Споделена история от Образование

Правилен избор на училище след 7 клас?
Първо, много моля редакторите да одобрят историята! Знам, че сигурно има много такива теми, но наистина се нуждая от помощ. Както си личи по темата, аз съм в 7 клас сега. Не искам да влезна в някое си училище просто ей така! Информацията, която ми дават сайтовете на училищата не е това, което търся. Да започна с това, че искам да влеза в езикова или каквото училище може да ми позволи шанс да уча в Англия. Относно това, ако някой живее там и чете това, наистина искам да знам как са условията. А относно училищито, знам, че почти няма такива, но търсу училище с ДОБРА ДИСЦИПЛИНА, много важно нещо - ДОБРИ УЧИТЕЛИ!!! Знам, че няма как всички ученици да са добре, но ми се иска да има и умни, дисциплинирани ученици, разбира се доколкото може в днешно време... Ох забравих, че става на въпрос за София. Наистина искам да знам от хора, които са учели в езикови, кое е най - добро относно тези условия. Надявам се тязи статия не звучи странна и притенциозна, просто ми писна от липсата на дисциплина... Знам, че може и да не влеза там където искам, но все пак трябва да пробвам! И се надявам все да има още такова място....

Коментари

1.   Здрасти! И аз съм 7 клас. Вече съм се разровила и знам къде ще кандидатствам.

СМГ е много добро училище. Освен това езикът се учи много и ще научиш английски. Има много добри учители, а учениците са дисциплинирани. Пример:
В 12 клас на абитюрентската всички момичета се правят на фолк звезди, с неприлични дрехи и грим, повече от колкото за хелуин, и носят рокли, които никога повече не обличат, но за сметка на това скъпи, скъпи, скъпи.... Миналата година видях клас с момчета и момичета, облечени в официални дрехи, които обаче могат да се носят и в ежедневието. А момичетата бяха елегантни, а не натруфени с грим и т. н. Заслушах се в разговора им и разбрах, че са от СМГ.

Ако обаче не ти се занимава с математика, просто кандидатстваи в първа или втора английска.

Но английски със сигурност ще научиш в американският колеж, ако ри се дават обаче много пари-мисля, че е 6000 евро/лв(не съм сигурна) на срок.

Има и други у-ща с езици-18, 135, 7. Можеш да проучиш в интернет.

А за бала също се разрови в интернет, за да знаеш горе-долу къде можеш да влезеш.

Успех на матурите!

2.   Благодаря! Ще ги проверя тези училища! Относно американския колеж, парите наистина са много и затова няма начин, колкото и да ми се иска да уча всичко на английски език :D. А за СМГ - не ми се занимава наистина с математика, колкото и да е добро... Но ще си помисля! И отново благодаря, успех и на теб!