаждаш на вкусовете. И аз така излизах с един в най-мизерните студентски години и все хайде с такси дотук дотам, а не разполагах с пари. Казах си абе чакай малко, аз няма да имам какво да ям, заради някаква съмнителна връзка дето не се знае докъде ще стигне. Според мен трябва да мислиш на първо място за себе си и тогава ще срещнеш човек, който също ще се съобразява с теб. Аз не мисля, че човек може да бъде щастлив във връзка, в коята само се притеснява дали ще може да излезе и да си плати сметката. Нали уж трябва да ти е добре, а ти седиш и се свиваш, и се чудиш дали ще ти стигнат парите. Кажи му директно - нямам средства и не мога да ходя по скъпи места, ако държи на теб ще те разбере и подкрепи, ако му е важно да ходи по скъпи, нека ти плаща част от сметките като има толкова пари му се свиди да даде за момичето, което харесва. Ако ли не прекъсвай я тази връзка. По-добре с по-бедно момче с което ще се разхождате в парка и няма да те подяжда, отколкото с такъв. Няма смисъл според мен, и недей да се правиш на такава каквато не си- да не те помислил за златотърсачка, ами да те мисли, ти си му казала истината, а той да си мисли каквото ще. Ако не може да ти влезе в положението, не е човек за теб. Имах една приятелка дето излизаше с подобен, горката пиеше по едно чайче, понеже ходеха по ресторанти, онзи си напоръчва сумати ядене, а тя на чайче. За мен това е унизително, гадно и тъпо. Е връзката им стига до под кривата круша, радели се с него и си намери свястно момче дето я обича. Освен това колкото и да не си даваш сметка подсъзнателно ще започнеш да ненавиждаш този човек, защото те кара да страдаш заради него и това до нищо добро няма да доведе.

14.   Кажи му го честно! Да си беден не е престъпление. Особено когато работиш и просто заплата ти е малка. Ако лежеше по цял и чакаше на социалните-да се срамуваш, но ти учи и работиш и в това, че изкарваш малко пари няма нищо срамно. Така, че бъди честна и му кажи, че не можеш да си позволиш всеки път да плащаш за вечеря в скъп ресторант. Дано оцени честността ти и връзката ви не пострада от това, а и когато ти го каниш да излезете някъде, може да го заведеш на място за което няма да трябват толкова пари и да му покажеш, че и с малко пари можете да си прекарате супер. Наясно съм, че той няма да се откаже да ходи по скъпи ресторанти, но поне няма да е всеки път и така няма да натоварваш бюджета си чак толкова много.

15.   Aвторке, товa момче е егоист! Не от тези крaйни, но просто не е свикнaл човекa дa обръщa внимaние и зaбелязвa нещо повече у другия човек от визиятa и приятните сaмо моменти. Не че не му дреме зa твоето икономическо положение, просто не го зaбелязвa... което може и по- лошо. дa е в последствие. Ще трябвa всеки път кaто нa дете дa му обяснявaш кaкво и зaщо не е ок зa теб. Нямa дa зaбелязвa сaм. Пък и зa по- сериознa връзкa изобщо не го виждaм тaкъв. Ще си пaзaрувaте нaполовинa, ще си плaщaте сметките нaполовинa... и перaлнятa ли нaполовинa ще пускaте или естествено ще се очaквa че, си е твое зaдължение, зaщото тaкa е свикнaл той? !
Кaтегорично съм от жените, зa които мaтериaлното Е от знaчение. В този смисъл и нa твоятa възрaст, винaги бих предпочелa по- бедно момче, нa зaплaтa, но с високи цели. Момче, с което ще делим зa двa бургерa или ще ме почерпи едно кaфе сaмо, но ще знaм че, товa кaфе му коствa, зaщото му отнемa от кютеницaтa зa утре. Ще го оценя кaто много скъп жест. Още по- добре ще ми е, зaедно дa постигaме цели, мечти и т. н. дa сме си сродни души. С тоя " богaтaш " нaй- много дa зaгубиш време, мaлкото си средствa, пък и сaмочувствие.

