Споделена история от Наркотици и алкохол

Имам притеснения- трева...
Здравейте аз съм момче на 16. Пуших трева на гладно и след, като я изпуших ми стана много лошо, започна да ми се вие свят и имах чувство на дереализация, прибрах се и си легнах да спя. На другият ден излязох с един приятел, а той ми каза, че от тревата можело да се отключи шизофрения. Изплаших се много и от тогава не съм на себе си, всеки ден ставам и си лягам с притеснения да не би да съм отключил нещо такова и аз. Минаха 3 месеца, през които имах паник атаки, които постепенно намаляха и се махнаха, чувство за напушеност, което много рядко се получава, вече само когато ми падне кръвното и силно се притеснявам да не съм оключил нещо такова и аз. Минаха 3 месеца, не съм чувал гласове, не съм виждал неща, които не съществуват, но някак ме е страх много. Дайте ми съвет как да преудолея тези си страхове.

Коментари

1.   Ти сам си внушил, че нещо може да ти стане, затова си имал и панически атаки.
Шизофрения няма да ти оключи, спокойно.
Виело ти се е свят поради ниско кръвно налягане.

Иначе най-добре да не пушиш повече.
Мозъка се развива до 25 годишна възраст, а тревата е психотропно вещество, пристраствява много силно. Битува някакъв мит, че е лек наркотик и не пристраствява.
Пълни глупости. От 15 години има само ГМО, супер пръскана с пестициди трева - мн зле.
Пък за пристрастяването, виждал съм хора херо да спрат (което е МНОГО трудно), а тревата е най-масовия наркотик и ПОЧТИ НИКОЙ не може да я спре.

Бавно се натрупва, оключва депресии, меланхолии, сприа развитието, бърка в джоба и при малко хора след много употреба може да оключи шизо.
Общо взето като алкохола - бавна, но сигрна ДЕГРАДАЦИЯ на личността!

Не се шашкай малък, вземи си поука и си живей нормално.
Ето как, прочети хубаво последствията, осъзнай, че няма как от раз да ти стане нещо, не си самовнушавай и си щъкай като нормален 16 годишен фляфлюняк :)

2.   Благодаря ти! Вдъхна ми кураж и дори ми дойде да се разплача! Вдъхна ми кураж да загърбя този си страх и да продължа напред!
Лека вечер!

3.   Навремето пуших яко и мога да кажа, че тревата ми отворила очите за много неща. Напушен такива прозрения са ми идвали че направо ставам егати психолога. Амаааа повечето тревомани само затъпяват нищо положително не извличат от тревата. А това твойто е просто щото си несигурно в себеси хлапе в случая ти си приел негативното. То и на мен ми се случи преди 5-6 години ме хвана няква страхова невроза та един месец мислех че ще умирам. А колкото до шизофренията възможно е, един приятел откачи ама дали е от тревата или от нещо друго незнам!? А за пристрастяването много са ми смешни и жалки тия които са пристрастени. Е къв смотаняк трябва да си за да се пристрастиш към тревата?

4.   На мен лично психиатър ми е казал, че има случаи на отключили шизофрения след трева и това ме спря от тревата. Ти не си отключил шизофрения, но може да отключиш, затова стой далеч от наркотиците.

5.   От тревата наистина може да полудееш, но трябва да си пушил повече, поне 1 година. Спирай я докато можеш. От тревата добро няма да видиш защо си мислиш че е забранена? Аз самия съм изпадал в някакви филми и се уплаших. На всеки му действа различно. Аз съм чувал че има хора които като се на пушат и после не излизат от лошия филм. Спирай

6.   В твоя случай е добре че си в началото. Колкото повече пушиш толкова по зле. Това е сериозен наркотик подценяван от малките. Щом влияе на психиката разбира се че може да ти изкриви съзнанието все пак е псохотрипно вещество.

Имаш късмет че си се възстановил.