Споделена история от Наркотици и алкохол

Той пуши трева
Здравейте! Преди всичко искам да ви кажа, че темата е неприятна за мен и ви моля да не сипвате сол в раната ми. Въпросът е там, че приятелят ми пуши трева. Това ме дразни изключително много. Говорили сме по темата, обещавал ми е, че ще спре, но когато минат 2 дни без да пуши и става ужасно нервен. Когато ходи на работа не пуши, концетрира се. Но прибере ли се първата му работа е да седне и да се напуши. Става неадекватен и тотален непукист. Това влияе както на него, така и на отношенията ни. Как да постъпя? Пробвала съм всячески и не се получава абсолютно нищо. Съветвали се ме да го оставя, ако ме обичал щял да спре да пуши и т. н. Заедно сме от доста време и го обичам. Трудно ми е с лека ръка да го захвърля. Очаквам съвети. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Не можеш да го накараш да спре заради теб. Трябва решението да идва от него, от вътре, иначе (както вече си видяла) няма никакъв смисъл. Не знам какво да ти кажа, освен да те успокоя, че тревата не е толкова срашна. Не е хубаво да се пуши всеки ден, затова можеш да го убедиш да я намали - веднъж в седмицата примерно.

2.   Аз преди време спрях тревата и станах по-сериозен, но това е защото аз го исках. Един човек или го харесваш такъв, какъвто е или ако ти пречи толкова много си тръгваш. Не може да променяш някого. Възможно е когато си тръгнеш да се стресне и да остави тревата за да те върне. Разбирам проблема ти, човек наистина откача от тревата, но няма как да му повлиаеш. Всичките ми приятели пушат и аз съм им говорил, но ефект никакъв. Тревата прави така, че се чувстваш добре от нея, а когато не пушиш откачаш. Започват депресии и е доста трудно. Иска се воля и характер

3.   Пристрастен е. Същото като с цигарите, ама по-опасно и незаконно на всичкото отгоре. Не може да спре, ако няма воля. Трябва да му бъдеш опора, ако искаш наистина да я откаже. И трябва да изтърпиш нервността му в първите месеци (понякога може и повече), но ако го обичаш, ще го подкрепиш. Ако той просто няма желание-наистина го остави. Успех!
Ж,22

4.   Той е зависим. Незнам какво очакваш да ти кажем. Ще бъде все така и по-лошо. Какво бъдеще имаш с такъв човек ?

5.   Пробвай и ти и ще го разберш.

6.   Тъй като очевидно досега нямаш отговор от информиран човек, ще ти отговоря аз. С тревата можеш да имаш 2 проблема -че не ти харесва ефектът след като я приемеш и това че е незаконна. От здравословна гледна точка неща като алкохол и цигари са в пъти по вредни и пристрастими. Причината поради която не я спира най-вероятно е защото не вижда смисъл в това ,а относно теб... Ти или го харесваш какъвто е или не. Ако не го харесваш докато е напушен просто не бъди покрай него тогава