16.   Мила, този човек явно е крайно несъобразителен. Ако се интересуваше, как се чувстваш и да си добре, отдавна да е забелязал и открил проблема - те се виждат лесно тея неща, колкото и да прикриваш. Елементарната загриженост към човека, с когото излизаш изисква да обръщаш внимание на такива неща и да внимаваш да не го караш да се чувства неудобно. Приятелят ти явно просто е егоист и няма желание да влезе в чужди обувки - не виждам, как ще бъдеш щастлива с такъв, само ще се комплексираш и ще се натрупва между вас напрежение.

Няма смисъл да си измисляш поводи и извинения, защото само ще се чуди какво става и защо го лъжеш и въртиш и ще започне да се настройва срещу теб и да си мисли, че се правиш на интересна.

Според мен му кажи в прав текст, как стоят нещата и какво можеш ти да си позволяваш в момента и виж как ще реагира. Но бъди уверена, не мънкай и не се извинявай - ясно и спокойно - аз съм такава, каквато съм и толкова. Това мога да си позволя, това не. Или ще го приеме или няма. Не можеш да си щастлива във връзка, ако се преструваш на нещо, което не си, само за да угодиш на някого. Все по-зле ще става, ако продължиш така.

17.   До Авторката от 7 - е, ти пък цял живот. Един ден ще си завършиш и ще си имаш висок доход, а той ако не се събуди, ще те загуби. :) Ти да не мислиш, че цял живот ще си бедна студентка???
Поне при нас така се получи. Аз си завърших, почнах си работа и ми предложиха в чужбина работа по специалността, отидох дори на интервюта и като видя, че ще му се изплъзна дойде и ми предложи да живеем заедно, даде ми една негова фирма да управлявам, а скоро може и да го подмина по доход, защото той е по-възрастен от мен и почна да играе на сигурно при неговите неща, а аз съм по рисковете и очаквам и по-големи печалби вече, а неговото е едно и също. Кой знае - не е изключено и ти един ден да печелиш повече, особено в твоя случай, когато той има пари от мама и тати, а ти си нахъсана да успееш.
Другата възможност е да си кажеш как стоят нещата. Действително тези хора са несъобразителни, защото са егоисти в позитивния смисъл на думата, но са и доста предпазливи заради разните кифли, които няма начин - са имали преди теб. Особено твоето момче трябва цял живот да си е патило от подобни женоря, а и баща му може би му е дал съвети, който той е взел много сериозно и буквално.
При мен беше проблемът, че моят човек тъкмо беше оскубан от предишна приятелка (бижута, кола, сметка, парички за дискретност и да не го разнасяла, дрешки, почивчици) и още в началото си каза, че няма да има нищо - ако ща.

Интересно е иначе да надникнеш в света на богатите хора без ти да си му подвластна, да им слушаш приказките отстрани и да си правиш заключенията ПРЕДИ ти самата да си в този свят. Просто е интересно да си наблюдател и анализатор, да срещаш различни видове успели хора покрай твоя човек и да си правиш изводи за този вид хора. Накрая свикваш с контрастите и не ти прави впечатление. При мен различията бяха огромни - идва да ме взима с кола за половин милион от квартирката ми, в която и легло нямах, а един мизерен диван втора ръка, който се разпъваше... и два стола..., маса нямах дори, а едно бюро само. Сега с умиление мисля за онова време, но ако не друго първо ми стана нормално да общувам с такива хора, второ - научих се на поведение, на обноски, как да се храня и да се държа естествено, трето - реших, че не съм по-малко от тях и мога дори повече.
Общото при тези хора е, че си вярват, че имат самочувствие, мечти и вярват, че могат да ги постигнат, а ако нещо се омота, никога не мърморят, а търсят решения на проблемите.
Така е и при теб - имаш проблем, търси решение, вместо да се фрустрираш и да си разваляш настроението.
По-лесно би било да изплюеш камачето, но по-интересно специално за мен беше да играя игричките, които и без това играех, защото дори с нормалните хора не можех да се меря по „богатство“ и иначе нямаше как да бъда изобщо част от социалния живот.
Още преди да срещна моя човек бях свикнала да съм много пъти и най-най-бедна. Дали иначе човека, с когото си ще има 200 лв. в джоба или 20 000 лв. не е от особено значение, когато ти нямаш и 2 лв. - затова си измислих моите си игрички и за пред нормалните хора... и функционираше

