Влюбвам се в нея - част 3
Здравейте. Ако не ви се четат предните части, ще ги преразкажа накратко. Жена съм и съм влюбена в моя приятелка, която не знае за чувствата ми. В първата част писах тук за това как започвам да се влюбвам, а сега, две години по-късно, ще разкажа как са се развили нещата досега. С две думи, оплетоха се още повече - случи се това, от което ме беше страх най-много. Тя си намери приятел. Заедно са от повече от половин година. Налага се да ги гледам заедно. Държат се за ръце и се лигавят. Радвам се, че е щастлива, но не мога да гледам това. Понякога оставам вкъщи и не излизам с тях, просто за да не ги гледам. Не знам какво да правя. С нея си станахме още по-близки. Не мога да я загубя. И да исках, не мога, защото приятелите ни са едни и сме в една компания. Просто не знам какво да правя вече... Сърцето ми се къса, като виждам как го гледа, как я прегръща, държи за ръка, как я има. Опитвам се да бъда добра приятелка и да се радвам за нея и да подкрепям връзката им. А и той е перфектен за нея, много го харесвам реално. Той й дава всичко от което има нужда и си личи, че са един за друг. Радвам се, че откри любовта, но битката у мен просто не спира. Не знам какво да правя. Някой от вас попадал ли е в такава ситуация? Ако да, ще се радвам да сподели. И моля ви, ако не можете да ме разберете, не ме съдете. Ако можех да заповядам на сърцето си, щях...

Коментари

1.   Ами тя е хетеро, има ли смисъл да се измъчваш?

2.   Защо те е страх от приятеля ѝ? Не ѝ ли дава да се виждате и двете?

Аз съм приятел на момиче, което мисля че друго момиче го харесва. Ами, ще ти кажа - не ми минава през ум да ги разделям. Радвам се, че могат да си дадат една на друга нещо, което не мога аз, знам ѝ че аз мога да ѝ дам нещо, което друг не. Различни са отношенията, защо ги сравняваш...

Може би изпитваш страх да не я загубиш, обаче всъщност страха ти те спира да се развиеш още. Желанието ти за присежание. Ако го преодолееш, може да се сближите още повече, може да видиш света отвъд представите ти за него. Ти искаш ли тя да е щастлива? Нормално е да търсиш своето щастие, но не забравяй че днес забравихме, че света не е само удоволствие, пари. Ако следваш тези външни закони, ставаш просто на негова пионка. Потърси един по-висш идеал в себе си, пострадай за него. Това е култура, не е живот да посрещаш физиологичните си нужди единствено. Не сме тук само за това.

3.   Мисля, че писах в подобна тема, но отново ти го пиша!

Да имаш интимни отношения с човек от твоя пол е мерзост пред Господа! И е голям и тежък грях!

Затова бори се с всички сили с това нещо! Не допускай въобще такива помисли в съзнанието си и веднага ги прогонвай, и не беседвай и не се съгласявай с тях!

Такива помисли са от лукавия(дявола)! - който иска да погуби човека!

Сама, вероятно няма да успееш - затова моли се на Бога! С Божията помощ - човек може да преодолее всичко!

Съветът ми е да прочетеш първо Новия Завет - втората част от Библията! И особено обърни внимание на глави 5, 6, 7 на Евангелието от Матея! Там са цитирани думите на Божия Син - Господ Иисус Христос - това са уникални и истински Божии слова!

Много хора, включително и аз самият, са повярвали и са се обръщали към Бога след прочитането на Новия Завет!

Освен това, (ако не си кръстена - първо приеми Кръщение в Православната църква) върви и поговори с опитен православен свещеник, разкажи му за себе си, и следвай съветите и указанията му!

Бог да ти помогне да преодолееш това!

4.   За две години си могла да започнеш нова връзка, ти обаче си избрала един застой. Тя няма изведнъж да се влюби в теб и няма да сте заедно по начин който те удовлетворява.
За това че си щастлива за нея и даже го харесваш като човек, добре звучи написано, но силно се съмнявам. И преди са те съветвали да се дистанцираш, не си го направила.