Споделена история от Образование

за УНСС
Добър ден. Искам да попитам за УНСС, защото чувам доста лоши коментари и от хора учили там и не само. Искам да разбера, наистина ли се влиза толкова лесно както казват, обучението било на да не кажа нулева основа и ако не си вземеш изпита плащаш пари. Задавам този въпрос, защото много хора не са доволни, а аз точно на там съм се насочила. Ще се радвам да отговарят хора които са запознати.

Коментари

1.   Ами нямам близък, който да учи там, но мога да ти кажа, че положението там е доста зле, щом обикалят всички възможни гимназии за да привлекат студенти, което ме навежда на мисълта, че и лесно се влиза, иначе самочувствието им е до небето.

2.   Това са пълни глупости. Всичко зависи от теб. Аз завърших университета и съм доволна. Е, не е Харвард, но ако човек има желание и ходи на лекции може да научи много. А за плащането на изпити - на мен никой не ми е искал пари. Но имам колеги които даваха - защото имаха излишни пари и просто ги мързеше.
Ако искаш да учиш икономика в България, това е мястото. Вярвай ми, в Икономическия във Варна и Свещов е много зле! Имам колеги, прехвърлили се от там в УНСС... Нивото им беше много ниско, просто това прехвърляне ги улесняваше, защото е по-лесно, отколкото да влезеш в УНСС.

3.   Аз съм студентка тази година и също натам съм се насочила. На мнение съм, че всичко си зависи от теб-учиш ли, ще научиш много, не учиш ли, ако ще и в най-реномирания колеж в чужбина да си, няма кой да те търпи!
За плащането-от сигурни хора съм го чула за СУ, навсякъде е така; пак ти казвам-само от теб си зависи!
Авторке, какво си решила да следваш? Кой знае-може да се срещнем на предварителните.

4.   Авторката- Ами моят изпит ще е с география, а твоя?

5.   Само пример-тази година в СУ ги приеха Право с тройки-повече обяснения не ти трябват!