Не че бедността е срамна, но аз не исках да ме съжаляват хората и не исках да знаят, че чистя например или работя толкова. Дори малкото си жилище така бях освежила, че да не личи нищетата - бях си сложила на скъсания диван красива завивка от втората, бях си боядисала сама стените цветно, банята си я бях боядисала с боя за плочки пак сама - чистичко и спретнато е било винаги у дома и както ти казваш - с дрехи втра ръка никой не може да ти види бедността. Исках някак си да ме гледат хората в очите, не отгоре.
Така и моят приятел не разбра за бедността ми до много след като вече живеехме заедно. Например откъде да ме знае, че нямам пари за храна, когато у дома винаги имаше огромна купа със свежи плодове, които си бях обещала като дете още да имам винаги, защото на някакъв филм бях гледала... и винаги можех да му стъкмя на НЕГО хубаво ядене.
Ех, сега си спомням с умиление дори за онези години, за скромния си дом и за живота си...липсва ми предизвикателството.
Приеми задачата си като предизвикателство и не се оплаквай, ако искаш да си сред тези хора и скоро да си част от този свят.
Аз дори често, ако намеря време пътувам с влак или рейс, за да си спомня откъде идвам, но не ми остава време вече. Ще видиш - един ден и на теб ще ти липсва това време колкото и да е странно и с умиление ще си спомняш за сегашния си живот и „проблеми“.

18.   Благодаря на всички за мненията, определено ми помогнахте :)

19.   Не ми го побира мисълта как може да има мъже, които да канят жена в скъп ресторант и тя да си плаща сметката!!! Какви са тея п*тьовци??? Това не са мъже, а психичноболни! Все едно да водя някой бедняк, който харесвам в луксозни ресторанти и хотели!!! Та той няма да може и неговата сметка да си плати!!! А тук говорим за жена, която трябва да плаща, заради прищявките на богаташко мамино синче. ДАЖЕ И ДА ИМАТЕ ПАРИ, НИКОГА НЕ СИ ПЛАЩАЙТЕ СМЕТКИТЕ, КОГАТО МЪЖ ВИ Е ПОКАНИЛ НА СРЕЩА И ВИ СВАЛЯ!!! Мъжът трябва да ви ухажва, да покаже, че може да се грижи за вас и поемането на сметките е част от това ухажване. Ние не сме мъже, те няма да ни раждат деца и да поемат всичките домакински задължения и отглеждането и грижите за децата, които са по-трудни и от най-тежката работа! Леле... такъв мъж и хомусексуален не е, защото при тях този, който разполага с пари си поема повечето разходи. Може да е всичко друго, но не и мъж. Нека да си ходи с парите си на ресторанти и прочие, но такива хора заслужават ама най-големите използвачки, които нямат грам човечност и при първа възможност ще го разорят. Всеки влак си има пътници, но ти не си за тоя влак скъпа. Не се унижавай с тоя нещастник. Добро няма да видиш от него, ако сам не се осъзнае и не се промени. Аз щях да му кажа истината в очите, без да му спестявам нищо. Но ти имаш грешна представа относно оценката за мъжете. Моя мъж като го срещнах беше беден, но даваше и последната си стотинка за мен - това е мъж!!! И с пари и без пари, и в лошо и в добро съм него и го подкрепям, защото той го заслужава. А този твоя заслужава жена, която да е с него само в добро и с пари - разбираш ли ме?

