Споделена история от Наркотици и алкохол

Зависимостта
Здравейте! Няма смисъл от излишни думи само човек, който е опитвал някакъв наркотик знае колко е трудно да се откажеш. Чета коментари и виждам много младежи попаднали в капана на тази отрова. Тези, пишещи негативни коментари от сорта: " нямате воля, вие сте боклуци и тн", молете се да не попаднете в този омагьосън кръг. Всичко започва невинно с опитване на амфети или мет, когато си на парти и някой "нещастник" ти предлага да опиташ... никога не опитвайте! Започвате уж само като излизате по партита с компания, в един момент се започва карам нощни смени ще ми трябва малко, докато не се усетите, че просто вече си намирате оправдание да вземете по всякаква причина. Дозата се увеличава и повярвайте ми не ви става по- добре, а само се залъгвате, че ще получите омайващия ефект... няма да се случи, най- много да се убиете по- бързо!!! Една от най- опасните и зарибяващите дроги е метаамфетамини или по точно кристалите. Те ще ви дават енергия, но когато всичко премине ще усетите най- ужасната болка и така докато не погледнеш назад и усетиш, че нямаш нито приятели нито пари и най - важното семейството ти просто не е същото. В момента съм в някакво ужасно състояние, но осъзнах преди колко се чудих как ще се оставят до такова състояние, изобщо защо си го причиняват, е те нищо съзнателно не правят под влиянието на тези неща, просто мозъкът им създава възприятие за хубав живот с тях и ужасен без тях! Тази история я написах в момент на пробуждане, че трябва да спра, но не искам и не знам на кой да споделя.... за да успея да стана силен човек отново, силно се надявам и смятам че ще мога, а и много други като мен, просто не си пропилявайте младините и здравето заради този порок!!!! '

Коментари

1.   Аз съм минал по този път, но имах силна воля и ги спрях. Има центрове за тези работи, пробва ли ги? Аз минах без лечение в тези центрове, просто казах, че ще спра и спрях. Моят по- голям брат пък срещна жена си и каза, че ще спре, защото тя не знаеше, да не разбере, да не я загуби. Жена му и до ден днешен не знае, че е взимал някога, само знае, че е пушил трева.

2.   Очевидно искаш да спреш. Аз съм имал други зависимости(не свързани с наркотици, а мои си мании) и мога да ти кажа, че колкото и зле да се чувстваш, просто спираш(банално е но няма какво друго да се направи, воля братко) Обръща ти се сърцето първите пъти, но после осъзнаваш, че се чувстваш по добре, но е много трудно, защото някои неща се правят несъзнателно. Стават навик.
И да нямате воля, защото никой не ви кара на сила да взимате, а го правите от комплекси. Докато не осъзнаеш причината и слабостта си няма да стане. Това ми звучи като дебелите които казват, че не били дебели.

3.   Здрасти,

Радвам се, че осъзнаваш проблема си. Осъзнаването е първата стъпка към решаването на всеки такъв. За щастие нямам опит в материята, но ти пожелавам да намериш сила и да успееш да се пребориш! На първо време бих те посъветвал да ограничаваш порива си за дрога още в зародиш. Т. е. да спреш да я купуваш, на първо време. Така ще имаш 2 нива на защита. Веднъж се ограничаваш в притежанието и, което те ограничава да я вземеш веднага, щом почувстваш нужда. Разбира се, това си моя теория.

5.   Вместо да им кажеш ''Не. В You tube има много добри съвременни транссетове и мога да ги изтегля в MP3 формат, да си ги вкарам в смартфона, след което да си купя билет за влака, и да си слушам транса, пътувайки с влака, и ще пробвам така, без никаква дрога, а на вас много ви здраве. " Трябваше да им го кажеш това, вместо сега да ни се жалваш, защото загубеното време и здраве не се връщат никога. Ще ти кажа защo избрах влака-отваряш прозореца и гледаш как локомотива се движи, както и пантографа над него, как вагоните се поклащат леко нагоре, когато има завои, разбира се, както и самото тракане на влака. Вълшебството на трансмузиката, слушана във влакова обстановка е незабравимо преживяване, което ще помниш винаги и няма да има сила на света която да те накара да избереш клуба, вместо влакa. Само искам да вметна, че в нашия блок всички мои връстници си имат семейства и никой от тях никога не ми е звънял на вратата, и да ме кара да ходя някъде с него. За мен You tube е и си остава решението от страна на трансмузиката, и всяка друга музика, която ми трябва. Това е от мен.

6.   Здравей, преди време бях супер закачена.
Преди две години през лятото се събрах с хора, които ежедневно си употребяваха пико. Просто излизат и всеки си носи в джоба, почерпки, точки.. с едното типче доста се сближих и с него неусетно минаха повече от три месеца, в които си смърках всеки ден, не спях, не хапвах нищо, а само енергия, енергия, хора, схеми.. Летях всеки ден без спирачка.. Преди този период пак съм взимала, но супер рядко. И успях да спра само, защото с това момче прекъснахме отношения от моя страна по други причини.
И не ми се занимаваше да ходя да се занимавам пак. Сигурно няколко месеца след това не съм барала, но последно време пак тук там взимам.
Но като се замисля наистина не си струва човек да се трови, да си вреди сам на тялото по този начин. Отвратително е. Но най-лошото е, че ми се взима..
Сега като пиша това се замислям колко закачена звуча...
Ж, 26