Споделена история от Наркотици и алкохол

Приятел алкохолик...
От известно време живота ми се преобърна с краката надолу. Приятел алкохолик и малкото възможности с които имах възможнаст да помагам да си набавя поредната доза спиртна напитка. Но се стигна до там, че кризите, които преминаваше не бяха толкова леки и си го отнасях без да искам. След месеци нервната ми система се разклати. И промня, че след дългия задух и неспособност да дишам, моя възрастен приятел и роднина ми даде Дизепам. И тогава се родих, отново можех да дишам и стреса и неврозата изчезнаха от мен. С приятеля си съм още заедно и това не помага много, осъзнавам, че има проблеми но сега и аз самата също. Естествено, че когато е нормален се държи, като такъв но изпадне ли в кризи, да не съм му пред очите. Това продължава 8 месеца.

Всичките са вдигнали ръце от него поради неговата нездържанос, но и аз намазвам. С приятелите ми немога да проведа един нормален разговор заради него, все има нужда да му се обръща внимание. Това ме задушава и потдиска, та сега и аз съм на успукоителни. Недейте с това ми ти каво правиш с него и. т. н. С него съм защото го обичам но и то е част от обществото. Не зная къде да го заведа да се лекува, опитах аз като приятел но и това не помага, а и това не всеки нормален би приел за нормално. Да си го кажа направо си е пълна лудост. И то в собствеината си, откачам и продължавам. Ама ще полудея ли незнам....!?

Коментари

1.   Ти си 60 % полудяла вече, щом на успокоителни, та работата не е никак добре! Не можеш да вземаш решения вместо него, но можеш да проведеш разговор на дълго и широко. Разкажи му това което и на нас, разкажи му как се чувстваш.

2.   Щом се е преобърнал с краката надолу... значи всичко е както трябва.

4.   С говорене нищо няма да стане, предполагам, че от опит си го разбрала. Алкохолизма е болест и трябва да се лекува. По принцип в такива случаи психолози, психиатри и психоаналитици помагат само за известно време, а понякога изобщо не помагат. Според мен трябва да действаш по същество и да направиш всичко възможно приятелят ти да се отърве от този отвратителен порок и зависимост. "Анонимни алкохолици" е неговото място, ако питаш мен. Може да ти прозвучи малко крайно, но повярвай, че не е. Ти трябва да напрвиш всичко възможно той да се оправи, не зависимо дали ще сте заедно или не. Все пак той е част от живота ти и ако няма кой друг да се погрижи за него ти си длъжна да го направиш. А ти бъди много силна и недей да посягаш прекалено към успокоителните и антидепресантите, защото от тях също се развива зависимост.

5.   В психиатрична клиника или най-малкото при специалист психиатър. Обаче и ти си тръгнала натам. Глупост голяма е това, че си пропилява живота така, но ти си знаеш. Колкото алкохолът е опасен и е болестно състояние в някакъв етап, толкова по-опасни са успокоителбните. Пристрастяването и опитите за отказване са подобни на това, което изживяват наркоманите. Така, че ако чак толкова иска да му помагаш и да се лекува той, поне ти не се пристрастявай докато е време.

6.   Ако го обичаш трябва да направиш нещо по въпроса, лудост или не. Кажи му как се чувстваш, кажи му колко опасно е това. Търсете начини за лечение. Така той вреди сам на себе си и ако го обичаш искаш да му помогнеш раздвижи нещата. Междувременно обърни внимание и на себе си, защото може наистина да се разболееш психически, както прочетох вече си на успокоителни. Отдели време за него, но и за себе си.
~ Г-ца Монро ~