20.   Номер 19 е права, нека сега почнат мъжете да я плюят, че е златотърсачка. Ето затова се унижават повечето жени като авторката, защото мъжете само пищят как жените искали пари, какви били меркантилни. И ето свястното момиче ще умира от глад, за да не я помислел тоя идиот за меркантилна. Аз лично като жена се чудя и съм си мислела, ако съм мъж няма да позволя на момичето да си плаща, аз и сега си черпя роднини, приятели, когато искам да ги зарадвам. Купувам пример някакъв подарък, защото знам че ще зарадвам човека, и за мен радостта му е най-голямата награда. Та аз даже като съм била в лошо финансово положение, пак не съм се стискала да броя хапките на другите, а аз бях мъж щеше да ме е срам да броя залците на момичето с което излизам. Тук не говорим за някакви използвачки дето искат коли парфюми бужута, то си личи кога е с теб само за пари. Много ще обеднеете като платите някаква вечеря или кафе. Писна ми от тия скръндзи, ама те точно защото са такива си седят цял живот бедни. Е какво да кажа, авторке писах ти по-горе, пак ти го казвам - не се занимавай с човек с който ти се налага да изпадаш в унизителни ситуации и с който трябва ти да се съобразяваш при условие, че си в по-тежко положение от него. Получава се малко болен здрав носи, онзи си има пари гледа си кефа, не ти плаща нищо, а ти седиш и се чудиш как да му угодиш.

21.   Номер 19 въобще не е права, и очевидно е на 40 години, и е от по-старото поколение, ако мога така да се изразя. За това "по-старо" поколение наистина е скандално жената да си плаща сметката, но в 2014 година особено младите жени са си еманципирани, работят, изкарват си сами доходите, и за тях е въпрос на чест да поемат сами сметките си. О, времена, о - нрави! Това би възкликнал поетът, но това е положението - картинката се мени, и в актуалната реалност почти няма жени, които да се оставят мъжете да им плащат сметките и/или да ги издържат изцяло. Всъщност, има такива жени, но те са си точно това, което е казала номер 20 - златотърсачки!
То преди години мъжът е трябвало да работи, а жената само да гледа домакинството, ама...
Преди години и мобилни телефони нямаше, и интернет нямаше, и чалга нямаше (за щастие), и кабелна телевизия нямаше, но нещата се променят. И очевидно не се променя само заобикалящата ни среда, ами и ние самите.
Иначе авторката да каже в прав текст на приятеля си, че не може да си позволи да води неговия живот, с неговия стандарт. Няма нищо срамно в това, и по-добре да го знае отсега, за да не се налага ти да се изчервяваш в бъдеще. Винаги може да правите неща, които не са свързани с пари, или пък изискват минимални средства. Е, ако те не са му по вкуса, обаче не ти и влиза в положението - значи просто не сте един за друг и толкова! :)

22.   Всъщност съм на 28 години, никога не съм имала нужда мъж да ме издържа, нито да си губя времето с п*тьовци!!! Била съм на срещи с мъже, които знаят как да се държат с една дама! Тяхното поведение спрямо мен няма нищо общо с това колко съм самостоятелна и колко заможна. Та, номер 21, ти очевадно не си срещала такива мъже. Затова казах, че за всеки влак си има пътници ;). Това да си плаща сметката и да се прави, че може да се справи с всичко сама, не е правилния метод на жената да го накара да се почувства истински мъж! Само може да му смачка самочувствието (ако той е мъж на място) и да остави впечатление у него, че тя ще го дундурка и ще го издържа, т. е. ще поеме ролята на мъжа. Например, когато изкарвам повече пари от моя мъж, аз не му казвам, защото това му се отразява, а и бюджета ни е общ, както и задълженията в домакинството. Но не за това ставаше дума, а за УХАЖВАНЕТО!!! Толкова ли е сложно, че не можете да се замислите и да го разберете???
От номер 19...

23.   Аз подкрепям 19, все пак жената ли му е скъпа или е по важно да си спести някоя хартийка и мисля, че авторката не се чувства добре с него, нали трябва да се почувства желана жена и все оправдания с другите жени че го използвали, нали все пак ако той не иска да дава няма да даде, никой неможе да му вземе насила и излиза че на мъжете парите са им по-скъпи от жените, еми нека си стоят с парите....

24.   Ами аз се чудя защо са ни тея мъже, като жените са еманщипирани, то жената днес работи, деца гледа и всичко може да направи сама... А мъжете даже се оплакват, че жената излизала в майчинство, а той "горкия' като вол трябвало да работи, а жената през майчинството си седяла в къщи, е че той мъжа и без да има жена пак трябва да работи за да се храни. И аз мисля, че е добре жените да работят, да си плащат, но мъжът свиква с това и един ден може да разбереш, че 5 лева не му се дават да те води на кино... доста ги улесняваме тия мъже....

25.   Абсолютно съм съгласна с номер 22! За ухажване става дума, бе хора, не за използване. А не всеки да си вади портмоненцето и да си плаща своята част като приятелчета (то и с приятелите се черпим)... Може примерно двамата да се редуват, но ако мъжът е мъж на място, ще гледа предимно той да поема сметките.
Към 21: говориш си наизуст! Нашите майки също са били еманципирани в тесния смисъл, в който на някои мъже им изнася да разбират емаципацията. Нещата не опират до това, че жената работи наравно с мъжа и може да изкарва повече от него - че то и по време на комунизма жените са работили наравно с мъжете си, заемали са ръководни постове. И същевременно вкъщи са танцували и са се грижили за всичко ... Сега малко по малко се разбива патриархалният модел и от жената не се очаква хем да бачка през деня, хем вечер да принася наготово на мъжа и децата. Мъжът също може да приготви вечеря или да измие съдовете ...
А пък ако някой ми засравнява нещата тук със западния модел, изобщо да не си прави труда - защото в Щатите е пълно с домакини, които никога не са заработили и цент.

26.   Милата Авторка, ако беше написала тази изповед преди 5 или 6 години, щях да си помисля, че е моята дъщеря. Същата история. Състудент с баща собственик на известна фирма. Скъпи коли, костюми и пр. А, тя учеше редовно, в свободното време работеше, защото не искаше той да и плаща сметките, а и не искаше да притеснява мен и баща й финансово.
Да, обаче когато заради работата (за да поддържа тази връзка) остана на 3 поправителни в университета, беше "ударила по масата" и му беше казала "ребром" проблема...
И знаете ли какво се оказа? Оказа се, че мама и татко са му купували колите, облеклото, плащали са му битовите сметки, обаче джобните му пари са били доста ограничени. И той не е искал да се "излага" пред нея, а всъщност е имал същите затруднения. След това минаха на заведения за средностатистическия българин и бяха добре. Завършиха, тя започна работа в голяма чуждестранна компания на доста добра заплата, той остана при татко... Тя се срещна с момчета от "нейната черга", започнали от нула, борели се сами в живота, сами направили кариера, широко скроени и свободни хора. И така приключи сагата със студентската "голяма"любов..

27.   Ако авторката още следи темата. Изпаднах в твоето положение, но с обратен знак. Аз, жената, имам пари, а той, мъжът - не. За да направиш сравнение с твоя приятел, ще кажа как аз се справям. Винаги избирам най-евтините заведения, за да се почувства той в "свои води". Дори и там намирам начин да платя, като например уреждам сметката зад бара на път към тоалетната, а после изведнъж казвам: "Ужасно закъснявам, така че оправих сметката, за да не чакаме сервитьорката... " Или пък си намирам повод: "Днес си купих нова рокля, трябва да почерпя... " Или "Чакай да се отърва от тези дребни, че ми пълнят портмонето... "
Това е когато сме навън на кафе. Иначе, съм обявила, че обожавам да готвя и най-често вечеряме у дома, а не в ресторант, където той би се чувствал длъжен да плати или най-малкото ще му е неудобно, ако аз плащам. За тези вечери гледам да купувам качествена, но не ултра скъпа храна. Никакви черни хайвери, сьомги и прочее парадирания със стандарт, защото човекът ще се почувства задължен да върне жеста, а няма един лев.
Когато съм с него се обличам семпло. На работа мога да съм с костюм на Версаче, но с него ли съм - дънки, тениска и сандали, това е.
Не възлагам огромни надежди на тази връзка, но поне във времето, което прекарваме заедно, този мъж няма да изпитва неудобство или унижение.
Защо пиша това? За да забележиш, авторке, че тази деликатност я проявява в случая дамата, която по етикет може и да не я прояви. За кавалера обаче, подобна тактичност е повече от задължителна. Ако той няма елементарен усет за възможностите на човека до себе си, тук говорим и за лошо възпитание, и за безчувственост, а може би и за откровена тъпота.